Barvy roku 2016: Světlejší šatník a lehčí vůně

| 16.5.2016 | Novinky, Zajímavosti | 0 komentářů

Po sytě rudém odstínu Marsala, noblesní smaragdové zelené a odstínu s názvem Mandarinkové tango se po dlouhé době opět vláda barev umírnila. Jemně pastelové tóny růžové a modré se po více jak deseti letech vrátily. Barvou roku 2016 se stala kombinace pastelově modré Serenity a jemná růžová Rose Quartz.

Mír, klid a rovnoprávnost

Možná Vás napadá otázka, proč rok 2016 nese hned dva odstíny? Vysvětlení je velmi prosté – dvě barvy jsou symbolem ženského a mužského světa a právě tyto barvy, použité ve vzájemné spojitosti, mezníky mezi oběma světy stírají. Rovnoprávnost mezi pohlavím je již delší dobu hlavním tématem dnešního světa.

Oba odstíny symbolizují klid, umírněnost a vzájemnou harmonii. Hřejivou a něžnou růžovou Rose Quartz (kód Pantone 13-1520), evokující zapadající slunce, doplňuje chladnější modrý odstín Serenity (kód Pantone 15-3919). Neodrážejí v sobě striktně jen mužský a ženský element, ale i aktuální dění ve světě. Klid a mír v dnešním děsivém světě vyhledává každý z nás.

Parfémy v barvách roku 2016

Barvy se ale neodrážejí jen v šatníku. Ovlivňují samozřejmě i svět parfémů a kosmetiky. Letos zcela zapomeňte na výrazné orientální parfémy či elegantní a syté odstíny rtěnek či laků na nehty. Zahalte se do něžných tónů. Začít můžete třeba u laků na nehty. V nabídce značky Rimmel London naleznete nově i gelové laky na nehty Rimmel London Super Gel. V nabídce naleznete právě i oba tyto něžné pastelové odstíny.

Velké popularitě se ponesou něžné květinové parfémy – růže zůstává i nadále jednou z nejoblíbenějších a nejčastějších ingrediencí v parfémech. Ale i třeba taková pivoňka, fialka, třešňové květy či kosatce budou tím pravým, po čem letos sáhnout. Už jen samotná barva flakónů o složení leccos napoví. Něžné květinové kompozice hledejte v růžových flakónech.

Květinové parfémy

Květinové parfémy

Dáváte přednost spíše svěžím ovocným tónům? Hledejte světle modré flakónky. Dominantními složkami těchto vůní jsou ovocné tóny, květinově-vodní akordy, bylinky, meloun nebo jemné bílé květy.

Nebojte se obě barvy kombinovat, teprve poté vynikne jejich pravý charakter. Jak na Vás barvy roku 2016 působí?

[Celkem: 1    Průměr: 4/5]
Share This