admin | 19 července, 2021 |
Pro miliony žen na celém světě není samoopalování žádná věda. Je to stále nejrychlejší (a nejbezpečnější) způsob, jak získat vytoužený bronz. Přesto mnozí lidé raději zůstanou bílí, než by riskovali posměch. Ten ale vůbec nemusí být, pokud se vyhnete těmto nejčastějším chybám.
Už na první pohled by se falešné opálení těla dalo přirovnat k laciné paruce či nepřirozeně vypadajícím umělým řasám. Koberec na hlavě, půl metrové trsy a ani fejkový bronz nikoho neohromí. Maximálně rozesměje. Proto je lepší nakupovat s rozumem a pořídit si takový produkt, který vám ostudu neudělá. Některé samoopalovací produkty svým uživatelům vděčně poskytnou celý týden dokonalého bronzu. Jiné ale nechají tělo flekaté, pruhované nebo oranžové, protože je zákazníci používají nesprávným způsobem. Abyste se mohli vyhnout potenciálním katastrofám s umělým opálením, sepsala jsem pro vás pár tipů a rad, jak samoopalování nepokazit.
Výběr správné značky produktu je nejdůležitějším prvním krokem. Vždy spíše doporučuji renomovanou značku, která se od začátku své kariéry specializuje na samoopalování, než na nováčka, který pouze rozšiřuje svůj sortiment. Při pohledu na ingredience totiž zjistíte, že většina samoopalovacích přípravků má téměř stejné účinné složky. Ale o tom, zda bude mít vaše pokožka barvu espressa, karamelu, čokolády nebo pomeranče, rozhoduje jejich koncentrace. Recepturu proto nejlépe odhadne profesionál a ten vám také na obalu prozradí, jak intenzivní bude vaše opálení.
Vyberete si ho pohodlně podle textury, typu své pleti, odstínu pokožky i požadovaného efektu. Docílit můžete jemného bronzu, tmavého opálení. Trh s bronzem má i produkt odolný vůči potu. Taková samoopalovací kosmetika je vhodná pro ty, kteří sportují nebo se nadměrně potí.V Česku máme jedno pěkné rčení, které říká: “Dočkej času jako husa klasu!” a odrazuje od netrpělivosti. Samoopalování není záležitostí na jednu hodinu. Ani na dvě. Většina samoopalovacích krémů, sprejů a pěn se na pokožce vyvíjí čtyři až osm hodin. Výrobci doporučují se během celé doby působení vyhýbat vodě, pocení i otěru partií těla.
Navrhuji proto udělat si z této činnosti takový malý oddechový rituál. Než se do opalování pustíte, dopřejte si očistnou koupel. Třeba i ve vaně plné voňavé pěny. Potom si vyberte místo, kde není příliš vlhko, teplo a ani zima. A nachystejte si také nějaký časopis, knížku, či film, kterým později během působení přípravku zaženete nudu.Holení a depilace těla sice pomáhá k hladké pokožce a pocitu svůdnosti, ale také napomáhá rychlejšímu mizení bronzu. Oholte se raději ještě před samoopalováním. Epilaci či depilaci si naplánujte alespoň 48 hodin před nanesením samoopalovacího produktu. Vyhnete se podráždění pokožky.
Během čtení této věty vaše tělo obnovilo okolo 50 tisíc buněk. Část buněk byla kožních. Před použitím samoopalovacího prostředku je důležité pokožku zbavit odumřelých kožních buněk. To umožní pokožce rovnoměrně absorbovat samoopalovací produkty, při jejichž postupném mizení bude také rovnoměrně blednout. Při exfoliaci se extra zaměřte na kolena, lokty, kotníky a chodidla, kde bývá pokožka hrubší, sušší a kde se téměř vždy vstřebá největší množství přípravku. Určitě je nechcete flekaté.
Pro rovnoměrné samoopalování je důležité, aby byla pokožka dobře hydratovaná. Jen dobře zvlhčená pokožka nepobírá příliš přípravku a nezůstane tmavší než zbytek těla. Pokud jste se dříve vykoupali, problém je vyřešen. V opačném případě naneste alespoň trošku hydratační pleťové vody, lehkého krému nebo tělového mléka. Ideální nic přehnaně mastné, abyste tím neovlivnily působení účinných látek.
Největší chybou, kterou lidé dělají, je nesprávné nanášení. Mnoho produktů poskytuje perfektní a rovnoměrné pokrytí, protože obsahují buď vodící barvu, nebo mají nějaký efekt. Díky tomu přesně vidíte, kam jste produkt natřeli, a které místo jste vynechali. Výhodou je také používání aplikační rukavice.
Díky rukavici se vyhnete nadměrnému vtírání přípravku do pokožky (které téměř vždy vede k flekům) a také zabarveným dlaním.Existuje několik možností pro samoopalování obličeje. Některé produkty lze použít na celé tělo, včetně obličeje. Kdo ale trpí problémovou pletí, měl by si raději zvolit opalovací přípravek speciálně určený na obličej. Aby opálení působilo přirozeně a aby tvář už na pohled patřila k tělu, vyvarujte se nanášení samoopalovacího krému v jedné jednolité vrstvě jako na tělo. Tvář se přece ani na pláži neopálí rovnoměrně. Slunce ji vytónuje tak, že některá místa zůstanou tmavší. A přesně to se snažíme docílit i kosmetikou na konturování, když se líčíme.Lidé s mastnou a citlivou pletí mohou využít například sérum St. Tropez na bázi vody. A kdo má problém s pigmentovými skvrnami, tomu doporučuji kapky Collistar, které vyrovnají barevné rozdíly.
Samoopalovací produkt na obličej aplikujte na čistou pokožku jemnými a krouživými pohyby. Radím postupovat jako při masáži obličeje. Začít vystupujícími částmi (brada, nos, tváře, čelo) a roztírat produkt do stran. Nespěchejte při tom a nevynechejte jedinou část.Ať už chcete získat bronz na nějakou speciální událost, nebo se jen snažíte držet krok s trendem “taková bronzová jsem se narodila” po celé léto, existují perfektní finty na vylepšení vzhledu.Pokud si budete dávat top nebo šaty bez ramínek, nastříkejte se voňavým tělovým sprejem. Pokud si koupíte sprej s třpytkami, dopřejte ho zejména klíčním kostem a ramenům. Také vám vřele doporučuji rozjasňovač (highlighter). Ten naneste na lícní kosti, do dekoltu, pod obočí a malou tečku udělejte nad horní ret pro optické zvětšení rtů. Samoopalování si tak bleskově zamilujete, protože váš nově získaný bronz bude přirozený a zářivý jako letní slunce.