Jak si správně vybrat řasenku?

| 15.1.2015 | Novinky, Trendy v líčení | 0 komentářů

Dokážete si představit denní líčení bez řasenky? Můžete vyjít z domu bez pudru nebo rtěnky, ale bez dlouhých a hustých řas nikdy. Řasenka musí Vašim řasám perfektně sedět, pokud má udělat požadovaný efekt. Jenže ruku na srdce, kolikrát jste si již koupila řasenku špatně? Poradím, co všechno byste měla sledovat, aby ani ta další neskončila v koši.

Když si vybíráte řasenku, jistě si pečlivě čtete slovíčka na obalu. Volume hovoří o objemu, Definition o zvýraznění, Length o délce a Curl zase o nadzvedávání… Ale to není všechno. Už jste někdy sledovala, z čeho je vyroben kartáček a jak vypadá?

Aplikace řasenky

Aplikace řasenky

Faktem je, že řasenka může mít jakoukoliv super náplň, ale pokud nemá kvalitní kartáček, výsledek Vaší snahy nebude takový, jaký byste očekávala. Pokusím se Vám vysvětlit, jaké jsou mezi nimi rozdíly a na co byste si při výběru nové řasenky měla dávat pozor.

Řasenka pro nekonečné prodloužení řas

Zapamatujte si jedno základní pravidlo. Řasenka, která má řasy prodloužit, nikdy nemá příliš hustě posazené štětinky či zoubky a nemá je ani dlouhé. Mohou být uspořádány do spirály nebo jsou osazeny v jedné řadě jako vojáci, ale jsou spíše kratší a práce s ní funguje jako práce s hřebenem. Řasy musí pročesat od kořínku až po konečky. Hřebínky i štětiny jsou z různých materiálů. Mohou být plastové (jako č. 4 – Clinique Mascara High Lengths), gumové nebo klasické. Na velmi jemné řasy volte převážně ty gumové. Nenabírá tolik pigmentu.

řasenka pro prodloužení

Řasenka pro prodloužení

Její náplň vždy obsahuje látky, které vytvoří na konci řasy nástavbu, čímž vyvolají dojem, že je řasa delší. Důležitý tedy není objem a ani hustota, ale délka. Pokud jsou Vaše řasy nejen krátké, ale i řídké, čtěte dál.

Řasenka pro hustotu a nadzvednutí řas

Kónický tvar řasenky (řasenka zúžená na konci) se hodí většině žen. Tyto řasenky umí prodloužit, udělat objem i nadzvednout řasy ve vnějším koutku, což z Váš udělá něžnou mrkací panenku.

Řasenka pro objem a nadzvednutí

Řasenka pro objem a nadzvednutí

Na krátké řasy se nejlépe vyplatí koupit řasenku s kartáčkem, jehož štětiny jsou kratší. Pokud řasám chybí objem, volte delší štětinky. Velmi jemné řasy uvítají hustěji osazené štětinky (např. Č. 3 – Lancome Mascara Hypnose Doll Eyes), protože ty také nenabírá příliš mnoho barvy.

Objemová řasenka pro plnější řasy

Objemové řasenky vypadají tak trošku jako to, s čím si děláte na vlasech vlny. Kartáček řasenky pro objem je charakteristický tím, že je huňatý, rozcuchaný, má dlouhé štětinky nebo štětinky krátké, ale na široké základně. Tato řasenka se nezaměřuje na prodlužování, ale pokrytí řas rovnoměrným nánosem barviva s co nejméně tahy. Opět platí, že jemné řasy vyžadují spíše kratší a gumové štětiny (například číslo 2. – Max Factor False Lash Effect Mascara), ty ostatní snesou v podstatě jakékoliv.

Řasenka pro objem

Řasenka pro objem

Multifunkční řasenka pro objem a vytočení řas

I mezi řasenkami jsou „chameleoni“, kteří zvládnou více služeb. Díky oblouku dokážete uchopit větší množství řas po délce víčka a pracovat s nimi najednou. Můžete je tak líčit a zároveň také vytáčet směrem nahoru. Jen si zvolte správnou délku štětin, správný materiál a půjde to samo. Na příliš krátké řasy dobře zafunguje č. 3 (Diorshow Iconic Overcurl Mascara, kterou má Elnino.cz v krásném setu s očními stíny). Některé kartáčky mají na konci jakéhosi ježka, jak řasenka č. 1 (Rimmel London Mascara Scandal Eyes Show Off). Ten se výborně hodí, pokud potřebujete nalíčit spodní řasy nebo ještě více pozvednout řasy v koutcích.

Multifunkční řasenka

Multifunkční řasenka

Pomohl Vám náš článek? Máte ještě nějakou otázku ohledně líčení řas? Nebojte se zeptat. Jsme tu jen pro Vás.

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This