Histoires de Parfums a jejich fialkový soliflor

| 1.9.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Fialka, drobná, skromná kytička, symbol jara, který má krásnou něžnou barvu – a nezaměnitelnou, jedinečnou vůni, kterou lidé milují po tisíciletí. Jen s extrakcí vonné látky z fialek je to složitější, a teprve dnes máme díky moderní parfumerii možnost vybírat z mnoha fialkových parfémů. Dnes vám představím fialkový soliflor z produkce niche značky Histoires de Parfums.

Drobnolistá fialka jen pro Vás

Pro jistotu připomínám, že soliflor je vůně, která voní čistě, nebo téměř čistě jednou květinou. Fialka se často používá jako doprovod jiných tónů, nejen květinových, ale i dřevitých, zelených nebo orientálních. Přidává se do dámských i pánských vůní. Často si jí ani nevšimnete, protože parfumér nechtěl, aby příliš vynikala, ale aby vonné kompozici dala pudrový, romantický nebo naopak melancholický nádech.

Histoires de Parfums Blanc Violette

Histoires de Parfums Blanc Violette

Fialka totiž umí ledacos, vzbudit vzpomínku na starodávná líčidla i připomenout svěží proud lesního potůčku, kolem kterého ještě leží zbytky jarního sněhu. Může být sladká i suše dřevitá.

Blanc Violette od Histoires de Parfums je delikátně jemná, pudrová fialka, ovšem bez příliš starodávného nádechu. Pudrový aspekt je vyzdvižen do popředí a zvýrazněn kosatcem (který se používal jako imitace fialky) a moderními složkami – syntetickým mošusem a rýžovým práškem. (Syntetické rýžové tóny možná znáte z Kenzo Amour nebo limitované edice Kenzo Ki Rice Steam, případně z krémově rýžové parfemace sprchového gelu Yves Rocher Riz Violet du Laos).

Histoires de Parfums Blanc Violette

Histoires de Parfums Blanc Violette

Výsledek je jemně fialkový, jemně pudrový, jemně hřejivý, jemně sladký, jemně bílý: jestli vám ve skříňce s parfémy chybí něžná vůně čistoty s nádechem sprchy a tělového krému, ve které by ovšem byla vaše milovaná fialka a celé to působilo jako obláček pudru a zároveň to nebylo tak sterilní jako přepižmované vůně z drogerie, tak vám tam chybí právě Histoires de Parfums Blanc Violette.

Jaká je aktuální pořizovací cena? Jukněte zde.

Blanc Violette bych doporučila i jako dárek pro někoho, o kom víte, že má rád nenápadné čisté vůně a fialky. Ve vůni není nic, co by mohlo být obdarovanému potenciálně protivné.

A co na tuto vůni říká Petra?

Petra JanačíkováČistokrevná pudrovka, asi tak nějak byl zněl záznam v rodokmenu této vůně. Pudrovky dělím na ty se život ohrožujícím dusivým účinkem, na výrazně náročnější na kyslík, zlatý pudrový střed a nositelné za každých podmínek. Do té poslední bych s ledovým klidem včlenila i Blanc Violette.

Ačkoli léto 2015 atakuje všechny dosavadní teplotní rekordy, nerozpakovala bych se ani do těchto klimatických podmínek fialky a kosatce v Blanc Violette vynést. Odzkoušeno na vlastním nosu i kůži.

Histoires de Parfums Blanc Violette

Histoires de Parfums Blanc Violette

V teple nachází ideální podmínky, aby vynikla co nejlépe. Zemitý, suchý tón, dotek santalového dřeva, pižma, rýžového prášku a oblé vanilky ve stopovém množství dělají z této vůně jemnou, delikátní záležitost. Po celou dobu vývoje parfému na pokožce jsou konstantně přítomny bílé fialky, kosatce a dřeva santalu. Bergamotová stopa je příjemná, netrčivá, nepřebíjející hlavní složky. Parfém vyznívá klidně, neagresivně, podmanivě žensky a sensuálně.

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This