Dolce Rosa Excelsa: Zrozena z růží

| 22.8.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

Růže je bez pochyb nejpopulárnější květinou světa, považovanou taktéž za královnu květin. Její fascinující krása a omamná vůně se stala hlavní inspirací novinky pro rok 2016 od značky Dolce & Gabbana. Jaká je kráska Dolce Rosa Excelsa?

Klasická italská elegance a romantika

První vlaštovkou kolekcí vůní Dolce byla v roce 2014 stejnojmenná vůně Dolce, kterou o rok později doplnila vůně Dolce Floral Drops. Pro letošní rok si parfuméři od Dolce & Gabbana připravili elegantní a romantickou verzi Dolce Rosa Excelsa, která však v sobě nezapře původní Dolce.

Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa

Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa

Opravdu klasická italská elegance a romantika – tak by se dala charakterizovat nová dámská vůně Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa. Její kompozice velmi připomíná ikonickou Dolce. Známé tóny leknínu se mísí s pižmem, květy neroli a kašmírovým dřevem. Oproti původní Dolce je Rosa Excelsa více dřevitá. I tak však neztrácí nic na své svěžesti a květinovém půvabu.

Dominantou celé vůně je růže

Extrakt ze šípkové růže (African Dog Rose nebo také Rosa Canina) módní duo Dolce & Gabbana použilo v moderním parfumérství snad úplně poprvé. Zkombinovali ho s tónem turecké růže. Výsledkem je intenzivní a plný prožitek z růže, který však není nijak vtíravý, spíše bych řekla, že působí diskrétně.

Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa

Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa

Tímto mě novinka příjemně překvapila. Růžový akord se šíří v nadlehčené verzi díky akvatickým tónům leknínu. Vskutku zajímavá interpretace růže v podání Dolce & Gabbana Dolce Rosa Excelsa.

Složení:
Hlava: neroli, květ papáje
Srdce: narcis, turecká růže, amarylis, růže, lilie, African Dog Rose
Základ: kašmír, santalové dřevo, pižmo

Mne sice vůně z řady Dolce nikdy nějak zvlášť neoslovili (jsou na mne až příliš jemné a decentní), ale rozhodně bych neměla nic proti, aby se nová Dolce Rosa Excelsa stala součástí mé skromné parfémové sbírky.

Milí pánové, zapomeňte na náruč plnou růží. Letos si Vaše láska bude přát jen jedinou růži a to tu, která je chránítkem flakónku květinové parfémované vody Dolce Rosa Excelsa.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This