Bílé květy nejen pro nevěsty

| 22.6.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Bílá barva je u nás považována jako symbol nevinnosti a čistoty. Jaká je vůně bílých květů? Světoví parfuméři používají do parfémů esenci označovanou jako „bílé květy“. Jak obohatila vůně Givenchy a Hugo Boss?

Aby bílá bílou byla

Jsou bílé květy v parfémech opravdu bílé? Jak se to vezme – ano i ne. Čekali byste, že i narcis se řadí mezi bílé květy? Pravděpodobně ne. Existují samozřejmě i bílé narcisy, ale většině z nás se automaticky vybaví ten žlutý. Nerozhoduje proto ani tak barva květu, ale jeho voňavé složení, které je hlavním aspektem pro zařazení do této podkategorie květinových vůní.

Některé bílé květy voní více zelení. Například bílý šeřík, hyacint nebo taková konvalinka, to jsou typické příklady. V zásadě však platí, že kde uvidíte v parfému látku zvanou indol (indol), tam většinou půjde o tón, který zahrnuje bílé květy jako jasmín, gardénii, tuberózu, narcis, zimolez, pomerančový květ. Jak ale víme, výsledný efekt „čistoty a nevinnosti“ nebo „živočišnosti“ velmi ovlivňují i ostatní tóny. Pojďme si blíže představit dva zástupce.

Givenchy Dahlia Divin – zbraň v rukou ženy

Řada parfémů Dahlia od značky Givenchy vystihuje několik stránek ženy. Každá žena je jiná a její nálada se může během okamžiku změnit. To napovídá, že Dahlia Divin bude všestrannou zbraní v rukou každé ženy.

Givenchy Dahlia Divin

Givenchy Dahlia Divin

Charakter orientální květinové vůně Givenchy Dahlia Divin nese jasmín z odrůdy Sambac, která byla vystavěna na poměrně aromatickém dřevitém základě – santalové dřevo, vetiver a pačuli. Dahlia proto není typickým květinovým zástupcem, má blíže ke dřevu a zeleni. Bílé květy jsou zde na osvěžení a odlehčení celé kompozice. Prorážejí opojnou květinově-kouřovou clonu jasným paprskem.

Svěží a energická vůně Hugo Boss Jour Pour Femme

Vůni Givenchy byste v tomto období nejlépe zužitkovali na večer, ale Hugo Boss Jour Pour Femme je svěží a bílá jako jasný jarní či letní den. Vůně Hugo Boss z počátku překvapí nápaditým úvodem ze svěžích citrusů, které doplňuje květinový buket květů grapefruitu. Podobnost s vůní Dahlia nalezneme i v dřevitém základu. Bílé květy v srdci Jour Pour Femme doplňují vůni zimolezu a utužují tak pozici vůně ve světě květinových parfémů.

Hugo Boss Jour Pour Femme

Hugo Boss Jour Pour Femme

Frézie přidává element čistoty a jemně mýdlový nádech, konvalinka zase tóny zeleně. Hugo Boss Jour Pour Femme je až příliš harmonická, vzdušná a osvěžující, než abychom s ní mohli v poklidu relaxovat. Okamžitě se stane Vaší nejvyhledávanější společnicí na pracovní obědy i posezení s přáteli. Můžeme si jí bez obav užívat celé dny, aniž bychom jí někoho otravovali.

Už víte, že nejsou květiny jako květiny. Dokonce ani tehdy, když jde o bílé květy. Obě jsou příjemné, ale každá svým vlastním osobitým způsobem. Otázka zní, která by se mohla líbit Vám?

[Celkem: 1    Průměr: 1/5]
Share This