Halloweenský make-up: Kostlivec

| 31.10.2015 | Novinky, Tipy a inspirace, Trendy v líčení, Video | 4 Komentáře

Ať už se chystáte na halloweenskou party či na sebe chcete upoutat pozornost v nákupním centru, pomocí našeho make-upu se Vám to jistě snadno povede. Věřte, že jít takto tankovat v podvečer na benzínovou pumpu, je zážitkem na celý život. A nejen pro Vás…

V Čechách se Halloween sice oficiálně neslaví, ale obliba vyřezávaných dýní, dýňových polévek a tutoriálů, jak ze sebe snadno a rychle udělat monstrum hodné hororových klasik, neustále roste. V poslední době trend upírů a mrtvolných zombíků doslova válcuje staré dobré osvědčené klasiky, mezi které jistě patří make-up ala kostlivec. Když umřít, tak stylově…

Kostlivec

Spěte sladce… aneb u kostlivce doma.

Cíl je jasný – vypadat co možná nejvíce rachiticky. Rozhodně jsem toho nechtěla dosáhnout pomocí nějaké radikální diety, na to mám jídlo až moc ráda. Vzala jsem proto do ruky štětce, make-up a šlo se na věc.

Mrkněte na video, jak to celé dopadlo a zda se mi povedlo ze sebe vytvořit stylového kostlivce.

Jak na to?

Co se kosmetiky týče, moc toho potřebovat nebudete. Vystačíte si s:

Neobejdete se však bez pevné ruky a bystrého oka. Pokud běžně nekreslíte, doporučuji si nejprve vyzkoušet vykreslit tvar lícních kostí a oka nanečisto na papír. Postup vidíte ve videu, ale poradím Vám několik vychytávek, které Vám s líčením tohoto make-upu pomohou.

1/ Nezapomeňte si před samotným líčením nanést na pleť kvalitní hydratační krém. Věřte mi, že mít na obličeji několik hodin vrstvu bílé barvy, není to, po čem by Vaše pleť dychtivě toužila.

2/ Aby byl výsledek dokonalý, naneste bílou barvu i na kraje vlasů, nezapomeňte na uši, rty a krk.

3/ Pokud si nejste jisti výsledným tvarem, předkreslete si nejprve jeho jednotlivé vrcholy, které pak budete mezi sebou jen spojovat.

4/ Zoubky se snadněji vytvářejí pomocí tekuté oční linky. Nejvíce se mi osvědčil pevný hrot do špičky. Tahy jsou díky němu přesné, zoubky krásně vyniknou.

5/ Aby kosti ve finále ještě více vynikly, vystínujte je pomocí šedého a sněhově bílého očního stínu.

Doporučuji ještě stylově nalíčit ruce, pomocí černého laku na nehty a taktéž si můžete stejným způsobem vykreslit kostičky. Kostí totiž nikdy není dost.

Být na chvíli kostlivcem je jistě zajímavým zážitkem, který se ještě více umocní, pokud s touto mrtvolnou image provozujete zcela běžné činnosti jako kterýkoli jiný den. Když Vám cestou domů, kam se těšíte na odličovací tamponky, začne zběsile blikat kontrolka stavu benzínu, není jiného zbytí než zastavit na nejbližší pumpě a natankovat. Za ten pohled nic netušící obsluhy mi to rozhodně stálo.  A když Vás doma ani vlastní pes nepozná, je to známkou dobře odvedené práce.

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This