Jak připravit své nohy na letní sezónu?

| 15.5.2017 | Novinky, Pečujte o sebe, Tipy a inspirace | 0 komentářů

Neupravená chodidla se ztvrdlou kůží rozhodně nejsou tím, čím bychom na sebe chtěli v létě poutat pozornost. Hebké a na pohled upravené nohy by měly být samozřejmostí. Ne každý si však může dovolit jednou týdně navštěvovat pedikúru. Poradíme vám, jak péči o nohy zvládnout s minimálními náklady i u sebe doma.

Správnou péči o nohy by neměla podceňovat žádná žena

A teď ruku na srdce – jak často pečujete o své nohy? O pravidelnosti se jistě moc mluvit nedá. Přitom by ale i péče o nohy měla být nedílnou součástí každodenních zkrášlujících rituálů každé z nás, stejně jako pečujete třeba o pleť či vlasy.

Zavřené lodičky či plné boty za chvíli uložíme do skříně a sáhneme po trendy páskových sandálcích či otevřených botkách. Bude to chtít rychlou vzpruhu a trochu té intenzivnější péče, abyste své nohy mohly bez obav vystavit světu na obdiv. Jak se tedy o své nožky pravidelně starat?

Domácí pedikúra

Domácí pedikúra

Vyzbrojte se vším potřebným

Bez kvalitních pomůcek a kosmetických produktů péči o nohy zvládnete jen s velkými obtížemi (nebo vůbec). Co ale na jaře do svých nohou investujete, využijete po celou letní sezónu, a ještě dlouho po ní. Aby byla chodidla jemná a krásná na pohled, neobejdete se bez:

Dopřejte si domácí lázeň

Stanovte si jeden den v týdnu, kdy se budete opravdu hýčkat. Udělejte si pleťovou masku, zábal na vlasy a v neposlední řadě i horkou lázeň s koupelovou solí pro své nohy. Z dostatečně odmočených nohou snáze odstraníte zrohovatělou a ztvrdlou kůži. Koupelová sůl kůži dostatečně změkčí a připraví na následnou pedikúru.

Vychutnejte si relaxační koupel nohou

Vychutnejte si relaxační koupel nohou

Po takové 10-20 minutové relaxační lázni si budou vaše nohy chrochtat blahem a vy snáze odstraníte odumřelé kožní buňky.

Závěrečná kosmetická péče o nohy

Pokud již máte ztvrdlou kůži odstraněnou, nezapomeňte se postarat i o nehty, které nejen běžně ostříhejte a zapilujte, ale naneste na ně i pečující sérum. A je nejvyšší čas pustit se do závěrečné masáže a kosmetické péče o nohy. Jen tak mezi námi děvčaty, taková masáž nohou od drahé polovičky může být víc než jen příjemnou intimní chvilkou.

Kvalitní pečující kosmetika na nohy

Kvalitní pečující kosmetika na nohy

Přesvědčte se, že jste nohy dostatečně osušila i mezi prsty. Předejdete tak nepříjemným plísním. Speciální hydratační krém na nohy udrží pokožku jemnou a hebkou. Aby nohy vydržely krásné co nejdéle, je třeba o ně ale každý den pečovat. Díky esenciálním olejům a vitamínům budou vaše nohy během okamžiku zklidněné, jemné a vyživené. Příjemným bonusem kosmetiky na nohy je obsah chladivého výtažku z máty, který chodidlům dodá po celý den pocit svěžesti a úlevy.

Laky na nehty

Laky na nehty

A pomyslnou třešničkou na dortu je pak barevný lak na nehty. Fantazii se meze nekladou – červenou klasikou ale nikdy nic nepokazíte. Takto upravená chodidla vypadají na pohled více než reprezentativně. Teď už jen to sluníčko a léto…

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This