Elegantní parfémy inspirované Haute Couture

| 27.1.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

„Haute Couture“ jako nejvyšší forma módy nesnese nic průměrného. Když parfémy, tak exkluzivní. Šaty za sta tisíce by s levnou vůní působily komicky. Tyto parfémy si však dovolit můžete.

Možná Vaše šaty nenavrhoval Jean-Paul Gaultier, Elie Saab a ani žádný jiný špičkový návrhář. Třeba je šila Vaše dobrá kamarádka nebo jsou z běžné konfekce. To však neznamená, že v nich nemůžete zářit. Zvolte k nim takový parfém, který podtrhne charakter Vás i Vašich šatů. V dnešním článku si posvítíme na parfémy značek Guerlain a Elie Saab.

Parfém Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Kdo znal parfém Guerlain La Petite Robe Noire, toho by tato další verze Guerlain La Petite Robe Noire Couture měla nadchnout stejně tak. Rozdíly mezi nimi samozřejmě najdeme.

Šaty Jean Paul Gaultier

Šaty Jean Paul Gaultier, Zdroj: http://bit.ly/1BrxqtB

Parfém Guerlain La Petite Robe Noire Couture se nesnaží působit dětinsky ani přehnaně mladistvě. Příznačná elegance Guerlainu stále zůstává pouze v decentnější variaci. Inspirací při vzniku tohoto parfému mohly být klidně krásné černé šaty od Jeana Paula Gaultiera, známé osobnosti ve světě Haute Couture.

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Složení:
Hlava: malina, bergamot
Srdce: růže
Základ: fazole tonka, pačuli, vetiver, dub

Malinový tón vylepšený kapkou bergamotu připomíná svěží nápoj, ale když se dostane ke slovu elegantní srdce s růží a vůně se začne chovat jako rafinovaná svůdnice. Fazole tonka si tentokrát vystačí bez lékořice a vanilky. Sladkost dostatečně zastoupí malina. Posilou jí jsou tóny, které vzdáleně připomínají hřejivé dřevo. Ucítíte pačuli, vetiver a mech. Ani výdrž vůně Vás nezklame. Tvůrce Thierry Wasser ho vymyslel excelentně, jak už jsme u Guerlainu zvyklí, a tak se i vůně Guerlain La Petite Robe Noire Couture stane Vaším nezbytným módním doplňkem, který s Vámi pobude nějakou tu dobu.

Vůně Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture

Když se Nathalie Helloin Kamel, víceprezidentka značky Elie Saab, ptali, o čem je tato novinka a v čem se odlišuje od Elie Saab Le Parfum, odpověděla novinářům takto:

„Chtěli jsme mít verzi l’eau, ale l’eau, která je v harmonii s něčím, co je velmi blízko spjato s módní DNA, což je důvod, proč jsme vytvořili L’Eau Couture. Je to skutečné setkání voňavého segmentu l’eau s krejčovským mistrovstvím. „

Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture

Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture

Někteří novináři to dodnes nepochopili a spekulují nad významem. Já si však myslím, že šlo o pokus o vytvoření více nadčasové vůně, která by sedla většině zákazníků dnes i o desítky let později.

Oba parfémy Elie Saab jsou elegantní, ale zatímco parfém Elie Saab Le Parfum patří k vrcholné eleganci a těžší klasice, která je nositelná spíše na výjimečné příležitosti, parfém Elie Saab Le Parfum L’Eau Couture se výrazně odlehčil. Je méně formální, ale nechová se hlučně. Vsadil na tóny, které jsou oblíbené, ale stále je lze nazvat elegantními. Elegantní jako šaty Elie Saab.

Toaletní voda Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture

Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture

Složení:
Hlava: zelené mandle
Srdce: květy pomeranče
Základ: vanilka

Éterická vůně Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture je zpočátku plná zelených tónů hořké mandle. Jejich výrazná vůně je připravena rozpoutat závan výrazné svěžesti. Oproti původní verzi Le Parfum zmizela sladkost medu a růže. I když zcela nepatří do kategorie svěžích vůní, přesto patří k těm lehčím. Jeho výdrž určuje vanilka v základě, která s mandlemi perfektně ladí. V srdci hrají prim květy pomeranče. Tvoří spolu moderní kombinace, která není ani příliš sladká, ani příliš zelená, ale ani příliš květinová. I tento parfém je takovým voňavým chameleonem, který přenáší vysokou školu stylu do ulic. Můžete jej nosit v létě, ale snese i chladnější jarní a podzimní počasí.

[Celkem: 1    Průměr: 3/5]
Share This