Jaké voňavé trendy budou vládnout v roce 2016?

| 26.2.2016 | Novinky, Parfémy, Svět vůní | 0 komentářů

Britská společnost Seven Scent se již více jak 25 let věnuje výzkumu a udávání aktuálních trendů v oblasti parfumerství. Jaké složky budou vládnout v roce 2016? Necháte se strhnout omamnou vůní pralinek či Vás dostane orientální oud?

Jak to celé funguje?

Nové trendy nevzniknou ze dne na den. Velké společnosti sledují dlouhodobé výzkumy trendů a podle nich řídí své marketingové aktivity zacílené na zákazníky. Seven Scent vydává dvakrát ročně tiskovou zprávu, kde odhaluje klíčové akordy udávající aktuální trendy pro nadcházející období jaro/léto a podzim/zima. Tyto trendy platí nejen pro parfémy, ale i pro celý kosmetický průmysl.

Co nás čeká na jaře (léto) 2016?

Pro milovníky sladkých tónů mám dobrou zprávu – podle prognózy bude i na jaře 2016 stále pokračovat trend gurmánských akordů sladkých pralinek. Hořká čokoláda, měkký karamel či krémové ořechové tóny budou ideální volnou pro první dekádu roku. Sladkostí není nikdy dost, pokud jsou přiostřené špetkou něčeho pikantního, jednoduše jim nelze odolat.

Lahodné pralinky, dáte si?

Lahodné pralinky, dáte si?

V jakých parfémech jsou pralinky?
Lancome La Vie Est Belle
Lolita Lempicka Lolita Lempicka
Juicy Couture Juicy Couture

Ke smyslně sladkým pralinkám se skvěle hodí ledově svěží sorbet. Vytváří ideální akcent a rovnováhu mezi převahou sladkých ingrediencí. Ostře ledové ovocné tóny budou osvěžujícím prvkem, který si rychle oblíbíte. Letos na jaře tak budete za hvězdu třeba s loňskou novinkou Calvin Klein Eternity Now nebo s limitovanou edicí oblíbené vůně Thierry Mugler Angel Eau Sucree 2015. Co si pro nás připraví parfuméři letos?

Podlehněte ledovému kouzlu ovoce

Podlehněte ledovému kouzlu ovoce

V jakých parfémech je sorbet?
Beyonce Rise Sheer
Calvin Klein Eternity Now
DKNY Delicious Delights Cool Swirl

A do třetice – květin není nikdy dostatek. Letošní No.1 bude frézie. Pokud její vůni milujete, můžete si začít mnout ruce. Její delikátní jemná vůně se svěže zelenými podtóny bude vévodit celému jaru i létu. Frézie se vyznačuje osvěžujícím charakterem, který bude skvěle ladit s ledovou energií ovocného sorbetu a bude umocňovat dřevité akordy. Vítaný návrat staré dobré klasiky.

Delikátní a jemná frézie

Delikátní a jemná frézie

V jakých parfémech je frézie?
Chloe Chloe
Viktor & Rolf Flowerbomb
Victoria Secret Bombshells in Bloom

Letošní jaro a léto se ponese v hravém duchu. Uvolněné a pohodové vůně budou nositeli trendu bio života – lidé mají obecně tendence navracet se na venkov, pěstovat vlastní plodiny a žít v souznění s přírodou. Gurmánské akordy zde slouží k docílení hloubky a sladkosti, kterou si v parfémech zamilovali nejen ženy. Frézie je nositelkou křehké květinové něžnosti a romantiky, které není nikdy dost.

Lehce orientální podzim/zima 2016

Až se venku začnou zbarvovat listy stromů, porozhlédněte se po parfémech, které budou obsahovat maliny, ostružiny nebo další (nejen) lesní bobule. Jejich ovocné, mnohdy lehce nakyslé tóny budou skvěle ladit s výraznými dřevitými akordy. Společně tak budou reprezentovat bohatou směs hojnosti a budou dominantou letošního podzimu a zimy.

Nejen lesní ovoce

Nejen lesní ovoce

V jakých parfémech jsou maliny či jiné bobule?
Lancome Tresor Midnight Rose
Cartier Baiser Vole Lys Rose
Dolce & Gabbana Pour Femme

Drobný fialový kvítek je nesmrtelný a zažije znovu velký boom. Již nyní, na počátku roku, můžeme fialku či fialkové lístky objevit v novinkách (CK2 od Calvina Kleina). Fialka v sobě kombinuje jemné květinové tóny propojené s krásou lesa a svěžestí jarních lístků. V parfumérství patří mezi tradiční a nenahraditelné složky. Stává se čím dál tím víc modernější díky své tvárnosti a univerzálnosti.

Fialka (zdroj: commons.wikimedia.org)

Fialka (zdroj: commons.wikimedia.org)

V jakých parfémech je fialka či fialkové lístky?
Calvin Klein Euphoria
Guerlain Insolence
Marc Jacobs Daisy

Podzim signalizuje změnu nálad a emocí. Šťavnaté bobule vytváří pocit energické vitality, kterou je třeba zkrotit. Výrazná přítomnost oudu bude opravdu všudypřítomná. Regály parfumérií zaplňoval již v loňském roce, letos tento proud ještě zesílí. Vůně s oudem se chystají vytvořit i menší značky. No jsem na to opravdu zvědavá. Pravý oud totiž patří k nejdražších složkám a vyskytuje se jen v hrstce parfémů. Čeká nás tedy závan syntetických kompozicí?

Oud a exotická dřeva

Oud a exotická dřeva

V jakých parfémech je oud?
kolekce parfémů Montale Paris Aoud
L´Artisan Parfumeur Al Oudh
Versace Pour Homme Oud Noir

Čekají nás tak moderní futuristické experimenty, čerstvé až ledové směsice ovocných vůní, stejně tak i romantické a dramatické kompozice plné smyslně sladkých a temných tónů. Trendy mohou diktovat cokoli, Vy se ale i přes to řiďte vlastním rozumem a citem.

Zajímají nás Vaše názory – co preferujete za vůně? Budou trendy 2016 to pravé ořechové i pro Vás?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This