Degustace niché parfémů ve věži

| 29.7.2016 | Novinky, Zajímavosti | 2 Komentáře

V Praze v Žižkovské věži se uskutečnila vskutku unikátní akce. V režii jedné z největších online parfumérií Elnino.cz proběhla ojedinělá Degustace niché vůní, která v ČR nemá obdoby. Jak akce probíhala? Kdo se zúčastnil a jaké skvosty mohli hosté ovonět?

Degustace niché vůní

Degustace niché vůní

Akce jako stvořená pro parfémové nadšence

Výběr prostor pro takovou prestižní akci obnáší svá specifika. Když jsme však spatřili na vlastní oči ten úchvatný výhled snad na celou na Prahu, bylo rozhodnuto. V observatoři Žižkovské věže, která se nachází ve výšce 93 metrů, se jednoho slunečného odpoledne sešli oblíbení blogeři a blogerky, redaktorky, šťastná vítězka V.I.P. vstupenky a zkušené znalkyně parfémů, aby na degustaci poznali výběr toho nejlepšího, co parfémový svět nabízí.

Niché vůně (čteme nyšé) vyrábějí menší společnosti, které se ani v nejmenším neřídí módním diktátem či marketingovými studiemi. Svou unikátností a jedinečných zpracováním mohou být niché parfémy označovány spíše za umělecká díla.

Jen málokomu se poštěstí takové parfémy ovonět – vyrábějí se pouze v omezeném množství. I proto je jejich pořizovací cena ve většině případů mnohonásobně vyšší než u běžného mainstreamového parfému. Propracované kompozice a výjimečné vonné složky zcela odlišují niché vůně od běžné nabídky parfumerií.

Vůně by neměla nosit Vás, ale Vy ji

Hledání „té pravé“ je mnohdy velmi nelehká cesta, plná voňavých nástrah i klopýtnutí. Ale právě poznávání nového je důvodem, proč nás parfémy nepřestávají neustále překvapovat a bavit.

Jak už je na akcích Elnino.cz zvykem, nechyběl humor ani dobré jídlo. Slova se ujaly hned 3 výjimečné dámy, které svět vůní znají a svými odbornými znalostmi zaujali všechny hosty parfémové degustace. Parfémová guru Ada, kterou znáte i z článků zde na Selfinu.cz, představila s úsměvem a lehkostí několik klenotů a přiznala i pokušení některé z nich zařadit do svého vonného budoiru.

S vtipem a elegancí se úspěšně slova chopily také opravdové dámy – Magdalena Papežová z Parfumánie a Monika Kučerová z blogu Guerlinade. Hosté měli tu čest poznat poklady od Toma Forda, L´Artisan Parfumeur, Escentric Molecules, Diptyque, Amouage, Mancera, Robert Piguet, Montale Paris, Etro, Serge Lutens, Farmacia SS. Annunziata, Penhaligon´s, Maison Francis Kurkdjian Paris a Comme des Garcons.

Bloggeři napjatě sledovali dění, když jim produktová manažerka italské značky Frais Monde Astrid Hudečková představila možnost stát se bloggerem na celý rok s exkluzivními podmínkami a také novinky pro podzimní sezónu 2016. I Vy se můžete těšit na vůni květů granátového jablka Melograno a vůni květů třešně Ciliegio.

Milým zpestřením pro hosty byla vzácná možnost namíchat si vlastní parfémovaný olej a odnést si svou exkluzivní vůni na míru s sebou.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem, kteří na akci zavítali. Doufáme, že se Vám dárečky líbily a že se společně opět shledáme na některé s dalších akcí parfumérie Elnino.cz. Největší díky a uznání za dech beroucí poznatky však patří našim dámám Adě, Magdaleně a Monice, bez kterých by naše degustace nebyla tak dokonalou souhrou vůní, emocí a poznání.

[Celkem: 2    Průměr: 1.5/5]
Share This