8 nejčastějších chyb při žehlení vlasů

| 4.12.2014 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Hladké a dokonale rovné vlasy vypadají vždy luxusně a upraveně. Toužíte i Vy po bezchybně rovných vlasech? Nejjednodušším a nejšetrnějším způsobem, jak docílit dokonalého vzhledu Vaší hřívy, je použití kvalitní žehličky. Ale jaký dopad má žehlení na kvalitu Vašich vlasů? Číhá zde nebezpečí, které může Vaše vlasy zničit!

Chyby, které Vaše vlasy zničí!

Málo která z nás má od přírody rovné vlasy. Žehlička může být báječný nástroj pro narovnání neposedných vln a kadeří. Rychle a jednoduše vytvaruje Vaše vlasy do požadovaného tvaru – můžete použit k vytočení konců ven nebo vytvoříte přesné lokny i bez kulmy. Žehlička na vlasy je skvělým pomocníkem, který by rozhodně neměl chybět žádné nositelce bujné kštice. Pokud ji použijete nesprávně, může mít na kvalitu Vašich vlasů katastrofální vliv.

Kvalitní žehličku koupíte i na Elnino.cz

Vypsala jsem pro Vás všechny chyby, kterých bychom se měli při žehlení vyvarovat.

 1. Vždy použijte před žehlením ochranný termoaktivní přípravek. Bez něj žehlete jen na vlastní nebezpečí.

Pořiďte si k Vaší žehlící výbavě i kvalitní ochranou vlasovou kosmetiku. Před každým žehlením důkladně naneste po celé délce vlasů. Odborníci radí nanést po žehlení na konečky vlasů vyživující olej.

Náš tip► Indola Innova Thermal Protector Setting Spraykterý Vaše vlasy dokonale ochrání před působením teple.

2. Vlasy žehlete po menších pramenech.

Silné prameny žehlička dostatečně neprohřeje a Vy budete mít tendenci přejíždět po vlasech vícekrát. Tím však můžete spálit a trvale poškodit své vlasy. Pokud máte dlouhé a husté vlasy, připravte si skřipce, kterými je ještě nevyžehlené stáhnete. Poté postupujte od nejspodnějších pramenů až k vrchní vrstvě.

3. Nikdy nežehlíme mokré ani vlhké vlasy!

Použití žehličky na mokré vlasy  může způsobit jejich krepatění a poškození. V dnešní době již existují i žehličky na mokré vlasy, ale každá kadeřnice Vám poradí, aby jste i s ní své vlasy raději žehlila na suchu. Vysušené, poškozené a zkrepatělé vlasy Vám moc parády neudělají.

Nedopadněte jako Bridget Jonesová ze stejnojmeného filmu

Nedopadněte jako Bridget Jonesová ze stejnojmenného filmu. (zdroj: bit.ly/1vr9zZR)

4. Před žehlením každý pramen důkladně rozčešte.

U zacuchaných pramenů hrozí ještě větší nebezpečí poškození Vašich vlasů. Přežehlením zafixujete lomy a uzlíky na vlasech. Jednoduše, rychle a bez tahání rozčešou Vaše vlasy kartáče Tangle Teezer. Osobně jej používám a nedám na něj dopustit. Nechala jsem jej otestovat i blogerkou Kristýnou z FITKRISS.

Kartáče Tangle Teezer

Kartáče Tangle Teezer (zdroj: bit.ly/1yUS5WA)

5. Nikdy nežehlete 1 pramen vícekrát!

Jednotlivé prameny přejíždějte postupně a plynule, nezastavujte se. Pokud máte pocit, že vlasy nejsou dostatečně narovnané, nastavte o něco vyšší teplotu.

6. Před žehlením nedáváme na vlasy žádná tužidla, laky a gely.

Pokud se chystáte na žehlení svých vlasů, nenanášejte do vlhkých vlasů ani tužidlo. Veškeré stylingové přípravky naneste na vlasy také až po žehlení!

7. Nikdy nepoužívejte žehličku nastavenou na maximum.

Pokud se do žehlení pouštíte poprvé, nerozehřívejte žehličku naplno. Začněte u nižších stupňů a sama uvidíte, zda je teplota dostačující či je potřeba pro dosažení chtěného výsledku zapotřebí krapánek „přitopit“.

Žehlení vlasů

Žehlení vlasů (zdroj: bit.ly/1FPPCgm)

8. Nechte vlasy vychladnout.

Vaše vlasy jsou po žehlení oslabené. Počkejte až dostatečně vychladnou a až poté je dále upravujte či vyjděte ven, to platí obzvláště pro zimní období. Lehce vlasy přelakujte a můžete vyrazit.

Kvalitní žehlička šetří Vaše vlasy

Špatná a nekvalitní žehlička na vlasy je horší než žádná žehlička. V tomto případě se opravdu nevyplatí šetřit. Následky, které může napáchat nevhodné používání nekvalitní žehličky, můžou způsobit trvalé poškození struktury vlasu.

GHD IV Professional Styler

Profesionální žehlička na vlasy GHD IV Professional Styler

Nejšetrnější jsou žehličky s keramickým, turmalínovým nebo teflonovým povrchem. Zapomeňte na kovové žehlící plochy! profesionální žehličky mají i ionizační funkci, která udržuje ve vlasech přirozenou vlhkost, redukuje statickou elektřinu a vytváří dokonalý lesk.

Žehlička na vlasy GHD IV Periwinkle Styler Pastel Collection

Žehlička na vlasy GHD IV Periwinkle Styler Pastel Collection

Teplota by měla být nastavitelná. Z hlediska snadné manipulace doporučuji uzší typy, se kterými snadno vytvoříte úžasné lokny.

[Celkem: 5    Průměr: 2.6/5]
Share This