Giorgio Armani

| 6.8.2014 | A - G, Značky od A-Z | 0 komentářů

Giorgio Armani, světově proslulý italský návrhář, který svůj život zasvětil módě, ale i navrhováním parfémů a kosmetiky. Značku Giorgio Armani nejlépe vystihují slova elegance, perfekcionismus či úspěch.

Malý Giorgio se narodil v roce 1934 v průmyslovém městě Piacenza nedaleko Milána. Velký vliv na něho měla jeho matka Marie. Měla vytříbený vkus, velmi dbala o svůj zevnějšek a hlavně šila oblečení pro celou rodinu i známé.

Piacanza byl malý svět, kde jsme žili – mírumilovný a ochranný. Venkovská atmosféra těch dní je něco, co je stále ve mně – dokonce i když jsem v NYC!

Svá studentská léta strávil Giorgio Armani v Miláně, kde se zaměřil na medicínu a později na studium fotografie. Pracovní proces začal jako aranžér výloh v obchodním domě La Rinascente v Miláně. Pro svoji radikálnost byl po nějaké době přesunut do obchodního oddělení, kde se dostal do kontaktu s různými druhy látek a naučil se s nimi pracovat. Armani po deseti letech La Rinascente opustil a přidal se k firmě, kterou vedl Nino Cerruti, pro kterého navrhoval pánskou kolekci. Ve svých 36 letech založil společnost s přítelem Sergiem Galeotim (spolupracoval s ním až do jeho smrti roku 1985). Začali navrhovat dámské, pánské,ale i dětské kolekce. Ze známých řad jsou například Emporio Armani Line nebo Armani Exchange Line.

Giorgio Armani parfémyV roce 1984 představila společnost Giorgio Armani parfém Armani Eau Pour Homme – parfém, který vystihují dvě slova – jednoduchost a elegance. Flakon tohoto parfému evokuje obrys mužské siluety v pánském saku bez vycpávek, což byla Armaniho inovace v módním světě.

Do dnešního dne se podílel na vytvoření více než 20-ti parfémů. Mezi jeho hlavní inspirace patří rodná Itálie, příroda, Asie a Hollywood. Právě příroda a ostrov Pantelleria, kde vlastní vilu, byly předlohou pro vznik dámského parfému Acqua di Gio a o rok později i pánské verze parfému. Acqua di Gio byl roku 1996 uveden na trh a dodnes patří k celosvětově nejprodávanějším pánským vůním. Parfém evokuje svěží mořský vzduch a slunečnou krajinu Středozemí.

Armani CodeDalším známou řadou parfémů je Armani Code. Pánský parfém Armani Code z roku 2004 je elegantní a smyslný. Flakon parfému je inspirovaný smokingem, tmavomodré barvy, který si herec Denzel Washington oblékl na předávání Oscarů v tom samém roce. I dámská varianta Armani Code Women z roku 2006 patří mezi velmi oblíbené díky své sofistikované květinovo-orientální vůni.

Kosmetika Giorgio Armani Regenessence 3RZnačka Giorgio Armani se angažuje i v dekorativní kosmetice a péči o celé tělo. Kosmetika Giorgio Armani Regenessence 3.R je jedna z luxusních řad Giorgio Armani péče o pleť.

Tvůrčí schopnosti Armaniho se nezastavili jen na oblečení a na parfémech – další produkty, které nesou jeho jméno jsou např. sluneční brýle, boty, plavky, hodinky, kabelky či kosmetické výrobky. Patří mu i kavárny, restaurace, knihkupectví, hotelové řetězce či květinářství.

© el nino parfum,s.r.o.

zdroj:http://fauxspiration.wordpress.com/2014/05/05/armani-yey-or-ney/ autor: Camille

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This