Jaký je Calvin Klein?

| 24.10.2014 | A - G, Novinky, Parfémy, Značky od A-Z | 0 komentářů

Pan Calvin Klein se narodil v době druhé světové války v New Yorku. Jeho rodiče, Maďaři židovského vyznání, sem uprchli před pronásledováním. Zájem o kreslení a módu Calvina přivedl na manhattanskou High School of Art and Design (Střední školu umění a designu). Po maturitě pokračoval na Fashion Institute of Technology (Institut módy a technologie – studuje se zde umění, design, ekonomie a technologie v rozsahu potřebném pro kariéru ve světě módy), tuto školu však nedokončil – až v roce 2003 mu zde udělili čestný doktorát.

Calvin Klein

Calvin Klein – módní návrhář a tvůrce parfémů (zdroj: bit.ly/1CrCm3B)

Praxi získal v různých newyorských návrhářských a šicích dílnách. V roce 1968 si pak založil vlastní firmu, která se velice rychle proslavila. Za několik let Calvin Klein představil své první džíny, v 80. letech potom dobyl trh se spodním prádlem. „Calvinky“ vykukující z džín chtěli muži i ženy.

Zrození voňavého světa Calvina Kleina

kosmetice a parfémech se Calvinu Kleinovi kupodivu zpočátku nedařilo. První větší úspěch přišel až s vůní Obsession v roce 1985 a poté s vůní Eternity. Ta byla představena v roce 1988 – věděli jste, že tento oblíbený parfém, který se stále skvěle prodává, je tak starý?

O jeho úspěšnosti svědčí i dlouhá řada limitovaných edicí, které se teď dostávají do prodeje už každý rok. Letos to byla Eternity Night, ale také Eternity 25th Anniversary Edition – výroční limitka na oslavu 25. výročí uvedení původní Eternity.

Další veleúspěšnou vůní, kterou jistě znáte, je CK One. Na začátku 90. let Calvin Klein přišel s unisexovým trendem, cíleným na mladé lidi. Těm se myšlenka stejného oblečení líbila: holky i kluci mohli nosit stejná trička a džíny, z nichž nenápadně vykukoval proužek spodního prádla s logem značky.

Teď jim Klein dal ještě stejnou vůni, svěží a jemnou CK One. Voní citrusy, zelení, květinami, ale především čistotou a mládím. I CK One je každý rok představována v nové letní edici.

Nepočítáme-li limitované edice, jsou nejnovějšími parfémy značky Calvin Klein dámský a pánský Reveal.

Návrhář Calvin Klein v roce 2003 svou firmu prodal a odešel do důchodu. 19. listopadu roku 2014 mu bude 72 let.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This