Diskrétní pomocníci – deodoranty a antiperspiranty

| 27.11.2015 | Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 2 Komentáře

Pocení je v dnešní době bráno pomalu jako společenská sebevražda, ačkoliv je to samozřejmě přirozený pochod těla, kterým se tělo ochlazuje, zabraňuje přehřátí a zbavuje škodlivých látek. Problém je, že propocená košile moc dobře ve společnosti nevypadá (koláče si dáme radši k snídani). Nepostradatelnými každodenními pomocníky pro nás tedy jsou deodoranty a antiperspiranty. Už staří Egypťané místo deodorantů využívali skořici a jiné koření pro potlačení tělesného pachu. Na antiperspirant si může časem tělo zvyknout a účinky se ztrácejí – je proto dobrý nápad produkty střídat.

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/1662743862 deodorants antiperspirants

Antiperspiranty a deodoranty – součást naší denní hygieny. Zdroj: bit.ly/1IcOsmh

Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Dalo by se to shrnout tak, že deodorant nijak neomezuje přirozený odvod potu a škodlivých látek z těla, takže pokud se Vám toto omezování nepozdává, je pro Vás určitě jasná volba. Pokud chcete pocení omezit, zvolte antiperspirant, nebo modifikaci obou v jednom produktu. Na trhu je hned několik druhů deodorantů a antiperspirantů – kuličkové, tuhé, gelové, nebo ve formě spreje. Záleží jen na Vás, jakému druhu aplikace dáte přednost.

Vyberte si ten nejlepší deo produkt.

Test na vlastní kůži

Dost už k teorii, přejděme k praxi a tou je testování deodorantů a antiperspirantů. Testovala jsem pět různých produktů rozličných značek, různých konzistencí a také zástupce přírodní kosmetiky. Jak obstály?

Moje subjektivní hodnocení:

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/525022867 11760204 10204491666197752 645256667566678791 n
1) Deostick Versace Bright Crystal 

,,Dotek luxusu„. Tento deostick jsem si vybrala schválně, jelikož mám totožnou toaletku, takže jsem chtěla ozkoušet, jak si stojí deostick. Předně – krásný design, pro milovníky růžové jasná volba. Forma deosticku je pro mě nejlepší, ale tady záleží na každém. Vůně je opravdu toaletce podobná, takže se mi vůně netlučou. A co účinky? Na určitou dobu předchází zápachu, ale je potřeba po nějaké době aplikovat znovu.

2) Deostick Calvin Klein CK One

Zástupce unisexové vůně. Opět se jedná spíše o parfémované složky, které potlačují zápach, takže na samotné pocení vliv tento deostick nemá. Je ale příjemný a vůně je osvěžující a neutrální.

3) Antiperspirant Deo Roll-on Bourjois Paris Invisible

Tento antiperspirant v kuličce slibuje, že nezanechává stopy na světlém oblečení. Je to ale pravda? Ano! Opravdu žádné stopy nezanechává, rychle zaschne, jakoby se vpije do pleti a proti potu nějakou dobu působí. Pro někoho může být plus, že neobsahuje alkohol, takže nedráždí oholenou pleť.

4) Antiperspirant Nivea Stress Protect Anti-perspirant Stick 48H

Tento tuhý antiperspirant si co se tvorby potu týče, vede už podstatně lépe. Samozřejmě, pokud jste vystaveni nějaké fyzické aktivitě, nemůžete čekat, že Vaše podpaží bude i poté vyprahlé jako Sahara. Nicméně vůně je příjemná, opravdu ,,energizující“. Zde byl vidět rozdíl mezi účinky deodorantu a antiperspirantu. Já preferuji tuhou formu, takže já jsem spokojená. Navíc ta cena…

A jak si vede náš ,,přírodní“ zástupce?

5) Deodorant spray Lavera Basis Sensitiv

Takže na Laveru jsem byla hodně zvědavá, výrobce uvádí, že má pečující složení vhodné i pro citlivou pleť. Já moc nemusím spreje, ale to je osobní preference. Podpaží mi po holení nijak nedráždil. Jinak účinky jsou na to, že má poměrně přírodní složení, uspokojivé. Je potřeba po čase aplikovat znovu, ale to bylo snad u všech zkoušených produktů.

SHRNUTÍ

Za sebe doporučuji z této pětky za deodoranty Versace, za antiperspiranty Adidas. Někdy jiný by ale mohl zvolit jinak, takže je to opravdu velice těžké hodnotit, když se jedná o tak specifickou věc. Vyzkoušejte a udělejte si svůj názor sami!

 

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This