Hřejivá vůně L’Artisan Parfumeur L’Eau d’Ambre

| 16.11.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Podzime, podzime, ty vrtošivá roční dobo! Někteří se na tebe těší, někteří se tváří kysele, sotva se v kalendáři srpen překulí v září. A někteří, třeba já, se na podzim vrhají do náruče krásných vůní.

Když jsem ještě chodila na základní školu, podzim se mi samozřejmě moc nelíbil. Už konec srpna byl takový nahnutý: dny se krátily, slunce sláblo a babička prorokovala, že „svatá Anna chladna z rána“. Pak začala škola a v říjnu už nám učitelé dávali první písemky a zkoušeli nás, a většinou to nedopadlo moc dobře, protože jsme duchem byli ještě venku a brodili se zlatým listím a zlatými slunečními paprsky.

Podzimní příroda

Podzimní příroda

I dnes mám ráda žluté, oranžové, okrové a červené odstíny spadaného listí i jeho suchou vůni. Když zrovna nesvítí sluníčko, bojuji proti šedé obloze svíčkami a vůněmi. Podzim si žádá parfémy, které jsou hřejivé a jejich vůně vzbuzuje představy zlatých, teplých barev. Třeba L’Artisan Parfumeur LEau dAmbre.

Co přináší L’Artisan Parfumeur L’Eau d’Ambre?

LEau dAmbre je toaletní voda od známé niche značky LArtisan Parfumeur. Nejen to, je to jedna z úplně prvních vůní, které tato značka uvedla na trh – vznikla už v roce 1978. A je nádherá.

Kolegyně Jana vám v nedávném článku představila variantu LEau dAmbre Extreme z roku 2001, ve které je také hlavní složkou ambra, ale vůně je výrazněji kořeněná. Já jsem vyzkoušela LEau dAmbre. V jejím složení figuruje podle aktuálních údajů na webu značky ambra, tonka, benzoin a labdanum, jinde se uvádí také pačuli nebo vanilka.

L´Artisan Parfumeur Ambre

L´Artisan Parfumeur Ambre

Ať už je ve vůni obsaženo cokoli, voní jako luxusní zlatá slitina těch nejlepších pryskyřic, což je v podstatě charakteristika ambry. Ambra v parfémech – nejde-li o tzv. pravou ambru vylučovanou vorvani – je totiž právě směs několika ingrediencí, obvykle labdana a vanilky, a každý parfumér si v podstatě může vymyslet svou vlastní ambru. Jean Claude Ellena, autor LEau dAmbre, vytvořil naprosto klasickou orientální ambru a zdůraznil její tóny dalšími orientálními balzámy.

L´Artisan Parfumeur L´Eau d´Ambre

L´Artisan Parfumeur L´Eau d´Ambre

Složení:
Hlava: pelargónie
Srdce: vanilka
Základ: ambra, pačuli

Výsledkem je teplá, sametová, uklidňující vůně, ze které ucítíte benzoin, labdanum, vanilku a tonku. Nevíte, co si pod těmito exotickými jmény máte představit?

  • Benzoin voní po zastřené vanilce, mléku a včelím vosku.
  • labdanu je hebká kůže a stopa kouře.
  • Tonkové boby obsahují kumarin, pudrově vanilkové aroma s temnou příchutí.

To všechno je perfektně smícháno do hladké směsi bez jediné rušivé hrudky, která by na sebe nevhodně upozorňovala. Vůně je stabilní a během vývoje se příliš nemění, protože prakticky neobsahuje žádné prchavé složky, které by nevydržely až do konce.

Jestli chcete vědět, co je to ta ambra, kterou nacházíte ve složení každé druhé orientální vůně, vyzkoušejte L’Artisan LEau dAmbre. Jestli chcete hřejivou sladkou vůni na podzim a zimu, vyzkoušejte LEau dAmbre… Hodí se i k míchacím experimentům: nastříkejte si na jedno zápěstí LEau dAmbre, na druhé třeba nějakou vanilkovou nebo levandulovou vůni a sledujte, jak se kolem vás slévají a vytvářejí úplně nový mix. Nebo se s LEau dAmbre na sobě projděte v parku a vdechujte kouzelnou směs ambry a vůně suchého listí. Něco tak jedinečného ucítíte jen v tomto ročním období…

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This