Guerlain Champs Elysees

| 15.8.2014 | Dámské parfémy, Parfémy | 1 komentář

Guerlain Champs Elysees

Výrobce: Guerlain

Řada: Champs Elysees

Champs-Elysees patří mezi poměrně známé vůně slavného Guerlainu (a velmi, velmi staré – původní verzi, přičemž ta současná je samozřejmě poupravená k obrazu dnešního trhu, je už přes sto let) a už dlouho jsem se chystala, že ji vyzkouším, nakonec k tomu však došlo až na popud jedné čtenářky mých recenzí. Znáte to, člověk se sice chystá, ale vůní je tolik a zápěstí jenom dvě.

Podle složení a ohlasů jiných milovníků parfémů jsem čekala omamnější květinovou vůni a nezklamala jsem se. Champs-Elysées je zlatobílá směs konvalinek, mimózy, bílých šeříků a dalších opojných květin, jejichž vůně Vás obklopí, povznese kousek nad zem a také malinko přidusí. Budete mít podobný pocit, jaký se Vás zmocní v pozdním jaru, kdy se nad květinami vznáší teplý, chvějivý opar jejich vůně a slunce svítí s takovou silou, že ať se podíváte kam se podíváte, vidíte jen oslepující bílou záři.

Z toho vyplývá, že Champs-Elysées je poměrně výrazná, charakterem elegantně romantická, a příliš se nehodí do teplého počasí ani k příležitostem, kdy není vhodné kolem sebe šířit oblak intenzivní vůně. Kupodivu nemá žádné bolehlavovité kvality, patrně díky umírněnějšímu základu. Je velmi ženská a optimistická.

Nejintenzivnější dojem vydrží cca hodinu a potom se vůně uklidňuje směrem k základu, který je zeleně dřevitý, voní spíš jako kořen nějaké léčivé byliny než přímo dřevo.

 Guerlain Champs Elysees

„Ada pro pro Elnino.cz“

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This