Jak dlouho vydrží Vaše kosmetika?

| 8.1.2015 | Novinky, Tipy a inspirace, Trendy v líčení | 0 komentářů

Snědli byste zkažené jídlo? Rozhodně ne! A zamysleli jste se již někdy nad tím, jak dlouho používáte své oblíbené stíny či tvářenku? Nejen pleťové krémy, ale i Vaše dekorativní kosmetika má omezenou životnost. Poradíme Vám, jak ji prodloužit!

Nic nevydrží věčně

Noční můra mnohých žen – jít do společnosti bez nalíčení. Dekorativní produkty jsou našimi každodenními společníky, kteří nám pomáhají k dokonalému vzhledu. Bohužel nic nevydrží věčně a jednoho krásného dne se budete muset chtě nechtě rozloučit i se svou oblíbenou rtěnkou. Každý typ kosmetiky Vám vydrží odlišnou dobu. Sepsala jsem pro Vás přehledný seznam, kterým byste se měla řídit, abyste své pleti neškodila prošlými přípravky. A poradím Vám, jak životnost Vašich oblíbených produktů lehce prodloužit.

Make-upy, BB a CC krémy

U make-upu hraje velkou roli balení a konzistence. Déle Vám vydrží make-up, který má menší otvor a tužší konzistenci. Pokud nechcete na svou pleť nanášet vrstvu bakterií, neměla by doba používání přesáhnout 1 rok.

¨make up

Make-up

Ostatní produkty na mastné bázi

Největším držákem v této kategorii jsou bezesporu rtěnky. Ty můžete bez starostí používat až 2 roky. Pokud je nebudete nanášet přímo na rty, ale budete k jejich aplikaci používat štětec, můžete si je v kabelce ponechat o několik měsíců déle. V případě krémových očních stínů a tvářenek či korektorů je celkem široké rozpětí. Doba životnosti závisí opět na tom, zda budete produkt nanášet přímo prsty či štětečkem nebo kosmetickou houbičkou, kterou po každé aplikaci omyjete.

kosmetika na rty

kosmetika na rty

Pudr, tvářenka a oční stíny

Jedny z mála produktů, do kterých se nemusíte bát investovat své peníze, jsou klasické tvářenky či stíny. Vysvětlení je jednoduché – na jejich aplikaci jsou běžně používány štětce. Pokud se jich tedy nedotknete prsty a budete pravidelně po každé aplikaci štětce omývat, může Vám pudr či tvářenka vydržet klidně až 3 roky. Při nešetrném zacházení se však můžete se svou tvářenkou rozloučit i po půl roce používání.

Dekorativní kosmetika na pudrové bázi (zdroj: bit.ly/1Aw5y9v)

Řasenky

Pálí Vás po nanesení  řasenky oči? Raději byste si měla co nejrychleji zakoupit novou. Řasenky mají jepičí život, vydrží jen 3 měsíce! Černá, tmavá a vlhká tuba je ideální líhní pro bakterie. Bohužel není žádné alternativní řešení, jak zamezit vniknutí bakterií do tuby. I když jste řasenku používala jen zřídka, po 3 měsících ji s bolestí u srdce raději vyhoďte.

řasenky

řasenky

Tužky na oči a rty

Tužky se mohou ve Vaší kosmetické taštičce uvelebit na pěkně dlouho. Pravidelným ořezáváním je zbavujeme nežádoucích bakterií a jejich životnost tak může být i 2 roky.

jak dlouho vydrží

Potřebuji nakoupit novou dekorativní kosmetiku!

Jak prodloužit výdrž kosmetiky

Tady platí jedno základní pravidlo, které jsme slýchávali již od mala – „nestrkej tam ty prsty!“ Je samozřejmě i mnoho dalších faktorů, které mohou život Vaší oblíbené kosmetiky značně prodloužit.

1. Optimální teplota

Vy se klidně sluňte, ale Vaší kosmetice ani opalovací krém nepomůže. Vysoká teplota pouze přiživuje vznik bakterií a dokonává dílo zkázy. Dobré ale nejsou ani příliš nízké teploty, kdy může dojít opět k znehodnocení. Ideální je zlatá střední cesta – uzavřená skříňka nebo polička v koupelně, kde je teplota kolem 18-20 stupňů.

2. Udržování čistoty

Do špinavé šmudly se nikdo nezamiluje. Starejte se proto o svou kosmetiku stejně jako o sebe a dopřejte ji pravidelnou očistu. Umatlané okraje přípravků umývejte, víčka čistěte a do krémů pokud možno nesahejte.

3. Nepůjčovat

Svůj zubní kartáček byste také nepůjčila. Pokud je to možné, vyvarujte se půjčování kosmetiky, se kterou běžně přicházíte do přímého kontaktu (rtěnky, lesky). Vyhnete se tak i možným zdravotním problémům jakým mohou být např.: opary.

[Celkem: 1    Průměr: 3/5]
Share This