Holení: Pleť hladká jako dětská prdelka

| 25.11.2014 | Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Dnešní doma udává trend hladké pokožky bez chloupků. Asi netřeba vysvětlovat, čím je specifická zdravá pleť dítěte a speciální zadeček. Jemná a hlaďoučká. Poradíme Vám, jak se snadno a bez následků zbavit nežádoucích chloupků a docílit dokonale hladké pokožky.

Stop hebkým kožíškům!

Hebký kožíšek je krásný na chlupatých domácích mazlíčcích, ale Vy se mu raději vyhněte pěkně velkým obloukem. Dnešní trendy hovoří jasně – oholené podpaží dam je již bráno jako naprostá samozřejmost a ani nožky s chloupky nepůsobí  na dnešní muže příliš přitažlivě.

Muži to mají u nás dam mnohem jednodušší. Vousy úhledně zastřižené a jinak je pro nás vše v normě snesitelnosti. Pravdou však zůstává, že i pro muže by mělo platit nepsané pravidlo, že oholené podpaží je již kvůli osobní hygieně mnohem lepší volbou.

NÁŠ TIP NA DÁREK!

Dárková sada Nivea Men Sensitive

Dárková sada Nivea Men Sensitive

3 rady pro dokonale hladké oholení pro pány

To, že máte citlivou pleť, ještě neznamená, že se musíte vzdát představy hladkého oholení. Zpříjemněte si holení a minimalizujte riziko dramatického závěru. Stačí pouze dodržovat několik jednoduchých pravidel.

1. Holení časně ráno není dobrý nápad.

Je holení tou první věcí, kterou ráno rutinně vykonáváte? Zkuste to udělat jinak. Zkuste nejdříve jen klasické čištění, pak nechte pleti vydechnout a oholte se až před odchodem do práce nebo zkrátka později. Ne okamžitě po probuzení. Přes noc se v pokožce nahromadí tekutiny i nečistoty. Obzvlášť pokud jste se zpotili. Pleť na obličeji může být i trošku oteklá, takže taková drastická věc, jako holení, ji zbytečně ještě více podráždí.

2. Na holení jedině ostrá žiletka!

Je Vaše pleť často poseta vyrážkou? Na místě je otázka, jak často měníte žiletku? Nástroj na holení by měl být skutečně ostrý, abyste nemuseli na pleť tlačit a nezpůsobovaly si drobné ranky. Do těch se mohou snadno zanést bakterie, které dokonají dílo zkázy. Rady odborníků zní, že po každém pátém holení byste měli použít novou žiletku. A někdy i dříve! Šetření se v tomto případě opravdu nevyplatí..

3. Gel nebo pěna?

Pěna je možná příjemná a zdá se úspornější. Pokud však trpíte opravdu citlivou pletí, sáhněte raději po gelu na holení. Pěny na holení totiž obsahují látku zvanou sodium lauryl sulfát, která je agresivní k citlivé pleti. Proto pánové pěny na holení raději nechte stranou. Dobré řešení není v žádném případě ani mýdlo, protože to Vaši pleť vysuší a také ji může podráždit.

Moderní produkty na holení z řad Payot Homme Protective, Biotherm Homme Design, L´Oreal Paris Men Expert.

Moderní produkty na holení z řad Payot Homme Protective, Biotherm Homme Design, L´Oreal Paris Men Expert.


 

7 pravidel pro pro hladké holení dam

Pro nás ženy platí obdobná pravidla pro holení jako pro pány. Pokud toužíte po hladkých nožkách, máme pro Vás několik rad, které Vám usnadní zbavit se nežádoucích chloupků snadno, rychle a bezbolestně.

  • Ideální dobou pro holení je dopoledne, kdy nejsou nohy ještě oteklé po celodenním běhání po nákupních centrech.
  • Vždy než se budete holit, dopřejte si horkou sprchu. Namočením noh v teplé vodě docílíte otevření folikulů jednotlivých chloupků a změkčení pokožky.
  • Pořiďte si holící strojek určený výhradně pro ženy!
  • Rady odborníků zní, že po každém 3 holení je třeba žiletku vyměnit.
  • NIKDY, ale opravdu nikdy se neholte na sucho!
  • Začínejte s holením od kotníku a postupujte směrem vzhůru (chloupky rostou směrem dolů).
  • Stejnou oblast neholte vícekrát. Zbytečně si tak podráždíte pleť více než je třeba.

Produkty na holení pro ženy

Na závěr ještě jedna malá rada, kterou snad každý z Vás jistě moc dobře zná, ale ve spěchu na ni mnohdy zapomeneme a poté trpíme. Na čerstvě oholené podpaží opravdu nikdy nepoužívejte deodorant či deosprej s obsahem alkoholu.

Máte i Vy nějakou osvědčenou radu či tip, jak se co nejlépe zbavit nechtěných chloupků?

Zdroj:

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This