Jak si prodloužit Vánoce?

| 27.12.2014 | Novinky, Parfémy, Svět vůní | 0 komentářů

Vánoce máme všichni spojené s určitými vůněmi. Jehličí, perníčky, vanilka, pomeranče a hřebíček, františky a kadidlo z půlnoční mše, vlhká vůně sněhu, to všechno v nás vzbuzuje představu svátků konce roku někdy tak intenzivně, že nás správné aroma vánočně naladí třeba uprostřed horkého léta. Chcete si užívat vánoční pocity co nejdéle, i když dárky už jsou vybalené, cukroví ubývá a Ježíšek odešel na zaslouženou dovolenou? Vyberte si správnou vůni!

Vanilkové rohlíčky

Vanilka je oblíbenou složkou mnoha parfémů, takže najít tekuté vanilkové rohlíčky by neměl být problém. Vyzkoušejte několik vanilkových vůní a vyberte si tu, která vám bude nejpříjemnější. Výrazně cukrově vanilková je Lolita Lempicka L, která už se ale bohužel přestala vyrábět a špatně se shání. Výraznou vanilku spolu s temným labdanem najdete v klasickém Shalimaru, pudrově gurmánskou v Shalimar Parfum Initial, marcipánově sladkou v Brit od Burberry. Základ Armani Code voní jako jemný vanilkový krém.

vanilkové rohlíčky

Vůně vanilkových rohlíčků

Perník

Najít perníčkovou vůni je o poznání složitější úkol. Do perníku patří směs čtyř základních druhů koření: sušený zázvor, skořice, muškátový květ a hřebíček. Jednotlivá koření v parfémech najdete snadno, ale všechna dohromady? Brit Red už se neprodává, ale podívejte se na Five O’Clock au Gingembre od Serge Lutense nebo Un Crime Exotique značky Parfumerie Generale. Méně výrazný perníkový tón je také v Gaultier2.

vůně perníku

Vůně perníku

Hřebíček

Dříve býval hřebíček v parfémech na denním pořádku, a když ne hřebíček, tak aspoň karafiát, který toto koření trochu připomíná. Takže hledejte v klasikách, třeba v Youth Dew od Estée Lauder nebo ve starém Opiu, hřebíček je také v Coco od Chanelu. Hřebíček spolu s dalším kořením a kadidlem intenzivně voní v Serge Noire od Serge Lutense.

hřebíček

Hřebíček

Kadidlo

Kadidlo bylo ještě nedávno módní ingrediencí, proto jej podobně jako vanilku najdete v mnoha běžných i niche parfémech. Dokonalé kadidlo přímo v chladném kamenném kostele představuje vůně Avignon ze série Incense od Comme des Garçons, kterou seženete spíš v zahraničí; ale i u nás koupíte spoustu skvělých kadidlovek. Může to být například Passage d’Enfer od L’Artisan (horké kadidlo přímo z poušti), již zmíněný Shalimar (jestli rádi jíte vanilkové rohlíčky při zapáleném františku), YSL Nu nebo Cacharel Anais Anais.

Jehličí

Pěkné jehličnaté vůně jsou ještě vzácnější než perníčkové. Zachraňuje to opět Serge Lutens a jeho vůně Fille en Aiguilles, ve které se snoubí borové a jedlové jehličí s kadidlem a kořením. S láskou vzpomínám na vůni Aqua Allegoria Winter Delice, kompletní Vánoce začarované do flakónu: voněl z ní vánoční stromeček, františky i vanilkové rohlíčky!

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This