Dokonalé obočí

| 21.9.2015 | Novinky, Tipy a inspirace, Trendy v líčení | 2 Komentáře

Obočí je dominanta obličeje. Pokud patříte mezi ty šťastné, které nepotřebují jakýkoliv kosmetický zásah, gratuluji Vám. My méně šťastné si ho musíme vytrhávat, barvit, dokreslovat a kdoví, co ještě. A co tedy můžeme se svým obočím provést?

Předpokládejme, že máte již svůj tvar obočí, který je buďto přirozený, nebo vytrhaný, ale nejste s ním až tak spokojená. Fázi trhání obočí tedy přeskočíme. Možná nemáte obočí dostatečně husté, či naopak, povedlo se Vám ho vytrhat moc úzké, nebo se Vám ztrácí jeho konce. Nezoufejte, v dnešní době je na trhu spoustu produktů, které Vám vykouzlí definované obočí na počkání! Představte si, že existují lidé, kteří věnují hledání svého ideálního produktu na obočí nemálo času. Pokud si pustíte pár tutoriálů na od amerických youtuberek, nevyjdete z údivu, kolik produktů na obočí používají, včetně korektoru okolo obočí, aby lépe vyniklo. Jde to ale i jednodušeji.

Trend – přirozené obočí

Trendům se nelze vyhnout a ať chceme nebo ne, v různých směrech nás ovlivňují. Tak jako letělo za dob Edith Piaf uzounké obočí vytrhané do krajnosti, momentálně se nosí obočí jen lehce upravené, ale vesměs se respektuje jeho přírodní tvar. Ani nemluvím o trendu z přehlídek, který vypadá asi takto:

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/440321004 dior beauty fasion week a p

Trendy z přehlídkových mol. Zdroj: bit.ly/1V5cD6x

Jaké produkty na úpravu obočí existují?

Produktů na obočí je mnoho a každému vyhovuje něco jiného. Základem je vybírat barvu produktu co nejvěrnější Vaší barvě obočí, jinak bude působit nepřirozeně. Když na to přijde, nemusíte ani kupovat extra produkt na zvýraznění obočí, stačí matný oční stín v barvě obočí a šteteček.

 

  • Tužka na obočí – ta je asi nejrozšířenejší a většina lidí na nich začíná. Perfektně vykreslí například chybějící konce obočí, ale může působit tvrdě. Skvělé jsou tužky s kartáčkem, který zároveň rozčeše obočí.
  • Vosk na obočí – zafixuje / dodá obočí barvu. Skvělé jsou paletky na obočí, které kombinují stín a právě vosk
  • Gel na obočí – zafixuje / rozčeše/ dodá obočí barvu
  • Pudr na obočí – obočí zvýrazní
  • Fix na obočí – obočí vyplní, barva déle vydrží
  • Kartáček na obočí –  pomůže zkrotit Vaše obočí do požadovaného tvar

Co používám já?

Většinu produktů zmíněných výše jsem si vyzkoušela. Preferuji především rychlou úpravu, takže moc nemám nervy na štěteček, stín a ještě pudr nebo řasenku, ačkoliv by s nimi šlo dosáhnout i lepších výsledků. Vždy si pouze vezmu obyčejnou tužku na obočí, která má na konci kartáček, obočí učešu a lehce doplním prázdná místa a vyplním konec obočí. Nejhorší je vychytat odstín tužky, jelikož hnědé tužky mají výrobci tendenci vyrábět v teplých odstínech, což vypadá v kombinaci se studenou barvou obočí velmi nepřirozeně. Obočí nijak nefixuji, protože jsem nenašla ještě ten nejlepší produkt a navíc mi vadí povlak ne nepodobný efektu laku na vlasy, který některé gely vytvoří. Zatím mě přesvědčil pouze Benefit Gimme Brow, který obočí nabarví, fixuje a jelikož obsahuje malé vlásky, které ho i lehce vyplní, pokud ho máte řídké.

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/758367509 img 201507197 065037

Úzké obočí u mě neletí 🙂

Jak jste na tom s úpravou svého obočí Vy? Máte tip na opravdu vychytaný produkt?

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This