Jak na to: Elegantní zlaté líčení

| 29.1.2015 | Novinky, Trendy v líčení | 0 komentářů

Nestárnoucí kombinace zlaté a černé vytvoří z každé ženy elegantní a smyslnou dámu. Chystáte se v nejbližší době na významnou společenskou událost? Nebojte se sáhnout po výrazných očních stínech a očarujte každého svým tajemně svůdným pohledem.

Co budete potřebovat?

V našem manuálu se zaměříme pouze na líčení očí. Vy však nezapomeňte na dokonalý make-up, tvářenku a hlavně svůdně rudé rty. Možná že ve své kosmetické výbavě nenaleznete vše potřebné. Nezoufejte, cokoli Vám bude chybět můžete jednoduše dokoupit ještě dnes na Elnino.cz.

  • kosmetické štětce
  • báze pod oční stíny
  • oční stíny – černé
  • oční stíny – hnědé
  • oční stíny se třpytkami -zlaté
  • oční stín světle béžový
  • černá oční linka
  • černá konturovací tužka na oči
  • řasenka

I když Vám bude možná postup připadat náročnější, Vy si jej můžete klidně zjednodušit. Stačí pouze zachovat základní postup a výsledek bude dokonalý.

Příprava, která se vyplatí

Nejdříve je zapotřebí připravit si „terén“, aby Vám šla práce hezky od ruky a výsledek Vám vydržel na očích beze změny několik hodin. Pomocníkem k nezaplacení je tzv. báze pod oční stíny. Její příjemné krémové složení zmatní oční okolí a dokonale ho připraví na aplikaci očních stínů. Svým složením napomáhá k lepší přilnavosti stínů k pokožce a viditelně zvyšuje jejich barevnou intenzitu.

Báze pod oční stíny Dermacol Eye Shadow Base

Báze pod oční stíny Dermacol Eye Shadow Base

Použití je velmi snadné. Pomocí konečku prstů naneste malou kapičku báze před aplikací stínů na víčko a rovnoměrně ji rozetřete po celé ploše. Nechte ji zaschnout a poté Vám již nic nebrání vrhnout se na tvorbu Vašeho malého uměleckého díla.

Jdeme na to!

Jako první sáhněte po hnědých očních stínech. Pomocí kosmetického štětce rozetřete hnědé stíny po celé ploše horního víčka, jak můžete vidět na fotografii. Okraje rozetřete do ztracena.

Osobně mám otestované sametové oční stíny BOURJOIS Paris Color Edition 24H Eyeshadowkteré se velmi snadno nanáší a po aplikaci se mění v jemný pudr.

V dalším kroku budete potřebovat intenzivní černé oční stíny. Začněte s jejich aplikací u vnějšího koutku oka a orámujte s ním horní víčko zhruba do poloviny. Postupně pomocí něj prodlužte oko cca. o jednu délku štětce a na konci vytvarujte do špičky. Nezapomeňte s ním orámovat i dolní víčko.

Aby byl Váš pohled ještě více tajemný, orámujte spodní víčko jemnou černou linkou. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit oční linky Bourjois Paris Liner Feutre Eyelinerkteré se díky přesnému aplikátoru, připomínající fix, velmi snadno nanáší.

Nyní si pečlivě ořezejte svou černou tužku na oči a jdeme rámovat. Opět začněte u dolního víčka. Pomocí tužky na oči maximálně zvýrazněte konturu celého spodního víčka, jak můžete vidět na fotografii. Následně černou tužkou vytvořte linku i po celé délce horního víčka. Začněte u vnitřního koutku oka a pokračujte až k vnějšímu koutku.

Aby linka nepůsobila příliš ostře, jemně ji rozetřete pomocí štětce. Protože je pigment v tužce opravdu intenzivní, je dobré mít pro její roztírání vlastní štětec. Tužka na oči Clarins Crayon Khol Eye Pencil With Brush & Sharpener, obsahuje jak ořezávátko, které tužku neláme, tak i štětec, kterým snadno docílíte kouřového efektu.

Nyní je nejvyšší čas rozjasnit Váš pohled. Skvěle Vám k tomu poslouží světle béžové oční stíny. Můžete sáhnout i po jemně metalických stínech, které Váš pohled ještě více rozzáří. Správný odstín naleznete i v nabídce Artdeco Jungle Fever Art Couture Eyeshadow. Naneste je do vnitřního koutku oka a poté pomocí štětce rozetřete po celém horním víčku až pod obočí.

A nyní to, na co jsme již všichni čekali. Sáhněte do své kosmetické taštičky po těch nejtřpytivějších očních stínech. V našem případě je potřeba libovolný zlatý odstín.

10

Opět s aplikací začněte od vnitřního koutku oka a rozetřete je téměř po celé ploše horního víčka. Vynechte pouze oblast, kterou jste v předchozích krocích vystínovala černým stínem.

Nyní vytvořte po celé délce horního víčka jemnou a plynulou linku.

13

Na samotný závěr naneste na řasy řasenku a voilà dokonalé líčení očí pro elegantní dámu je hotovo.

Beautiful-Gold-Eye-Make-Up-728x362

Výsledek je famózní. (zdroj: bit.ly/1LZs6WF)

Možná, že Vám na první pohled může postup připadat náročnější, ale věřte, že za ten dramatický a smyslný pohled to stojí. Pokud svůj celkový vzhled ještě doplníte elegantními střevíčky a sexy šaty, muži Vám neodolají.

Zdroj úvodní fotografie: bit.ly/1BokOBu

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This