Dárková sada pro pravou Pařížanku

| 27.7.2016 | Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Nemůžete se rozhodnout, kterou vůni od francouzských velikánů vyzkoušíte tentokrát? I srdce Pařížanky by potěšila dárková sada Haute Collection, která se skládá z těch nejúspěšnějších vůní. Odoláte?

Místo jedné vůně rovnou celá dárková sada

Paříž je město mých snů. Francie země, ze které pocházejí ty nejoblíbenější parfémy světa. Než se mi však poštěstí nasát osobně tu kouzelnou atmosféru, musím si vystačit s drobnými maličkostmi, které mi tuto zemi připomínají i v našem zeměpisném pásmu. Na zahradě už mi pomalu odkvétá záhonek levandule, na nočním stolku však přibyla tato nádhera – dárková sada miniatur Haute Collection.

Dárková sada Haute Collection

Dárková sada Haute Collection

Dárková sada Haute Collection je výběrem pěti nejúspěšnějších vůní, které užijete na rozličné příležitosti, roční období. 4 patří mezi největší hvězdy devadesátých let, jedna je z let osmdesátých. Z Francie jsou celkem 4, ta pátá je původem Američanka.

Co přesně obsahuje dárková sada Haute Collection?

Dárková sada Haute Collection

Dárková sada Haute Collection

Lancôme | Trésor

Slovo „Trésor“ mnohým evokuje a připomíná trezor, ale ve skutečnosti se název této orientálně-květinové legendy překládá do češtiny jako poklad, klenot a bohatství. Toaletní voda Lancôme Trésor má své místo přímo v centru kazetky a patří mezi mé nejoblíbenější miniatury z této pětice. Pro svou sladkost a pudrový finiš jí využijete nejvíce na jaře a podzim, ale já jsem schopná ji nosit i v létě, pokud není příliš teplo.

Paloma | Picasso

Psal se rok 1984 a Paloma Picasso, designérka známá pro svou bledou pleť, havraní vlasy a červenou rtěnku na rtech, přináší na trh svůj první parfém. Vždycky jsem ho toužila ovonět, ale téměř nikde není k dostání.

Cypřišově-květinová vůně Paloma Picasso je pojmem pro každého, kdo se ve světě parfémů jen trochu vyzná. Po přivonění cítím nejprve vlhké dřevo, stopy neidentifikovatelného ovoce a úplně nejvíc zemitý mech. Paloma Picasso je však pocitově mnohem teplejší a sladší. Z legendární Chanel No.5 jsou zde známé, milované i mnohdy nenáviděné aldehydy a cibetka.

Paloma Picasso

Paloma Picasso

Při kontaktu s hřejivou pokožkou se začne postupně projevovat pravá tvář – květy jasmínu, ylang – ylang a karafiátu konečně zazáří, proniknou přes kouř a rozehrají svou půvabnou hru. Parfém Paloma Picasso rozhodně není parfémem pro každý nos. Potřebuje k sobě silnou osobnost a ženu, která se ho nezalekne.

Cacharel | Noa

Toaletní voda Noa od značky Cacharel je velmi dobře nositelnou, květinově-dřevitou a lehce pižmovou vůní, kterou užijete denně. Její flakón ve tvaru perly symbolizuje otevřenost. Ukrývá v sobě z počátku velmi mladistvou dámskou vůni. Nebýt zelených koriandrových lístků, které daly bílému pižmu stopu zeleně, tak by na zápěstí byla k nerozeznání od dětského tělového mléka.

Cacharel Noa

Cacharel Noa

Pižmo se rozvíjí dál a nechává prostor i pivoňce. Z něžného snění mne vytrhne až stopa kávy. Ta jediná z toho krémového základu maličko vyčnívá.

Lancôme | Poeme

Parfém Poeme od značky Lancôme je svým osobitým způsobem vanilkovou vůní – bez ní by byla dárková sada Haute Collection nekompletní. Využívá kontrastů mezi vášnivým himálajským modrým mákem a okouzlujícím durmanem. Kolem tohoto dua se vesele proplétají bílé a žluté květiny. Poeme je tak omamně sladkou, květinovou vůní, bez které si nedovedu představit skutečnou dámu.

Ralph Lauren | Safari

Jak jsem již poznamenala v úvodu – dárková sada obsahuje i jednu Američanku – divokou a nespoutanou Safari. Květinově-zelená vůně Ralph Lauren Safari je ideální volbou pro období jara a podzimu. Safari začíná téměř pánskými tóny. Ucítíte převážně vlhké dřevo a svěží zeleň. Najednou se však promění – celá ta zeleň, květy narcisů, jemné růže a kosatce působí uklidňujícím dojmem. Parfémovaná voda Safari patří do rukou ženám, které mají ambice stát se legendami a neupustí od svých cílů. Pokud Vám nevadí, že je místy dost silná, určitě ji vyzkoušejte.

Pro mne je dárková sada Haute Collection tou nejlepší cestou, jak si důkladně a za velmi sympatickou cenu vyzkoušet ty nejlepší parfémy. Z testování v kamenném obchodě toho většinou moc nezjistíte, z papírku už vůbec ne. Pro testování jsou tedy nejvhodnější malé odstřiky a nebo právě miniatury, které navíc potěší a rozněžní snad každého parfémového nadšence.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This