Jaké jsou oční stíny Frais Monde?

| 14.6.2016 | Novinky, Tipy a inspirace, Trendy v líčení | 0 komentářů

Tradiční italská značka kosmetiky Frais Monde je založena na čistě přírodních ingrediencích, jako jsou termální minerální soli, či přírodní oleje. Je známá svým přístupem ke kosmetice, který respektuje přírodu. V sortimentu najdeme i dekorativní a BIO kosmetiku. Dnes budeme zkoušet troje oční stíny Frais Monde, které jsou vhodné i pro velmi citlivé oči.

 Trio zapečené minerální oční stíny

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/1632635567 img 1359 3

Jako první jsem musela vyzkoušet trio očních stínů, protože mi takovéhle produkty 3 v 1 přijdou hrozně praktické, především při cestování. Zkoušela jsem odstíny č. 12 a 2, které kombinují třpytivé odstíny hnědé, béžové a bronzové. Odstín 12 obsahuje jen o něco tmavší hnědou barvičku. Vzhledem k tomu, že bronzovo-zlaté barvy je v těchto triích jen úzký proužek, je třeba mít po ruce uzounký štětec. Stíny používám na sucho s dobrou bází, ale na mokrém štětci teprve rozehrají pravou parádu. Jinak je jejich intenzita spíše menší. Tyto stíny jsou hypoalergenní, bez obsahu PEG a parabenů a obsahují termální minerální soli, makadamový a jojobový olej.

Balení

Jednoduchý průhledný plast. Stín by si zasloužil lepší obal, ale je dostačující, neotvírá se a nezabírá mnoho místa.

Konzistence

Pudrová, ale stíny jsou zapečené, nepráší, nehrozí jejich opadávání pod oči.

Výdrž

Stíny nejsou tak intenzivní, nepřeženete to s nimi. Lépe drží na bázi pod oční stíny.

 BIO kompaktní oční stíny

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/941370144 img 1361 2

Oční stíny v BIO kvalitě s rostlinnými výtažky pochází z ekologického zemědělství. Tyto oční stíny mě teprve nadchly! Líbí se mi balení, barva, skvělá konzistence i výdrž. Co více si přát u BIO kosmetiky, jejíž produkty jsou stále brány jako zaostávající za klasickou komerční kosmetikou? Zkoušela jsem odstín č. 8, který má studený podtón a dal by se popsat jako kovově šedý s metalovými odlesky. Tato barva bude lichotit většině očím. Stín obsahuje shimmer, ale nenajdete v něm žádné třpytky. Má tudíž lesklou texturu, ale na sluníčku rozhodně nebudete házet prasátka.

Balení

Tvrdý papírový obal je krásný, i když zabere více místa než klasický plastový. Rozhodně ho ale jen tak nepromáčknete.

Konzistence

Co je na těchto stínech opravdu skvělé, je jejich máslová konzistence. Stíny nepráší, krásně na víčku drží, lehce se nanášejí a neopadávají.

Výdrž

Celý den 🙂

 Termální oční stíny

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/958895458 img 1362 2

Tyto stíny s obsahem minerálních solí mě zajímaly, jelikož jsem ještě minerální kosmetiku nezkoušela. Měla jsem k dispozici nádhernou azurovou matnou barvičku č. 5 a naopak lesklou stříbrnou č. 9 s obsahem shimmeru bez třpytek. Musím říct, že i tato matná barva vůbec ale vůbec nepráší a na víčku opravdu slušně drží. To se opravdu u matných stínů nevidí. Světlý stín též drží skvěle, ale není tak intenzivní. Pokud ho ovšem nanesete v dostatečném množství, je opravdu nádherný. Připomíná nadrcené diamantové krystaly, které na slunci skutečně září a Váš pohled dokonale rozsvítí.

Balení

Poměrně elegantní bílý plast se stříbrným nápisem. Mimo jiné toto balení obsahuje i dostatečně velké zrcátko a aplikátor, takže na cestování bude velmi praktický.

Konzistence

Ideální konzistence stínů. Jak matná verze, tak ta se shimmerem nepráší a dobře drží na víčku.

Výdrž

Více než uspokojivá.

Verdikt

Za mě jsou favoritem BIO oční stíny Frais Monde. Po kosmetické stránce jsou kvalitní a složení šetrné k přirodě potěší jak Vaši pokožku, tak celou planetu. Termální oční stíny mě překvapily svou kvalitou obsahu i balení a rozhodně je také mohu doporučit. Trio očních stínů využijete zejména, pokud jste na cestách, jelikož se určitě hodí mít po ruce tři stíny ve velikosti jednoho mono stínu.

[Celkem: 1    Průměr: 4/5]
Share This