Jaké svatební líčení zvolit?

| 22.7.2015 | Novinky, Tipy a inspirace, Trendy v líčení | 2 Komentáře

Svatba je dnem, kdy se chce každá z nás alespoň na jeden den stát něžnou vílou či půvabnou princeznou. Možná, že již máte přesnou představu o dokonalých svatebních šatech, ale velmi důležitým faktorem je také svatební líčení a účes. Poradím Vám, na co si dávat pozor, jakou zvolit kosmetiku a jaké trendy a styly letos frčí.

Vizážistka či vlastní tvorba?

Pokud si sama netroufnete, je jistě nejlepší volbou přenechat svatební líčení a účes na odborníkovi. Ale pozor – salon a vizážistku se vyplatí vybírat velmi pečlivě! Sama jsem byla bohužel svědkem nejednoho nepovedeného a značně přehnaného líčení, které nevěstě přidalo zcela zbytečně několik let.

Vsaďte na romantiku a buďte něžnou nevěstou.

Vsaďte na romantiku a buďte něžnou nevěstou.

Ve většině případů však dokáže vhodně zvolené a profesionálně vytvořené svatební líčení udělat doslova zázraky – ubere i několik let, zakryje veškeré nedostatky a dokáže nevěstě zvednout sebevědomí a udělat z ní tu nejkrásnější ženu na tanečním parketu.

Po jaké dekorativní kosmetice sáhnout?

Každý styl samozřejmě vyžaduje odlišné produkty a má vlastní specifika, ale obecně platí několik základních pravidel, která tvoří základ dokonalého svatebního líčení.

Make-up

Výsledný efekt musí být dokonalý, a proto se rozhodně nevyplatí šetřit na kvalitě make-up a podkladové báze. Ať už bude svatba v parném létě či v mrazivé zimě, make-up by měl být lehký, ale stabilní a dokonale krycí. Pokud nechcete, aby se Vám pleť na fotografiích leskla, sáhněte po fluidních matujících make-upech bez obsahu oleje.

Pudr

Osobně bez něj nikdy neodcházím z domu a svatba by neměla být výjimkou. Při líčení by měl být nanesen v dostatečném množství, aby pleť vypadala sametově a dokonale jste eliminovala lesk pleti. Přepudrováním, které Vám zabere jen mžik času, okamžitě opravíte Vaše svatební líčení. Pleť bude vypadat opět skvostně a sametově hebce. Připište si proto na Váš seznam hned pod „nezapomenout občanku“ právě pudr.

Náš tip► Kompaktní pudr Rimmel London Stay Matte Long Lasting Pressed Powder – skvěle zmatňující pudr jen za pár korun.

Voděodolná řasenka a linky

Samozřejmost, kterou byste neměla podcenit. Že jste naposledy plakala v 1.třídě? Ale co když Vás přece jen dojemná atmosféra dostane do kolen a budete slzet? Řasenka, linky i konturka by měla být výraznější než obvykle a 100% voděodolné. Pokud máte krátké a řídké řasy, nebojte se vyzkoušet umělé. Výrazné oči na fotografiích překrásně vyniknou.

Rtěnka

Jak správně aplikovat rtěnku jsme si říkali již v článku Co dělá ženu opravdu sexy? Smyslné rty!. Aby rtěnka vydržela na rtech co možná nejdéle, je nutné pod i nad ní aplikovat pudr.

Vyberte si pravou dekorativní kosmetiku na rty právě teď.

Oční stíny – jakou barvu?

Z vlastní zkušenosti bych doporučovala sáhnut po odstínech, které přirozeně ladí k Vašim očím a tónu pleti. S barvou očních stínů raději příliš neriskujte. Experimentovat můžete po zbytek života, ale uvědomte si, že svatební den máte jen jednou za život.

A jaká nevěsta budete Vy?

A jaká nevěsta budete Vy?

Jaké jsou aktuální trendy pro rok 2015?

Letošní rok se nese v duchu něžnosti a jemnosti. Trendy jsou krajky, hedvábí a šifon, zaplétané vlasy či něžné drdůlky. V roce 2014 byly trendy velké květy ve vlasech, letos zazáříte naopak s těmi nejmenšími kvítky, které je možné decentně rozmístit po celé délce vlasů. Nesmírně elegantní jsou origami doplňky do vlasů, které skvěle ladí s něžnými romantickými texturami.

Hitem svatebního líčení 2015 je použití barevných kontur. Není však zapotřebí tak extrémní, jako jsme mohli vidět na módních přehlídkách předních návrhářů. Stačí jen sáhnout po růžových či broskvových tónech, které podtrhnou a zvýrazní Váš přirozený vzhled.

English rose lip

English rose lip (zdroj: bit.ly/1CPJ1qY (bridalmusings.com), citováno dne 22.7. 2015)

Jeden z nejhezčích a nejdostupnějších make-upů pro rok 2015 je tzv. English rose lip – lehce narůžovělý, přirozeně vyzařující odstín rtů. Můžete jej nakombinovat s kouřovým líčením i klidně s nahým, přirozeným vzhledem. Pro nevěsty jako stvořený.

Světelné květinové ozdoby do vlasů (zdroj: bit.ly/1CPJ1qY (bridalmusings.com), citováno dne 22.7. 2015)

Světelné květinové ozdoby do vlasů (zdroj: bit.ly/1CPJ1qY (bridalmusings.com), citováno dne 22.7. 2015)

A jaký je dle mého názoru asi nejbláznivější výstřelek? Světelné květinové ozdoby do vlasů. Efektní to je, ale… no, posuďte sami.

[Celkem: 1    Průměr: 2/5]
Share This