6.díl: Omamná vůně levandule

| 7.1.2015 | Novinky, Svět vůní | 0 komentářů

Víte jaká je nejlevnější vůně, se kterou bez problémů provoníte celý svůj šatník? Snítka levandule! Když si dnes k levanduli přivoním, vzpomenu si na bezstarostné dětství, kdy jsem o prázdninách s oblibou usínala v péřových duchnách provoněných právě levandulí. Většina z Vás má ale s levandulí spojenou Francii – světově proslulé voňavkářské centrum. Zavřete oči a nechte se unášet po fialově rozkvetlých polích na prosluněných stráních Provence.

Levandulové pole v prosluněné Provence

Levandulové pole v prosluněné Provence (zdroj: bit.ly/1zUh613)

Fialový květ s opojnou vůní

Již odedávna vkládaly hospodyňky sušené snítky levandule do šatníků či prádelníků jednak pro její příjemnou vůni, jednak proti otravným molům. Ale již před tisíci lety byla běžně používána jako vonná složka mýdel či vonných olejů. Ve světě vůní a parfémů má levandule jednoduše nezastupitelnou roli. Levandulový olej je při výrobě parfémů vůbec nejpoužívanější látkou. Nejkvalitnější levandule je dodnes pěstována v Provence. Levandulová pole zabírají v tomto francouzském kraji většinu plochy.

ZAJÍMAVOSTVěděli jste, že z jednoho hektaru levandulového pole se získá pouze 15-20 kg oleje. Proto je také cena tohoto oleje velmi vysoká. Právem je tedy označována za největší bohatství Provence.

Parfémy pro ženy: 

Koupit snadno na Elnino.cz

Parfémy s vůní levandule

Čistá levandulová esence propůjčuje parfémům či kosmetickým produktům nezaměnitelné aroma s omamnou hloubkou. Její vůně zklidňuje mysl a přidáním levandulového oleje do horké koupele dokonale uvolníte celé své tělo. Ideálně se mísí s ostatními ingrediencemi používanými v parfumérství, a proto se stala neodmyslitelnou součástí téměř všech francouzských parfémů.

Nejvíce je využívána do kompozic pánských vůní, ale existují samozřejmě také levandulové vůně, které mohou nosit ženy, např. Elizabeth Arden Green Tea Lavender, Eau de Cartier, Lavande Royale (Roger & Gallet). Levandulovou vůni si také můžete vychutnat v tělové kosmetice, např. v levandulové řadě od Lavery.

Parfémy pro pány:

Koupit snadno na Elnino.cz

[Celkem: 2    Průměr: 4.5/5]
Share This