Jaká je Jimmy Choo Blossom?

| 5.8.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

Po delší odmlce jsem pro Vás opět připravila speciální trojrecenzi tzv. parfémovou trojku, ve které pro Vás tři milovnice parfémů testují vybrané vůně. Dnes si vezmeme na paškál novinku z letošního roku od značky Jimmy Choo vůni Blossom. Jaká je? Je opravdu plná malin?

Ada z Arôme.cz, odbornice a parfémová guru

Adéla BartlováVariace Blossom (tedy „Květ“) je už několikátým přepracováním vůně Jimmy Choo z roku 2011 – i když podle tvaru flakónu Blossom patří spíš k vůni Flash. Je to bohužel trochu zmatek, ale na to už jsme dnes u výrobců zvyklí. Schválně nám motají hlavy, abychom zvědavě testovali a nakupovali.

I já jsem zvědavě otestovala vůni Jimmy Choo Blossom. Jak název napovídá, mělo by jít o květinovou vůni, ale ve skutečnosti je ovocně květinová, s důrazem na ovocnou část. Podle složení obsahuje citrusy, červený rybíz a maliny, z květin pak růže a hrachor, ale převládá opravdu ovocná část.

Jimmy Choo Jimmy Choo Blossom

Jimmy Choo Jimmy Choo Blossom

Ta květinová je jen pro doladění, aby se vůně nepřehoupla do čistě ovocné, bonbónové šťávy. Hodně cítím maliny, nejsou však stoprocentně malinové, sladké a sametové, protože rybíz a citrusy je stahují na svou stranu. Vlastně si chvílemi nejsem úplně jistá, jestli jsou maliny opravdu dominantní – zdá se mi, že je to spíš rybíz. Květiny jsou každopádně schované někde vzadu a není ani poznat, jaké jsou. Kdybych si ve složení nepřečetla, že jde o růži, nejspíš by mě to nenapadlo, a hrachor bych nerozeznala vůbec (a to vím, jak voní – babička mívala hrachorem všech druhů a barev porostlý celý plot).

Mám-li být upřímná, Blossom mě docela zklamala. První vůni Jimmy Choo jsem také zkoušela a vím, že mi připadala poměrně sladká, byla v ní spousta karamelu spolu s pačuli (což je složení podobné Angelu od Thierryho Muglera), ale byla aspoň výrazná. V Blossom není nic výrazného, nic zajímavého, je to naprosto průměrná, univerzální vůně. Jako takovou bych ji doporučila pro běžné denní nošení. Jestli hledáte nenáročnou a neprovokující ovocnou květinovku se stopami malin, možná by to mohla být trefa do černého.

Petra, vyzrálá milovnice parfémů

Petra JanačíkováJimmyho Choo mám ráda. Ráda pro jeho parfémové počiny. Pojďte se mnou, představovat se vám bude slečna Blossom.

Růžová barva flakónku a celé jeho pojetí připomíná výbavu pro pravé blondýnky. A na just, já bruneta, prozkoumám, jestli se má ryze soukromá asociace shoduje či rozchází s obsahem lahvičky. A se stoupajícími letními teplotami mám chuť se také něčím osvěžit. Značka Jimmy Choo už se zřejmě nemohla dočkat teplejších měsíců v roce a tak již v únoru 2015 vyslala na pulty a do prodejních vitrín svou letní novinku.

Máte chuť na maliny?

Máte chuť na maliny?

Malinově hebký obsah naprosto koresponduje s celorůžovým flakónkem. S červeným ovocem se prolíná vůně citrusů a sladkokyselého rybízu. Na samém začátku mi kombinace šťavnatosti a nakyslosti připomněla rebarboru, oficiálně ale ve složení není. Vůně je hodně ovocná a hodně podobná několika dalším parfémům. Zcela spontánně jsem si vzpomněla na limitovanou edici od Givenchy Bloom, která patří typově do stejné rodiny vůní a rovněž na začátku dominují maliny. Od podobně namíchaných parfémů se liší snad jen santalem v základu vůně, který u květinově ovocných zase tak obvyklý nebývá.

Parfém se v průběhu působení na pokožce nijak výrazně nemění, zakoupené a plánovitě očekávané maliny budou jeho nositelku těšit po celou dobu. Tato letnička je stejně příjemná jako teplé, bezstarostné a hravé léto.

A jaká je aktuální cena?

Jana, editorka Selfino.cz

JanaAni já jsem neodolala a otestovala jsem nový přírůstek od značky Jimmy Choo. Po prvním ovonění mého zápěstí mě čekalo milé překvapení – šťavnatý ovocný koktejl.

Na léto super kombinace aktuálně dozrávajícího rybízu, malin a citrusů. Má očekávání byla ale velká, asi až moc. Velký důraz je kladen na ovocnou část vůně. Ač jsou avizované ve složení i květiny, jsou téměř k nerozeznání. Růže rozhodně cítit nejsou. Ovocné složky je zcela přebíjí.

Jimmy Choo Blossom

Jimmy Choo Blossom

Do cca. půl hodiny po aplikaci se vyvine ve velmi sladkou ovocnou vůni. Na mě až trochu moc přeslazená. Pokud ale máte rádi např.: vůni Calvin Klein Euphoria či Cacharel Amor Amor, mohli byste v Jimmy Choo Blossom najít zalíbení. Maliny nejsou tak běžné, ale mají takový zvláštní lehce květinový ocásek. Jen těžko se to popisuje. Je vhodnou volbou pro mladší generaci, kterou nadchne sladce nakyslý úvod a hladké, medově sladké srdce. Ideální pro denní nošení, dá se říci kamkoli a kdykoli.

Musím se přiznat, že sladké bonbónkové vůně nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale snažila jsem se k recenzi přistupovat svědomitě a objektivně vůni zhodnotit. A jak už je u ovocných vůní zvykem, nemají bohužel dlouhého trvání. Jimmy Choo Blossom rozhodně nebude patřit k vůním, ze kterých se mi podlomí kolena, ale nebude patřit ani k vůním, které by mě neoslovily. 

A co na ni říkáte Vy? Již jste ji vyzkoušeli? 

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Share This