Jak správně nosit parfém?

| 27.1.2015 | Novinky, Svět vůní | 0 komentářů

Parfémy doprovází každý okamžik našeho života. Nestačí si však pouze dobře vybrat, ale je třeba i umět vůni správně „nosit“, aby mohla naplno vyniknout její vnitřní krása. Je důležité přizpůsobit místo aplikace a intenzitu vůně v závislosti na naší náladě či společenské události. Je několik základních pravidel, které by každý milovník vůní měl znát.

Nechte Váš parfém dokonale vyniknout

Na lidském těle je několik míst, která jsou pro aplikaci parfémů jako stvořená. Vhodnými partiemi jsou dobře prokrvená místa jako je:

  • zápěstí
  • krk
  • kotníky
  • podkolenní jamky
  • dekolt
  • stejně tak i spánky a oblast za ušima
aplikace parfému

Aplikace parfému (zdroj: bit.ly/1wz1Rsj)

Možná, že některým z Vás vytane na mysli oblíbená scéna mnoha filmových režisérů, kdy muž něžně políbí ženu na krk a poté mu naprosto učaruje její omamná vůně. Dámy, oblečte si šaty s něžně poodhaleným dekoltem, naneste kapku parfému a prožijte romantiku jako z amerického filmu. Obzvlášť dobře se vůně rozvine po koupeli, kdy je Vaše tělo ještě rozehřáté. Poté máte pocit, jako by se oblíbená vůně doslova vsákla do každé buňky Vaší pokožky.

NÁŠ TIP ►Pokud máte delší vlasy a chcete působit obzvlášť smyslně, aplikujte trochu vůně i do nich. Pokaždé, když pohodíte svým zářivým závojem, rozvíříte kolem sebe svůdnou vůni Vašeho parfému. Muži z toho budou šílet.

Patříte k milovníkům opravdu intenzivních vůní? Pokud zní Vaše odpověď ano, měli byste o to více dbát na správnou a umírněnější aplikaci Vaší vůně. Silně koncentrované parfémy aplikujeme opatrně, po malých kapkách. Pokud používáme rozprašovač, měli byste vůni aplikovat ze vzdálenosti cca. 30 cm.

This slideshow requires JavaScript.

Nejvhodnějším způsobem je vůní tzv. projít. Tento způsob může někomu připadat jako mrhání, ale věřte, že pouze takto docílíte souměrného ovonění téměř celého těla. Jak na to? Vystříkněte dávku parfému z rozprašovače směrem vzhůru a poté se nechte zahalit obláčkem jemně dopadajících kapek Vaší oblíbené vůně.

Obecně platí jedno nepsané pravidlo, že bychom neměli do uzavřených prostor používat silné vůně. Věřte, že dech beroucí odér, může působit vtíravě až nepříjemně, zvlášť v uzavřených kancelářských prostorách či v přeplněných veřejných dopravních prostředcích.

Jak tedy otestovat ideální hranici intenzity vůně, aby Vaši kolegové neupadali do mdlob? Optimální hranice pro vnímání vůně je délka natažené paže. Pokud Vaše vůně projde tímto jednoduchým testem, můžete si být jisti, že nebude obtěžovat ani citlivější kolegy či alergiky v téže kanceláři.

Objevte společně s námi kouzlo světa parfémů.

Parfém a oblečení

SONY DSCZapomenout nesmíme ani na Váš voňavý šatník. Oblečení a parfémy bohužel vždy nemusí vytvářet harmonický pár. Problém může nastat při nechtěné aplikaci na citlivější textilie.

Kapičky parfému mohou na oblečení vytvořit skvrny, které Vaši elegantní hedvábnou halenku nadobro zničí. Neděje se tak vždy. Pro jistotu se snažte aplikovat Vaši oblíbenou vůni raději přímo na pokožku.

Pokud však toužíte, aby i Vaše oblečení vonělo stejně jako milovaná vůně, jemně jej vyperte ve sprchovém gelu téže značky.

Nemáte parfémovaný sprchový gel? Vyrobte si jej! Nastříkejte několik kapek přímo do neutrálního gelu. Jednoduše tak získáte parfémovanou sprchovou kosmetiku. Obdobně poslouží i malý kousek ovoněné vaty či prázdný flakón, který můžete vložit do šuplíku k Vašemu oblečení.

Rozdíly v koncentraci vůní

Základ vůně je v 99% tvořen směsí koncentrovaného lihu. V něm je procentuálně zastoupená parfémová kompozice, která obsahuje veškeré vonné esence. Intenzitu a výdrž vůně určuje právě koncentrace.

►► Parfémkterý je také odborně nazýván Extrait, je vůbec nejintenzivnější vůně, která je na trhu k dispozici. Při kontaktu s pokožkou Extrakt vytváří jedinečnou alchymii a projevuje se odlišně na každé ženě. Podíl vonných látek je 15 -40%.

►► EDP neboli Eau de Parfum, česky též označována jako parfémová voda je výrobci nejčastěji distribuovaná koncentrace, která v sobě obsahuje 8 – 15% podílu vonných látek.

►► EDT neboli Eau de Toilette, česky též toaletní voda. Výdrž může být časově omezená, ale lze ji snadno prodloužit několik kapkami parfému. EDT obsahuje 6 – 12% podílu vonných látek.

►► EDC neboli Eau de Cologne, označována také jako kolínská vodaPodíl vonných látek je 3 – 5%. Je určena k použití na obličej a lze ji použít i místo vody po holení.

►► EDS neboli Eau de Solide / Sport, anglicky též splash perfume. Podíl vonných látek je do 1%. Spíše než k parfémování se používá k osvěžení celého těla, například po koupeli či sprchování.

jak nosit vůně

Jak nosit vůně? (zdroj: bit.ly/1z64vu6)

►► Eau de Fraiche – koncentraci podobná Eau de Cologne až Eau de Toilette. Je ideální volbou pro ty, kteří dávají přednost spíše svěžejším a lehčím vůním. Jsou vhodné pro jakoukoli denní dobu i příležitost.

►► Označení Extrême obvykle poukazuje na zesílenou koncentraci.

►► Légère je naopak odlehčená verze. Někdy jde pouze o změnu koncentrace, jindy může být pozměněno i složení vůně.

Chystáte se na bál? Sáhněte po EDP. Čeká Vás dlouhá cesta autem s kolegou? Zvolte spíše jemnější vůně typu EDT či Eau fraiche.

Znáte nějaký ozkoušený trik jak správně nosit svůj parfém? Jak s ním ovonět i neovonitelné? Podělte se o něj s námi.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This