Boucheron a jejich nový pár Quatre

| 22.9.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Pánské parfémy, Parfémy | 0 komentářů

Boucheron letos představil novou kolekci Quatre, pojmenovanou a inspirovanou po kolekci šperků (prstenů s implementovanou keramikou z roku 2004), nesoucí shodný název. Stanou se tyto vůně hitem nejen letošního roku? Jak voní? Čtěte dál, otestovali jsme je za Vás.

Uvedením kolekce Quatre má pro značku Boucheron mnohem větší význam. Jak ve svém projevu důvěrně sdělil marketingový ředitel Pierre Desaulles „chceme, aby se tato vůně stala No.1 pro značku Boucheron, kultovní vůní. Také doufáme, že moderní přístup bude přitahovat i mladší klientelu.“

Dámská vůně Boucheron Quatre

Snahou značky Boucheron je docílit stejné úrovně luxusu jakou má Chanel. Velmi ambiciózní cíl, zda jej dosáhnou či ne, to ukáže až čas. Jaká je ale jejich novinka nenápadně označovaná jako „No. 4“? Při psaní této recenze jsem si postupně uvědomila utajenou symboliku Quatre – složení nabízí hlavní 4 tóny, stačí pouze pozorně sledovat vývoj vůně.

Boucheron Quatre

Boucheron Quatre

Parfémy jsou pro mě kombinací svůdné vůně ukryté v moderním designovém flakónu. Společně tvoří jako celek takové malé umělecké dílo. Flakón vůně Bouchern Quatre je ohromující. Masivní sklo je tvarováno do elegantního flakónu. Vypadá velmi opulentně a vyzařuje absolutní luxus. Uzávěr tvoří replika prstenu z jedinečné kolekce Quatre inspirovaná Paříží. Pro mě dech beroucí nádhera, na které si mohu oči vykoukat.

Jak voní?

Dámskou verzi Boucheron Quatre můžeme definovat jako květinovou vůni s ovocnými tóny. Když jsem k vůni prvně přivoněla, cítila jsem velkou podobu s vůní Elie Saab L’Eau Couture. Boucheron Quatre je však ještě více sladší a jemnější.

Boucheron Boucheron Quatre

Boucheron Boucheron Quatre

První citrusově laděné poznámky jsou velmi příjemné a svěží, na tak sladkou vůni působí až překvapivě čerstvě. Boucheron Quatre se otevírá akordy hořkého pomeranče, červeného rybízu, zelené mandarinky a květů pivoňky.

Výrazná vůně jasmínu převládá celé kompozici tohoto parfému a dodává vůni zvláštní mýdlový akcent. I když srdce obsahuje i růži, akordy lesních jahod a broskve, silná vůně jasmínu nade všemi vévodí. Jahod je trochu škoda. Eleganci a noblesnost dodává sladký dřevitý základ, který tvoří cedr, kašmír, pižmo, vanilka a karamel. Měkká vanilka má velmi netradiční podobu – lehce vodnatá, tak by šla její diskrétní podoba nejlépe popsat.

Boucheron Quatre W

Boucheron Quatre W

Dámská vůně Boucheron Quatre Vás pozitivně překvapí svou kvalitou a vzácnou kombinací moderního stylu s klasickou krásou původních parfémů. Já osobně doporučuji vyzkoušet na kůži (na testovacím papírku vůně zdaleka nevykazovala takové kvality). Pod vznikem vůně Boucheron Quatre jsou podepsáni parfuméři Nathalie Gracia-Cetto, Nadège Le Garlantezec a Antoine Maisondieu.

Zjistěte aktuální cenu dámské vůně Boucheron Quatre.

Pánská verze Boucheron Quatre

Testování pánských vůní ženou vždy přináší trochu jiný pohled. Fantazie ženy (obzvlášť pak ta moje) je leckdy velmi bujná. Flakón je stejně úchvatný jako u dámské verze a není třeba jej dále více popisovat. Je to jedním slovem klenot.

Boucheron Quatre Pour Homme

Boucheron Quatre Pour Homme

Quatre Pour Homme je elegantní dřevitou pánskou vůní. Velmi osvěžující úvod se otevírá výraznou kombinací limetky a citrónu společně s lístky fialky. Pozoruhodný nádech fialkových lístků, které jsou cítit nejvíce, dodává vůni Boucheron Quatre Pour Homme zelený, lehce „kovový“ aspekt. Poté se stejně jako v dámské verzi slova ujímá jasmín. Celou kompozici vůně změkčuje a dodává jí krémový nádech oslazený vanilkou.

Jaká je aktuální cena pánské vůně Boucheron Quatre?

V této podobě je velmi podobný vůni Diesel Only The Brave. Díky přítomnosti lístků fialky je dřevitý základ mnohem výraznější a užijete si jej po delší dobu. Zachycuje převážně dřevité tóny cedru a kašmíru spolu s nádechem pižma. I tak mi přijde vůně spíše unisexová, rozhodně jsem od značky Boucheron čekala mnohem více. Pánská verze je pro mne tedy spíše zklamáním. Škoda jí… Asi jsem se moc nabažila krásy dámské verze.

Co na novinky od značky Boucheron říkáte? Již jste je také otestovali? Pokud ano, zajisté mi napište do komentáře Váš názor.

[Celkem: 2    Průměr: 3.5/5]
Share This