Cartier: Svět šperků a luxusu

| 1.6.2015 | A - G, Novinky, Značky od A-Z | 0 komentářů

Značka Cartier je celosvětově známá svými luxusními šperky. Legendárním symbolem celé značky je brož ve tvaru pantera z kolekce Bestiář – Panthère broche. Toužíte po vlastním šperku od Cartiera? Nemusíte utrácet desetitisíce, pořiďte si neviditelný voňavý klenot, který Vás bude doprovázet po celý den.

Dlouholetá tradice rodinné značky Cartier

Přes více než 150 let tvoří Cartier výjimečné šperky, hodinky, doplňky a v neposlední řadě i vůně. Představivost, řemeslná zručnost a vynalézavost charakterizují výtvory této francouzské značky od samého začátku.

Jeden z mnoha precizních šperků Cartier

Jeden z mnoha precizních šperků Cartier (citováno dne 1.6. 2015, zdroj: bit.ly/1dGQxJx)

Dům Cartier byl založen v roce 1847 klenotníkem Louis-Francois Cartier. S pomocí svých synů a později vnuků budoval věhlas svých šperků, u kterých je vždy kladem důraz i na ty nejmenší detaily.

V roce 1904 si získal slávu svými legendárními náramkovými hodinkami, dnes známé jako „Santos“. Preciznost, styl a šperkařský um uchvátil i mnoho šlechticů a novodobých vladařů po celém světě, které zdobí jedinečné šperky z dílen Cartier. Až do roku 1964 byla značka vedena čistě jako rodinná. I nadále společnost rozšiřuje své pole působnosti a reputaci díky exkluzivním butikům po celém světě.

První vůně Cartier

Většina módních značek jednoho dne přijde se svou vlastní edicí vůní. Parfémy k módě neodmyslitelně patří a proto bylo jen otázkou času, kdy i Cartier uvede na trh svou vlastní vůni. Stalo se tak roku 1981. První vůně značky Cartier otevřela zcela nový směr pojetí estetického a pocitového vnímání sounáležitostí mezi vůní a šperkem. 

Na trh byly uvedeny hned dvě exkluzivní vůně – dámská vůně Must de Cartier a pánská vůně Santos de Cartier. V průběhu let představovala značka další a další vůně nesoucí stejné názvy jako kolekce šperků a hodinek společnosti Cartier.

Cartier Must de Cartier

Dámská vůně Must de Cartier je orientální vůní nesoucí v sobě chlad a půvab drahých kamenů. Díky poměrně výrazné vanilce je sladkou orientálkou s výrazným květinovým srdcem. Ale nečekejte nic přehnaného. Je to stará dobrá klasika.

Santos de Cartier

Santos je vůbec první pánskou vůní klenotnického domu Cartier. Je elegantní, smyslnou vůní vhodnější spíše pro chladnější období či na významné společenské události. Základní poznámky jsou karafiát, neroli, pačuli a santalové dřevo. I Santos bychom tak mohli zařadit mezi orientální vůně.

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/429662949 cartier znacka

Novodobé parfémové klenoty značky Cartier

Novodobé parfémové krásky

Od roku 1981 má ve svém parfémovém portfoliu značka Cartier na 70 voňavých klenotů, aktuálně nejnovějším přírůstkem je vůně Cartier La Panthere Legere z roku 2015.

Minimálně za Vaše povšimnutí stojí vůně nesoucí v sobě legendární symbol celé značky – Cartier La Panthere.  Patří bez pochyb k vůním, které se stanou opravdovým klenotem ve Vaší parfémové sbírce. Tato panteřice se stala ekvivalentem svobody a volnosti. Odvážná kompozice parfému s nádechem sladkého ovoce vyzařuje krásu a jedinečnost.

Cartier La Panthere

Cartier La Panthere

Další něžnou kráskou je parfém Cartier Baiser Vole Lys Rose, který byl stejně jako La Panthere uveden na trh v roce 2014. Milujete něžnou panenskou vůni lilií? Sáhněte právě po Cartier Baiser Vole Lys Rose, která vůni lilií obohacuje ještě o šťavnatost malin. Jednoduchá a přesto ohromující.

Cartier Baiser Vole Lys Rose

Cartier Baiser Vole Lys Rose

Mezi úspěšné a legendární vůně od značky Cartier můžeme zařadit pánskou vůni Cartier Pasha, která byla prvně uvedena v roce 1992. Aromatická vůně s dřevitý základem, jejíž flakón může lehce evokovat urničku, se neodmyslitelně zapsala do dějin této značky.

Cartier Pasha

Cartier Pasha

Hledáte-li luxus v podobě moderní vůně, zkuste vyzkoušet některou z vůní této precizní značky. Bohužel jsem ještě neměla tu možnost otestovat všechny vůně od Cartiera, ale těch několik mě již teď přesvědčilo, že Cartier je značkou, na kterou je spolehnutí a nikdy nezklame.

[Celkem: 3    Průměr: 1/5]
Share This