Ada testovala parfémované oleje Frais Monde

| 29.5.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

O parfémovaných olejích Frais Monde už Vás kolegyně Jana na Selfinu před nějakou dobou informovala, ale když jsem je vyzkoušela, řekla jsem si, že by si rozhodně zasloužily i vlastní recenzi. Čtyři z nich jsem proto vyzkoušela. Vybrala jsem jeden mošusový, jeden ambrový a dva jednodruhové – čistou vanilku a jasmín.

Co jsou zač vonné oleje?

Vonné oleje jako druh parfému nejsou u nás (v „západním“ světě) příliš obvyklé, mnohem víc se používají v Orientu, kde mají dlouhou tradici. U nás známe spíš různé kosmetické oleje – masážní, pleťové –, které také bývají parfémované, ale v menší koncentraci, protože vonět není jejich hlavní úlohou. Je to škoda, protože olejové parfémy mají své kouzlo. Malé flakónky s hustou tekutinou, kterou naberete na prst nebo uzávěr flakónu a jemně ťupnete na krk, do dekoltu nebo na zápěstí – která žena by si nechtěla připadat jako dáma ze starého filmu, jenž si nanáší kůži vzácný drahý parfém?

Parfémované oleje Frais Monde

Parfémované oleje Frais Monde

Oleje Frais Monde naštěstí drahé nejsou, což z nich dělá skvělé drobné potěšení, které můžete pořídit sobě nebo někomu jinému jako dárek. Nízká cena se ale neprojevila na kvalitě, vůně jsou pěkné a dlouho vydrží. Sortiment je široký, ale zaměřuje se především na mošusové, ambrové a orientální vůně. I oleje s květinami nebo ovocem v sobě obvykle mají tyto složky. Mošusové (pižmové) a ambrové základy mají zvláštní schopnost splynout s pokožkou a její přirozenou vůní – v podstatě ji zdůrazní a další složky s ní nenásilně spojí, takže to pak působí, že vlastně voníte jen tak mimochodem.

Vanilkový desert jen pro Vás!

Frais Monde Vanilla Perfume Oil je čistě vanilková vůně. Existuje mnoho druhů vanilkových parfémů: některé jsou hřejivé, jiné chladné jako vanilková zmrzlina, některé jsou ztěžklé orientálními a kořeněnými přísadami, jiné, odlehčené ovocem nebo květinami, svítí jako sluníčko.

Frais Monde Vanilla Perfume Oil

Frais Monde Vanilla Perfume Oil

Vaniglia („Vanilka“) je někde uprostřed mezi těžkými a lehkými vanilkami a je v ní zjevně trochu pižma, protože voní mírně hřejivě a působí téměř uklidňujícím dojmem. Vanilkové vůně nepreferuji, nosím jen Shalimar, ale Vaniglii jsem si pro její jednoduchost a příjemnost oblíbila.

Náruč plná jasmínu

Gelsomino („Jasmín“) je zase čistě jasmínová vůně, ale varuji vás: není to takový ten vyčištěný jasmín, který známe z dnešních vůní. Jestli jste si někdy opravdu důkladně, s nosem až v květu, čichly k nějaké „bílé“ květině (třeba lilii nebo tuberóze), určitě jste si všimly, že jejich aroma má také mírně živočišnou složku.

Parfémovaný olej Frais Monde Jasmine Perfume Oil

Parfémovaný olej Frais Monde Jasmine Perfume Oil

V Frais Monde Jasmine Perfume Oil tato složka je, a jestli výrazné květinové vůně nemusíte, možná vám olejíček nebude úplně po chuti.

Závan mořské svěžesti

Ambra Mediterranea („Středomořská ambra“) má svěží hlavu a sladší, ambrově pižmový základ. Přímo z flakónu voní ostře, ale po rozvonění na kůži je to pěkná svěží ambra s příchutí moře a středomořské vegetace.  Frais Monde Mediterranean Amber Perfumed Oil je nečekanou a originální vůní.

Parfémovaný olej Frais Monde Mediterranean Amber Perfumed Oil

Parfémovaný olej Frais Monde Mediterranean Amber Perfumed Oil

Sladký a výrazný mošus

Muschio Veneziano („Benátský mošus“) je jeden exemplář z dlouhé řady vůní Frais Monde s mošusovým základem (můžete mít také damašský, „divoký“ nebo bílý – čistý či s citrusy, kokosem, cedrem, meruňkami a tak dále).

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/1380134703 parfemovany olej frais monde venetian musk perfume oil

Parfémovaný olej Frais Monde Venetian Musk Perfume Oil

Frais Monde Venetian Musk Perfume Oil je hodně výrazný a nasládlý a příliš mi nesedl, připadala jsem si s ním „převoněně“ a brzo mi začal být až protivný. Doporučila bych ho ženám, které mají raději sladká pižma, ne ta svěží bílá.

Tipy na aplikaci

Pokud se chcete s vůní jen tak potěšit, kápněte si na hřbet ruky a kapku rozetřete hřbetem druhé ruky. Ať už potom budete psát na počítači, plést nebo přebírat čočku, vůně bude stoupat z rukou přímo k vám.

Pro nošení na těle aplikujte bodově podle toho, jak chcete, aby vůně působila – kapka rozetřená na krku, na ramenou nebo v dekoltu bude vonět vám i lidem ve vaší blízkosti, ze zápěstí zavane tehdy, když mávnete rukou nebo ji třeba někomu podáte na pozdrav.

Vůně lze mísit, zkuste vedle sebe třeba nějaký mošus s čistou vanilkou. Líbila se mi také kombinace tělového oleje Nuxe, kterým jsem se natřela po sprše, a vanilkového olejíčku, který jsem přimázla na ramena – podobně by jistě šly kombinovat i jiné tělové oleje a krémy, nebo možná i parfém s olejíčkem. Navonět se vůní s růžovou složkou a podpořit olejem Muschio Damascato nebo Rosa by mohlo být velmi zajímavé!

[Celkem: 3    Průměr: 1/5]
Share This