Bond No. 9: Niche vůně inspirované New Yorkem

| 15.4.2015 | A - G, Novinky, Parfémy, Značky od A-Z | 0 komentářů

Známá niche značka Bond No. 9 prodává vůně inspirované New Yorkem a jeho čtvrtěmi a zákoutími. Pestrobarevné flakóny parfémů Bond No. 9 vyzařují dobrou náladu a dokáží každý den naplnit pozitivní energií. Poznejte půvab a jedinečnost těchto skvostných niche vůní. Kamkoli vkročíte, všichni Vás budou obdivovat.

Život bez vůně Bond No. 9 není úplný

Dovedete si představit svůj život bez překrásných voňavých lahviček na poličce? A vyzkoušeli jste již někdy jakoukoli vůni od značky Bond No. 9? Pokud zní obě odpovědi ne, ještě jste neprožili zcela plnohodnotný parfémový život. Stačí jedno přivonění a tyto niche vůně zcela změní Váš dosavadní pohled na svět vůní. Najednou poznáte, že život s vůní Bond No. 9 je, jak to jen říci, veselejší.

směska

Niche vůně Bond No. 9

Vůně značky inspirované New Yorkem nemohly vzniknout nikde jinde než v USA. Značku založil Laurice Rahme, který předtím pracoval pro Annick Goutal a Creed. Své originální parfémy vyrábí teprve od roku 2003, na parfémové scéně je poměrně nováčkem. Jméno této značky vzniklo díky adrese sídla – butiku v 9 Bond Street, v Noho. Většina vůní má 18-22% koncentraci čistých parfémových esencí, díky kterým jsou vůně Bond No. 9 považovat za jedny z vůbec nejsilnějších vůní na trhu.

Každé místo získá svou jedinečnou vůni

Parfémy Bond No. 9 vzdávají hold New Yorku, jeho umění a zajímavým místům. Ve svých kolekcích dámských, pánských a unisex parfémů nese hned dvě poslání – obnovit uměleckou tvář parfumerie a označit každé výrazné místo New Yorku svými vlastními vůněmi. V nabídce tedy nechybí vůně Brooklyn, Central Park, Little Italy, Washington Square nebo Saks Fifth Avenue.

Bowery je oblast kolem Bowery Street na jižním konci Manhattanu, v níž se mimo jiné nachází park Sary D. Rooseveltové. Bowery také leží vedle italské a čínské čtvrti a je to místo s pestrou historií, které si prošlo vznešenými časy i érou levných krčem, prostituce a tajných barů pro gaye. Dnes je čtvrť zrekonstruovaná, jsou zde luxusní byty i obchody a také muzeum současného umění.

Vůně plná kontrastů – Bond No. 9 Nouveau Bowery

Zajímalo mě, s čím značka Bond uchvátila na svém počátku své zákazníky. Zvědavost byla silnější než já, a proto jsem pro Vás nechala otestovat jednu z jejich vůní naší parfémovou guru Adou.

Adéla BartlováVůně Bond No. 9 Nouveau Bowery se řadí mezi vůbec první vůně této značky, které v roce 2003 zahájily éru těchto skvostných vůní. Ztělesňuje kontrast mezi starými a moderními časy a nechybí v ní ani pocta vedlejší italské čtvrti v podobě limety, citronu, italské mandarinky, bazalky a tymiánu. Dále obsahuje bergamot, plané lilie, fialkové dřevo, pačuli, větvičník a vetiver.

Jednotlivé složky mají skutečně kontrastní povahu: sladké mandarinky, fialky a lilie doprovázejí ostře větrovou pačuli, kyselé citrusy a dřevité chyprové tóny. Bez jemnějších květinových složek by Nouveau Bowery byla velmi strohou vůní, ale bílé květy a aromatické byliny vyrůstající v temných zákoutích mezi vlhkou zeminou a zbytky starého dřeva a kamenných zdí dodávají celkové atmosféře dostatek optimismu.


Bond No. 9 Nouveau Bowery

Bond No. 9 Nouveau Bowery

Složení:
Hlava: mandarinka, pačuli, bergamot
Srdce: dubový mech, fialka, lilie, bazalka, tymián
Základ: limetka, dřevité tóny, vetiver, pačuli

Nejvýraznější složkou jsou asi pačuli a byliny a i přes obsah jemnějších složek patří Nouveau Bowery rozhodně mezi sušší, převážně dřevité vůně. Díky výraznému obsahu citrusů je to perfektní letní vůně pro každého, kdo nerad běžné ovocné nebo květinové svěženky, ale spíš něco ve stylu Eau dOrange Verte.

Nouveau Bowery bývá v obchodech obvykle zařazována mezi dámské vůně, podle výrobce i podle mě je ovšem unisexová. Zvlášť ze začátku působí víc pánsky, po rozležení zjemní a působí o něco ženštěji.“

Tak co Vy na to? Odškrtnete si v blízké době na svém seznamu vůní další nový kousek?

[Celkem: 1    Průměr: 2/5]
Share This