Iceberg – parfémy zajímavých protikladů

| 1.10.2015 | Dámské parfémy, Pánské parfémy, Parfémy, Rychlovky | 4 Komentáře

Název značky Iceberg evokuje něco ledového. Rozhodně byste řekli, že se jedná o svěží parfémy, které zajisté pocházejí ze severu Evropy. Chyba! Odkud a jaké jsou tedy parfémy Iceberg?

Iceberg je inspirován ledovcem

Flakóny parfémů Iceberg vypadají jako kostky broušeného ledu. Jedná se tedy o výtvor nějaké severské společnosti? Ani náhodou. Tyto parfémy mají na svědomí horkokrevní Italové, kteří se pouze inspirovali ledovcem. Jsou tedy alespoň ledově svěží nebo dokonale matou tělem? Obě vůně z úvodního obrázku mají orientální charakter. To jsem tedy ani já nečekala. Pojďme si je představit pěkně po pořádku.

Pánský parfém Iceberg Burning Ice

Asi nejvíce v paměti lidí uvízla pánská orientální fougere vůně Iceberg Burning Ice. Parfém má opravdu excelentní design flakónu, který v sobě skrývá spojení protikladů. Hru mezi ledem a třpytem plamínků ohně, hru tvarů a stínů, hru nevinnosti se smyslností. Ledová kostka podbarvená modře, z broušeného skla, třpytící se jako ledová kra osvětlená sluncem.

Iceberg Burning Ice

Iceberg Burning Ice

Složení:
Hlava: jablko, bergamot, kardamom
Srdce: pačuli, šalvěj, vodní tóny
Základ: ambra, vanilka, pižmo

Co se skrývá uvnitř? Obsah se po nastříkání na pokožku jeví, jako kdybyste se ponořili do ledové vody a všechny Vaše smysly okamžitě začaly fungovat naplno. Nejdříve se ozve ostrý ledový sorbet z bergamotu a jablka s jemným dotekem pikantního kardamomu. Šalvěj, vodní tóny a pačuli kontrastují s teplou vanilkou, ambrou a pižmem. Úvod je chladný, ostrý a silný, zatímco zajímavé tóny bohatého srdce a závěr nabývají bylinkovou jemnost, teplo a sladkou smyslnost. Pánský parfém Iceberg Burning Ice se hodí na jaro, léto i na podzim.

Dámská vůně Iceberg Tender White

Po úspěchu pánské vůně přišla značka i s dámskou vůní Iceberg Tender White. Oproti starší sestře Iceberg White se Tender White už nesnaží být až tak ostrá, ovocná. Flakón není bílý, ale je průhledný, křišťálově čistý, více intimní, aby ještě více zvýraznil ženskost a něžnou stránku každé ženy.

Iceberg Tender White

Iceberg Tender White

Složení:
Hlava: grapefruit, pepř, ostružina
Srdce: pivoňka, růže, hloh
Základ: kořen kosatce, vanilka, pižmo

Vůně Iceberg Tender White spojuje jemnost, sílu, romantiku, smyslnost a sofistikovanost. Otevírá se sladce a čistě – teplým růžovým pepřem, sladkou svěží malinou a grapefruitem. Omamné květinové tóny květů hlohu, které vůni dominují, romantická růže a rozmarná pivoňka společně utvářejí pulzující květinové srdce. Pudrové vůni podtrhuje elegantní tón získaný z kořene kosatce, pižmo a sladká vanilka. Zpočátku ovocná a jemně pikantní vůně Iceberg Tender White se tak rozvine do příjemné orientálně – květinové vůně ideální na podzim, zimu i jaro.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This