admin | 11 června, 2020 |
Někdy se snažíme dělat všechno správně. Pravidelně mažeme pokožku opalovacím krémem se SPF a kolem poledne se schováváme ve stínu slunečníku. Přesto se může stát, že po návratu z pláže po opalování pokožka září jasně červenou barvou a my se pomalu začínáme obávat nadcházející noci. Spálená pokožka není nic příjemného, to ví každý. Jak ji co nejrychleji zklidnit a napravit škody, které sluneční záření na pokožce přes den napáchalo?
Zarudlá kůže po opalování pálí, svědí a vede nás k přesvědčení, že bychom následujících pár hodin nejraději strávili v příjemné chladivé lázni. Řešení je ale mnohem snazší. Mějte vždy po ruce kvalitní krém na opalování, který pokožku během chvilky osvěží, ochladí a zklidní. Krémy a mléka po opalování obvykle obsahují i hydratační a vyživující složky pro obnovu rozzlobené pokožky. Ve složení hledejte aloe vera, D-panthenol, bambucké máslo, kokosový olej a vitamíny všeho druhu.
Jedním z nepopulárních důsledků opalování je loupání spálené pokožky. Někdy se mu dá zabránit včasnou péčí po opalování, pomáhají také podomácku vyrobené obklady z mléčných výrobků, jako je tvaroh, bílý jogurt, nebo kefír. Obsažená kyselina mléčná totiž dokáže zklidnit spálenou pokožku a urychlit celkovou regeneraci. Jestli se i přesto objeví nepěkně se loupající pleť, nezhoršujte její stav dalším intenzivním opalováním a raději nechávejte danou část těla zakrytou. Případně ji namažte opalovacím krémem s vysokým SPF 50.Pamatujte si, že jakékoliv spálení pokožky zvyšuje riziko vzniku závažnějších chorob, mezi které patří i rakovina kůže. Opalujte se proto vždy s opalovacím krémem s minimálním SF 30 a během dne ho nanášejte opakovaně každé dvě hodiny. Ušetříte si tak spousty trápení s rudou a svědivou pokožkou.Další tipy a triky pro bezpečné opalování hledejte také v Encyklopedii krásy na Elnino.cz!