5 tipů jak pečovat o krk a dekolt

| 4.8.2016 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace, Video | 0 komentářů

Většina žen velmi často podceňuje péči o dekolt a oblast krku. Přitom právě teď, v letním období, na sebe mnohdy prozradíme v hlubokých výstřizích více, než bychom chtěly. Třeba náš skutečný věk. Jak se o dekolt starat, aby byl Vaší chloubou?

Dekolt = prodloužená část obličeje

Možná jste si to nikdy neuvědomila, ale dekolt není jen několik centimetrů pokožky pod klíční kostí. Je nutné oblast dekoltu a krku vnímat jako prodlouženou část obličeje a k péči přistupovat stejně. V ideálním případě byste se měla o svou pleť starat pravidelně každé ráno i večer. O dekolt je potřeba pečovat stejně intenzivně.

I zde se nacházejí póry a velmi citlivá pokožka, která podléhá stejně rychle projevům stárnutí. Je to možná depresivní, ale pravdivé – od 25 let by již tedy měla každá žena používat produkty proti stárnutí a to nejen na obličej, ale právě i na oblast krku a dekoltu. I zde pleť povadává, ztrácí na vitálnosti a pomaleji se obnovuje.

1 | Pravidelná očista a péče

Opakování matka moudrosti – pečujte o svou pleť alespoň jednou denně, ideálně pak ráno a večer.  To samé platí o čištění pleti. Na oblast dekoltu doporučujeme používat pěnivé prostředky, které nezanášejí póry, případně gelové. Vyvarujte se obyčejnému mýdlu – extra vysušuje pokožku. Jednoduše oblast krku a dekoltu čistěte stejně jako obličejové partie, klidně i pleťovým kartáčkem.

Pravidelnou péči nic nenahradí

Pravidelnou péči nic nenahradí

2 | Dopřejte si masáž

Nejúčinnější je masáž ledovou sprchou, ale ruku na srdce – kdo z nás to ustojí? Pokud se ale začnete otužovat a ledová masáž bude tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát. Snadno, rychle a zcela zdarma svou pleť dokonale vypnete.

Méně radikální, ale neméně účinnou formou jakési masáže je i gommage, zjednodušeně pleťový peeling. V žádném případě však nikdy na dekolt nepoužívejte tělový peeling! Vždy peeling provádějte pomocí pleťového peelingu, který obsahuje velmi jemné abrazivní částice, které jemnou pleť dekoltu nijak nepoškodí, ale zároveň ji promasírují a odstraní odumřelé kožní buňky.

Orlane gommage

Orlane gommage

Nám se osvědčila Detoxikační gommage Orlane Gentle Face Scrub s revitalizujícím účinkem. Obsahuje rostlinné částice získané z bambusových výhonků, které jemně odstraňují odumřelé buňky, obnovují povrchovou mikrocirkulaci a znovu aktivují regeneraci buněk pleti. Navíc obsahuje i legendární Komplex B21®.  Třešničkou na dortu je pak jemná vůně růží, která Vám okamžitě evokuje Francii.

3 | Sérum každý den

Oblast krku a dekoltu má podstatně méně mazových žlázek než jiné části těla. Velmi rychle tak dekolt vysychá a při nedostatečné péči se začne zemská přitažlivost projevovat rychleji než je zdrávo. A Vy přece nechcete mít v 35 krk připomínající suchozemskou želvu?

Orlane Firming Serum Neck and Decolete

Orlane Firming Serum Neck and Decolete

Jednoduchá rada – dopřejte pleti každý den speciálně vyvinuté pleťové sérum. Pokud jste jej do teď nanášela pouze jednou týdně na obličej, přitvrďte. Váš dekolt Vás bude za takové rozmazlování milovat a viditelné výsledky se brzy dostaví. Krém i sérum nanášejte správným směrem, tedy nahoru a šikmo do stran.

Náš tip:
Péče o dekolt a krk Orlane Firming Serum Neck and Decolete

4 | Hlavu vzhůru

Někdy stačí opravdu málo. Abyste vrásky na krku co možná nejvíce eliminovala, choďte z hlavou vztyčenou. Nejhorším zlozvykem žen bývá, že chodí se svěšenou hlavou a nedodržují pitný režim. Tímto způsobem jen upozorníte na případný podbradek.

5 | Cvičme v rytme

Při celodenním sezení v kanceláři, by se to chtělo trochu protáhnout. Existuje spousta jednoduchých cviků, které si můžete zacvičit kdykoli a kdekoli. I pro krk a dekolt jsme objevili několik krčních cviků, které Vám pomohou povadnutí dekoltu oddálit. Zacvičte si je ideálně každý den doma před zrcadlem.

  • Vyslovte „jů“ a při tom vyšpulte rty; potom následuje „x“ a v tomto případě ústa maximálně roztáhněte, abyste cítily tah.
  • Jazyk přitlačte za dolní zuby, 10 vteřin zvyšujte napětí brady a pomalu povolte.
  • Co nejvíc vysuňte dolní čelist dopředu a pak povolte.

Všechny cviky opakujte v sériích po deseti.

Pokud se Vám naše videa líbí, nezapomeňte odebírat náš Youtube kanál. Krásný den všem. 🙂

[Celkem: 3    Průměr: 3/5]
Share This