Elegantní květinová vůně Hermes Jour d´Hermes

| 6.8.2018 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Vytvořit jednoduchou, elegantní a sofistikovanou vůní je často nejtěžší. Hermes Jour d´Hermes (2012) však vše splňuje na jedničku – měkká, moderní, květinová. Byla jsem překvapena jak zdánlivě jednoduchá vonná kompozice může tak zářit. Vyvážená, harmonická… Dámskou vůni Jour d´Hermes nelze nemilovat.

Od úsvitu do setmění

Při uvedení na trh Hermes avizoval „úsvit nové vůně“, a měli pravdu – Hermes Jour d´Hermes skutečně zachycuje pocit prvních třpytivých ranních paprsků světla. Druh světla, který vás vítá do nového dne, a naplňuje místnost nadějí, že se den brzy naplní hřejivými paprsky slunce.

Hermes Jour d´Hermes

Hermes Jour d´Hermes06

Parfém byl sestaven tak, že jednotlivé složky společně žijí v symbiotickém souznění, ani jedna výrazně nevyčnívá (složení je velmi jednoduché a lineární). Nejednoznačně identifikovatelné složení umožňuje každému nositeli individuální zážitek z vůně. Výzva pro mne, nevyhledávat jednotlivé složky, ale brát vůni pouze jako harmonický celek. Nicméně osobně si nemohu pomoci a ihned v úvodu si libuji na jemných, sladkých a šumivých akordech citronu.

SLOŽENÍ:
HLAVA ► ovocný tón
SRDCE ► bílé květy
ZÁKLAD ► ambra, pižmo

Ovocný akcent je dle mého nosu následován jemným pomerančovým květem, romantickou gardénií a něžnou konvalinkou. Trvale přítomné medové podtóny květů skvěle ladí s hladkým pižmem a sladkou vanilkou. Pokud budeme brát Jour d´Hermes jako celek (tak jak bychom měli), nejvíce vynikají medově sladké bílé květy. Ačkoli je vůně jemná (a bohužel výdrž je jen něco mezi 4-5 hodinami), je neskonale kouzelná a věřte, že uvízne ve vaší paměti. Všudypřítomná romantická nálada vás doslova pohltí a vy se jí nebudete chtít vzdát. A teď v létě? Ach, Hermes Jour d´Hermes je naprosto dokonalá.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This