Intenzivní květinová vůně Kenzo Ca Sent Beau

| 10.3.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 0 komentářů

Kdysi dávno se na malém říčním oblázku zrodila poetická vůně Kenzo Ca Sent Beau. Milujete květiny? Zapomeňte na klasické květinové vůně, které potkáte na každém kroku. Vyzkoušejte pronikavý a jedinečný parfém Kenzo Ca Sent Beau.

Inspirace a design

Za vznikem vůně Kenzo Ca Sent Beau v roce 1989 nestál nikdo jiný než sám Kenzo Takada. Svým parfémům propůjčuje francouzský šarm a japonský smysl pro čistotu a jednoduchost, která je pro všechny jeho vůně tak charakteristická. Design flakónu představuje opojný květ vykvétající z plážového oblázku, který symbolizuje japonské umění feng šuej. Hladké oblázky dláždí pomyslnou cestu éterickým květinám, ochraňují je a střeží.

Kenzo Ca Sent Beau

Kenzo Ca Sent Beau

Složení:
Hlava: mandarinka, magnólie, gardénie
Srdce: tuberóza, ylang-ylang, růže, jasmín, švestka, broskev, kardamom, koriandr
Základ: jantar, pačuli, vetiver, vanilka

Jedinečná vůně Kenzo Ca Sent Beau

Jedná se o opravdu hodně originální vůni, se kterou se běžně nesetkáte. Zpočátku je mýdlová, ale nebojte, ne nějak ostře. Spíše bych ji popsala jako takové jemné mýdélko, které mi asociuje vzpomínky na bezstarostná léta mládí u babičky. Její pronikavá, lehce nostalgická svěžest vyniká vůní citrusů, z nichž vyniká sladká mandarinka a africký pomerančový květ.

tuberoza

Omamná vůně květu tuberózy (zdroj: bit.ly/1AZKqDn)

Zároveň je cítit vlhká lehce dřevitá svěžest vetiveru. Celá vůně se ovšem neustále točí kolem tuberózy, květiny, jejíž bílé voskové květy mají těžkou intenzivní vůni. Buket je medově nasládlí a nese svou typickou květinovou vůni. Pro ty z Vás, kteří tuberózu neznají, jedná se o jednu z nejvzácnějších a nejdražších přírodních vonných esencí vůbec. Výtažek z květů, tzv. absolutní silice, se používá pouze do těch nejluxusnějších parfémů.

V Kenzo Ca Sent Beau není tuberóza až tak extrémně silná, zcela nedecimuje ostatní složky, ale není rozhodně jemnou a něžnou. Řekla bych, že její tvůrce, Kenzo Takada, zvolil zlatou střední cestu. Srdce je složeno z karafiátu, lesní lilie a koriandru. Základ, který dodává vůni potřebnou hloubku a výdrž, je u Ca Sent Beau tvořen vzácným jantarem, vetiverem a pačuli.

Kolik stojí intenzivní vůni Kenzo Ca Sent Beau?

Kenzo Ca Sent Beau je květinově orientální vůně s ovocným akcentem, opojná a výrazná. Svou intenzitou má potenciál zařadit se mezi bolehlavové vůně (jako např.: Lancome Poeme). Hodí se spíše do chladnějšího počasí, ale dá se samozřejmě nosit i v létě. V obou případech platí jedno pravidlo- nenoste ji tam, kde nebude mít dostatečný prostor k rozletu. Výdrž je excelentní. Stačila mi pouze jedna aplikace ráno a ještě večer jsem vůni bez problémů cítila.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This