Jak na to: Snadný společenský účes

| 22.1.2015 | Novinky, Tipy a inspirace | 2 Komentáře

Společenská událost, jakou může být ples či svatba, se blíží a Vy si kladete otázku „Co si udělám s vlasy“? Patří mezi Váš kadeřnický vrchol stažení svých vlasů do culíku? Povzneste ho ještě o úroveň výše a vytvořte si pomocí našeho jednoduchého manuálu klasický a nadčasový účes, díky kterému budete během chvíle za elegantní dámu.

Bez názvu

Výsledný účes (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

Co budete potřebovat?

Pokud jste majitelkou dlouhých vlasů, dá se říci, že máte nepřeberné možnosti, jak své vlasy zkrotit. Ne každý však dokáže čarovat na své vlastní hlavě. Vyžaduje to cvik a o trochu více trpělivosti, než když češete svou kamarádku. Zvládnete si vytvořit uhlazený culík? Skvělé! Tak to potom zvládnete i tento drdol. Než začnete na svém uměleckém díle pracovat, připravte si:

  • jednu silnou gumičku
  • tupírovací hřeben
  • raději více kusů vlásenek a vlnitých sponek (v běžné hantýrce – klasická pérka)
  • lak na vlasy
  • gel na vlasy
  • velkou ozdobnou sponu či 2 malé gumičky

A jedna malá, osobní rada před samotným česáním – vezměte si na sebe mikinu na zip či svrchní oblečení s větším výstřihem, aby jste si při převlékání svůj účes neznehodnotila.

A jdeme na to!

Začněte tím že všechny vlasy stáhněte do culíku. Výšku drdolu si můžete snadno stanovit sama. Stačí pouze posunout gumičku výše. Nejlépe však tento účes působí, pokud je něžně umístěn v týlní části.

1

Nejdříve uděláme obyčejný culík. (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

Nepatrně sesuňte gumičku na culíku asi o 2 cm dolů a vlasy nad ní rozdělte na dvě poloviny. (viz obr. č.2)

2

Posuneme gumičku a vlasy rozdělíme na dvě poloviny. (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

Vsuňte zespodu  do vzniklého prostoru prsty a protáhněte jím celý ohon. (obr.č.3)

3

Vlasy protáhneme. (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

Protažené vlasy opět rozdělte na dvě poloviny a dotáhněte.

4

Zatáhneme za oba konce. (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

Po dotažení vypadají vlasy takto:

5

Výsledek vypadá takto. (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

A teď se budete moci pořádně rozparádit a tupírovat a tupírovat… Opravdu se nebojte a zvětšete jednoduše objem svého ohonu. Ještě než začnete vlasy stáčet, jemně je uhlaďte ideálně pomocí uhlazovacího kartáče (kartáč s jemnými štětinkami). Pokud jej nemáte, nezoufejte. Vlasy jde uhladit i tupírovacím hřebenem, jen nezajíždějte do vlasů a pouze je hlaďte po povrchu.

6

Vlasy řádně natupírujeme. (zdroj: bit.ly/1CifLGf)

Když jsou Vaše vlasy uhlazené, přestříkejte je lakem na vlasy. Usnadní Vám to finální úpravu vlasů. Počkejte až lak na vlasech zaschne a až poté s nimi dále pracujte. Osobně ještě uhladím konce pomocí stylingového gelu na vlasy. Opět v rámci snadnější práce s celým ohonem.

A jdeme do finále! Zabalte cop kolem jedné ruky a zastrčte konec do důlku, který vznikl protažením ohonu gumičkou (krok 3). Když je drdol na svém místě, pevně jej připevněte pomocí vlásenky či pérka. Raději s nimi nešetřete! V tomto případě méně opravdu neznamená více. Detektor kovu na plese či svatbě snad mít nebudou.

Vždy si udělejte test pevnosti účesu tím, že zatřesete hlavou a pocitově byste měla cítit, že Vám drdol všude perfektně drží. Na konec zafixujte svůj účes pomocí laku na vlasy.

7

8

A teď již zbývá Váš účes jen doladit detaily. Můžete využít živou květinu, velkou sponu či látkové květy, které jednoduše umístíte na vrchol drdolu a upevníte je pomocí vlásenek.

Pokud jste již zdatnější, můžete si vyčlenit ještě před prvním krokem dva malé pramínky vlasů ze spodní vrstvy. Každý z nich natupírujte a spleťte jej do copánku, které na konci stáhněte malou gumičkou. poté postupujte naprosto stejně. Na samotný závěr copánky omotáte výsledný drdol. Výsledek působí velmi něžně.

Zdroj úvodní fotografie: bit.ly/1FVFAxx

[Celkem: 7    Průměr: 3.4/5]
Share This