Chanel No.5 L´Eau: Legenda má své pokračování

| 18.1.2017 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Žijeme ve společnosti, kde rychlost, technické pokroky a inovace patří mezi faktory, které značně ovlivňují rozhodování koncového konzumenta. Vše chceme nejlépe hned, spokojíme se pouze s nejnovějšími verzemi a aktuálními trendy. Značka Chanel ještě na podzim roku 2016 na tuto výzvu zareagovala uvedením očekávané novinky Chanel No.5 L´Eau – zmodernizovaného pohledu na svůj legendární parfém. Může se nová verze No.5 L´Eau rovnat legendě?

No.5 L´Eau je nový a jiný

Jak přiblížit mnohostranný a jedinečný parfém No.5 novodobé mladé generaci, která sotva dokáže udržet pozornost déle než 30 minut? Nové generace, nové chutě – je tedy nutné vystoupit z konzervativních tendencí a inspirovat se současnou vizí vývoje vůní. Zde můžeme narazit na zásadní problém s nepochopením rovnováhy mezi původní vůní a novým pojetím. Příznivci legendární vůně Chanel No.5 budou kritizovat, mladý zákazník zaplesá nad přívětivějším složením. Díky nové verzi Chanel No.5 L´Eau podstoupila klasika doslova omlazovací kůru a zbavila se „vrásek“.

Chanel No.5 L´Eau

Chanel No.5 L´Eau

Jakou vůni můžete očekávat?

Z počátku jsem byla trochu skeptická. Nejen proto, že již existuje verze No.5 Eau Premiere (která je skvělá), ale hlavně proto, že No.5 je úžasnou vůní, živoucí legendou, která by měla být respektována.

Těžký úkol, jak oslovit nové cílové publikum a zároveň nepohoršit věrné zákazníky. Chanel No.5 L´Eau je odlehčenější a svěžejší interpretací sofistikovaného originálu. Projasněnou vůni aldehydů (složku pro Chanel No.5 tak typickou) nově v úvodu doprovází svěží citrusové akordy (citron, pomeranč, bergamot) doplněné o květinový tón neroli.

Chanel No.5 L´Eau

Chanel No.5 L´Eau

Složení:
Hlava: citron, pomeranč, bergamot, neroli, aldehydy
Srdce: jasmín, ylang-ylang, růže
Základ: cedr, vanilka, bílé pižmo, kořen kosatce

I přes výrazný citrusový úvod bych se přikláněla dámský parfém Chanel No.5 L´Eau zařadit mezi květinově-aldehydové vůně. Prchavý citrusový akord v úvodu bohužel velmi rychle odezní (u mne cca. po 30 minutách) a nechává vyznít květinovou auru neroli a ylang-ylang, která volně přechází k měkkému pižmu, které postupně získává na intenzitě (bohužel závěr vůně na mé pokožce nevyznívá tak, jak bych si představovala).

I přes to to nemění nic na mém názoru, že tvůrce Olivier Polge odvedl fantastickou práci – obnovil originál tak, že dědictví No.5 žije dál. Až jej vyzkoušíte, podělte se s námi o své názory na tuto novou interpretaci. 

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This