Exotická i provokativní vůně Marc Jacobs Decadence

| 28.1.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 2 Komentáře

Marc Jacobs vytvořil zcela odlišnou vůni, jejíž cílem je oslovit nové publikum. Zařadí se novinka roku 2015, Marc Jacobs Decadence, mezi pilíře značky?

Sofistikovaná, ale rozhodně ne dekadentní

Legendární Daisy je jako sladká dívka od vedle, Lola je nepředvídatelná dáma a Decadence je sexy a dravá. Dámská vůně Marc Jacobs Decadence je rozhodně lepší, než si většina lidí myslí. Na první pohled se může jevit jednoduše, ale dokáže překvapit. Nebude však s největší pravděpodobností patřit k vůním, která by se staly miláčkem všech.

https://www.youtube.com/watch?v=xTuQUSy4muI

Originální design flakónu na první pohled evokuje luxusní kabelku smaragdově zelené barvy. Propracovanost detailů (zlatý řetízek s černým střapcem a vzor na víčku) dotvářejí celkový dojem dokonalosti. Stává se tak symbolem bohatství a půvabu.

Čím překvapí samotná vůně Decadence?

Většina parfumérů si značně oblíbila použití citrusových tónů v úvodu. Jak se říká, čeho je moc…, a proto osobně dávám přednost použití jiných ovocných tónů. Vhodnou alternativou jsou ovocné akordy švestky, které jsem ucítila i v Decadence. Sladké, s lehce trpkým závěrem.

Stejně jako mne ohromila propracovanost flakónu, neméně propracovaně na mne zapůsobila i vůně samotná. Výraznou fází je květinové srdce, kterému vévodí růže – trochu hořká, zelená, i přesto plná opojné vůně. Dámská vůně Marc Jacobs Decadence však v sobě ukrývá i lehce orientální tendenci.

Marc Jacobs Decadence v detailu

Marc Jacobs Decadence v detailu (zdroj: goo.gl/yxj5HO, citováno dne 28.1. 2016)

Šafrán hned v úvodu a papyrus, který svou suchou, trochu jantarovou vůní, vytváří orientální atmosféru. Kupodivu jasmín v této vůni není velkým hráčem.

Decadence mi evokuje dovolenou v luxusním hotelu v Dubaji. Je smyslná, sexy, trochu exotická i provokativní. Ne všem však padne Decadence do oka – někomu přijde až moc holčičí. Jedno je jasné – parfém Marc Jacobs Decadence vyžaduje dostatek času. V tomto případě se však vyplatí počkat.

Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs Decadence

Složení:
Hlava: šafrán, iris, švestka
Srdce: jasmín, růže, orris
Základ: papyrus, ambra, vetiver

Marc Jacobs Decadence bude perfektní vůní na večer. I se svou provokativností se nemusíte bát nosit ji i během dne v každém ročním období. Rozhodně není vůní jen pro dlouhé zimní večery.

Parfémy od Marca Jacobse byly mou láskou na první pohled. Bláznivě jsem se zamilovala do Daisy Dream a většiny jeho flakónů. Nová vůně Decadence je protikladem ke všem jeho vůním. S ohledem na poznámky jsem očekávala trochu silnější a výraznější vůni. Decadence není přehnaně extravagantní, což je trochu škoda. Ještě více výstřednosti by jí totiž slušelo mnohem více.

Již jste ji vyzkoušeli? Jak na Vás působí? Dáte jí šanci?

[Celkem: 5    Průměr: 2.6/5]
Share This