Cenově dostupnější mistrovské dílo od Tiffany & Co.

| 21.5.2018 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Říká se, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy, ale pro většinu žen jsou tak trochu nedostupným artiklem, který běžně jako dárek nedostávají. Naštěstí se značka Tiffany & Co. rozhodla poskytnout cenově dostupnější alternativu. Nejproslulejší klenotnictví světa zahájilo v roce 2017 prodej nové interpretace dámské vůně Tiffany & Co. Tiffany & Co.. Snažili jsme se o ní zjistit co možná nejvíce a detailně ji otestovat.

Tiffany: Synonymum luxusu a bohatství

Jaké první asociace vám naskočí, když se řekne Tiffany? Kultovní film s nesmrtelnou Audrey Hepburnovou Snídaně u Tiffanyho? Od nepaměti je jméno značky spojováno s luxusem, drahými diamantovými šperky, výjimečným odstínem modré. Ale vůně? Pro Tiffany & Co. není loňská novinka první výpravou do světa vůní. Již v roce 1987 značka uvedla svou vůbec první vůni Tiffany Parfum Tiffany, o dlouhých 30 let později je zde konečně její nová verze. Od pohledu atraktivní broušený flakón inspirovaný 128,54 karátovým diamantem od Tiffanyho svádí a pokouší. Je však stejně atraktivní i uvnitř?

Nová interpretace dámské vůně Tiffany & Co. Tiffany & Co.

Nová interpretace dámské vůně Tiffany & Co. Tiffany & Co.

Po roce 2003 se zdálo, že Tiffany & Co. ztrácejí o oblast tvorby vlastních parfémů zájem. Přitom původní vůně z roku 1987 byla fenomenálním ztvárněním aury luxusu, takový novodobý svatý grál mezi parfémy (lineární, jednoduchá květinová vůně se špetkou citrusů a práškového pižma). Naštěstí však na svět vůní nezanevřeli a v loňském roce se jim podařilo reformulovat a představit novou verzi vůně Tiffany & Co. Tiffany & Co..

SLOŽENÍ:
HLAVA: citron, mandarinka, bergamot
SRDCE: černý rybíz, broskev, růže, iris
ZÁKLAD: pačuli, pižmo

Květinově-pižmová kompozice je dílem uznávané a oceňované tvůrkyně parfémů Daniela Andrier. „V této značce je mnoho romantického. Snažila jsem se zachytit podstatu a výjimečnost šperků značky, tak i ženu, která je miluje nosit.“ Byla tak vytvořena nová podoba vůně, jejichž součástí jsou i složky, které dříve nebyly použity, včetně mandarinky, pačuli a pižma.

Brilantní, odlehčená, šumivá

Hlavní poznámkou (páteří celé vůně), která je hlavním nosným prvkem celé kompozice vůně, je kosatec. Paní Andrier však potlačila jeho typickou zemitost (běžně se užívá kořen kosatce) a více nechala vyniknout jeho výraznější práškový charakter. Další složky, se kterými kosatec Andrier pro vůni Tiffany & Co. Tiffany & Co. namíchala, tak vyzdvihují jeho sametovou pudrovost. Svěží zelený akord mandarinky kosatci poskytuje citrusový zelený kontrast. Ztracená zemitost byla nahrazena moderním pačuli. Vzdušnou a lehkou vůni doplňuje i klasické pižmo.

Dámská vůně Tiffany & Co. Tiffany & Co.

Dámská vůně Tiffany & Co. Tiffany & Co.

Vůně Tiffany & Co. se může pochlubit 6 – 8 hodinovou výdrží (tvůrcem avizovaných 10 hodin mne osobně přijde přehnaných). Fanoušci převážně orientálních vůní mohou mít tendenci ohrnout po úvodu nad vůní Tiffany & Co. nos, ale doporučuji rozhodně vydržet. Jak se vůně na kůži postupně zahřívá, postupně mění svůj charakter. Květinové poznámky vůni dodávají křupavost, pižmové akordy potřebnou sofistikovanost a hloubku. Z mého pohledu se jedná o celkem neškodnou vůni, po které můžete bez obav sáhnout jako po luxusním dárku.

Paní Andrier se podařilo zachytit styl Tiffany zcela jiným způsobem. Moderní, inovované pojetí osloví stávající generaci žen, které stále sní o své snídani u Tiffanyho.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This