Greenery: Barva roku 2017

| 10.1.2017 | Novinky, Zajímavosti | 0 komentářů

Barvou letošního roku se stala osvěžující zelená Greenery. Uklidňující barva symbolizující nové začátky, svěží zeleň a čistotu přírody. Co to znamená pro Váš šatník i kosmetickou poličku?

Proč právě zelená barva?

Již několik let určuje barvu roku společnost Pantome Color Institute z New Yorku. Stěžejní barva roku výrazně ovlivňuje světové módní návrháře, bytové designéry a v neposlední řadě i výrobce parfémů a kosmetiky. Po kombinaci tónů pastelově modré Serenity a jemně růžové Rose Quartz vybrali uznávaní experti svěží zelený odstín Greenery. Pokud se vyznáte, přesný kód odstínu Greenery je Pantone 15-0343.

Barvy roku

Barvy roku

Svěží a lehký odstín evokuje brzké jarní dny, kdy se objevují první lístky trávy, raší pupeny stromů a celá krajina se začíná pomalu zbarvovat do sytě zelené. Po dlouhé a mrazivé zimě takový pohled vzbudí v nejednom z nás blažený hřejivý pocit. Čistě přírodní odstín Greenery můžeme označit za neutrální barvu, kterou snadno nakombinujete s ostatními odstíny (od jemných pastelových přes metalické až po výrazné syté).

Zazeleňte svou kosmetickou taštičku

Greenery perfektně ladí se všemi ostatními barvami. Dá se tedy očekávat, že se co nevidět objeví v nabídce kosmetických značek nejrůznější varianty očních stínů, linek a laků na nehty. Nebojte se letos sáhnout po výraznějších zelených stínech, které můžete snadno nakombinovat se zemitými hnědými tóny.

Výběr zelených parfémů inspirovaných barvou Greenery

Výběr zelených parfémů inspirovaných barvou Greenery

Zelená vlna se ale hlavně výrazně projeví i ve tvorbě vůní. Po loňské pastelově růžové, která ovládla svět parfémů, se můžeme těšit na svěží záplavu zelené. Buďte trendy a o krok napřed a pořiďte si již nyní zelený parfém – svěží, lehkou vůni, která podtrhne váš přirozený look. Sáhnout můžete nejen po žhavých novinkách, ale i po osvědčených parfémech – krásně voní zelený čaj Creed Acqua Originale Asian Green Tea, kombinace citronu a vetiveru v Chanel Chance Eau Fraichelístku fialek a rybízu s grapefruitem v DKNY Be Desired, zeleného akordu a vetiveru v COMME des GARCONS Amazingreen a samozřejmě super svěžího bergamotu s citrusy ve Versace Versense.

Další tipy na zelené vůně:
Jil Sander Evergreen

Hermes Un Jardin Sur Le Nil

Chanel No.5 L´Eau

Givenchy Dahlia Noir L´Eau

Lacoste Essential

Elizabeth Arden Green Tea

Elie Saab Le Parfum L´Eau Couture

I produkty z oblasti pečující kosmetiky se v průběhu roku budou směřovat k zelené. Těšit se můžeme na čisté ingredience, výtažky ze zeleného a populárního Matcha čaje, více zelených bylinek i ještě silnější důraz na ekologii a obecnou šetrnost.

Ale nebojte, nemusíte se příští rok zahalit od hlavy až k patě do zelené a vypadat jako rosnička. Úkolem barvy roku je vytvářet jakýsi spojovací mezník. Můžete si pořídit třeba jen jeden kousek nebo doplněk a máte vyhráno.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This