Demeter: Opravdu netradiční vůně

| 9.9.2015 | A - G, Novinky, Parfémy, Značky od A-Z | 2 Komentáře

Je libo vůni čerstvého sena, oceánu, mléčné čokolády či snad lepidla, narozeninového dortu nebo žížaly? Ne opravdu si z Vás nedělám legraci. Toto je pouze hrstka z vůní, které nabízí americká parfémová značka Demeter. Pokud máte rádi opravdu nevšední vůně a potrpíte si na originalitu, jste na správném místě.

Voní opravdu jedinečně

Skladba a tvorba vůní Demeter je zcela odlišná od běžných parfémů. Vůně Demeter totiž nemají klasické trojí rozdělení vůně (hlava, srdce, základ). Jsou vytvářeny tak, že se s časem vůbec nemění a zůstávají tak po celou dobu stále stejné.

Demeter Levander

Demeter Levander

Většina vůní z portfolia značky Demeter je tvořena jednou základní složkou – v nabídce tak naleznete mimo jiné čistou vůni levandule, zelené trávy, broskve, kokosu, jasmínu či šeříku. Na výběr však máte i z mnohem bizarnějších vůní. Právě ty značku proslavily po celém světě.

Počítejte s tím, že první přivonění Vás možná zaskočí a budete tak trochu šokovaní, ale po chvíli se každá z vůní Demeter rozvine a Vy budete nadšeni. Výdrž těchto vůní není bohužel moc velká, chybí jim silné fixátory, které mají klasické parfémy. Vše Vám ale vynahradí svou originalitou.

Jak vznikají originální vůně pizzi, pilin či narozeninového dortu?

Květinové a ovocné složky jsou získávány stejným způsobem jako to dělají parfuméři u jiných značek, tedy extrahováním vonných esencí. Těžko však budete získávat vonnou esenci např.: z miminka. Při výrobě vůně, která voní jako koláč, čistič oken či humr, je využíváno speciální tzv. Headspace technologie.

Headspace Technology

Headspace Technology (zdroj: goo.gl/OhAEoG (zde se i dozvíte více o této technologii), citováno dne 9.9. 2015)

Bohužel nejsem moc zdatný chemik, ale pro ty z Vás, které by to zajímalo jsem zjistila, jak to funguje (zjednodušeně):

Při této metodě se analyzuje vzduch kolem zdroje vůně a jednotlivé vonné molekuly jsou pak identifikovány a pojmenovány.

Z ní to složitě, že? A věděli jste, že lidský mozek dokáže rozlišit pouze 130 různých vonných molekul? Vše je tak možné jen díky opravdu výkonným PC.

Prohlédněte si celou nabídku těchto nevšedních vůní na Elnino.cz. Je z čeho vybírat!

Něco málo z historie

Značka Demeter Fragrance byla založena v Pensylvánii v roce 1996 a již od svého založení vyrábí přírodní vůně jako je půda, čisté extrakty z květů, ovoce, zákusků, nápojů a jiné zajímavé pachy.

Demeter

Demeter

Zakladateli značky byli Christopher Brosius a Christopher Gable, kteří se již od začátku řídí mottem „oživit vzpomínky a navrátit se tak zpět v čase“. Jejich záměrem je, aby Vám vůně vykouzlili úsměv na tváři pokaždé, když je použijete.

Jednoduše řečeno, to jsou vůně, které Vám vyvolají milé vzpomínky z dětství či na vtipnou rodinnou historku. Ač jsou někdy názvy opravdu děsivé, není třeba se bát. I takový „žížalí parfém“ je ve skutečnosti čistou a příjemnou zemitou vůní.

Jak se říká, kdo se bojí, nesmí do lesa. Stejně tak je tomu i v případě nevšedních vůní Demeter. Dáte se zlákat a vyzkoušíte i Vy některou z nich?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This