1.díl : Jak voní voda?

| 5.8.2014 | Novinky, Svět vůní | 0 komentářů

Kdo se o svět vůní alespoň trochu zajímá, moc dobře ví, že se parfémy dělí do jasně vymezených parfémových rodin. Jak se říká ,,nikdo neví úplně vše“, a proto jsme si pro Vás přichystali seriál na pokračování, ve kterém Vám postupně představíme jednotlivé parfémové rodiny.

Aromatické vůně

První hlavní rodina parfémů, kterou Vám blíže představíme, jsou aromatické vůně .
Jedná se o vůně plné nejrůznějších druhů koření, trav a bylin jako je rozmarýn či levandule. Velmi často jsou spojovány se šťavnatými citrusy, které vůni zjemní a dodají jí svěží nádech. Převážná většina aromatických vůní je určena pro muže, ale i ženy si ve své kategorii přijdou na své.

Rodokmen aromatických Vuni

Aromatické akvatické vůně

První z podskupin aromatických vůní, kterou Vám představíme, jsou tzv. akvatické vůně.

Jak vlastně voní voda?

V akvatických parfémech samozřejmě žádná voda není, obsahují ale přírodní či syntetické látky, které svěžest vodního světa vystihují. Charakteristickou složkou jsou čerstvé akordy mořské vodymořských rostlin. Do těchto parfémů se používají používají i pudrové tóny, které evokují pocit po osprchování či svěžest čerstvě vypraného prádla.Davidoff Cool WaterDavidoff Cool Water Woman

Kontakt těla s vodou přináší chuť do života. Davidoff Cool Water Woman dodává tělu energii, vede nás do intimního kontaktu s magičností vody, evokuje pocit znovuzrození. Cool Water Woman je inspirována nejkrásnějšími vodními úkazy světa. Z počátku je vůně plná šťavnatého ovoce, skrývá v sobě především meloun, citrusy a ananas. Druhou výraznou složkou Cool Water jsou vodní květy.
V roce 2009 se tento parfém dostál do síně slávy FIFI (The Fragrance Foundation).


Calvin Klein CK One Summer 2014 Calvin Klein CK One Summer 2014

Calvin Klein uvedl na trh limitovanou edici tradičního parfému CK One Summer pro rok 2014. CK One Summer 2014. Je to mladistvá unisexová vůně, která v sobě skrývá hravost a zábavu letních dnů. Horký písek, rytmická hudba, koktejly, to vše je inspirací tohoto osvěžujícího parfému, který je ideálním doplňkem pro horké letní dny. Ledové tóny limetky a grapefruitu, okořeněné o kapku tequily, vytváří lahodný letní koktejl.


Giorgio Armani Acqua Di Gio Blue Edition Pour HommeGiorgio Armani Acqua di Gio Blue Edition Pour Homme

Giorgio Armani Acqua di Gio Blue Edition Pour Homme symbolizuje cestu po Středozemním moři. Pánská vůně Acqua di Gio Blue Edition Pour Homme kombinuje přirozené svěží tóny, které evokují moře, klid a relaxaci. Šťavnatý bergamot a jemné květiny neodolatelně voní jako jemný mořský vánek, který je doplněn ovocem a vodními tóny. Giorgio Armani Acqua di Gio Blue Edition Pour Homme je ideální vůně pro moderního muže.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This