Jsou testery to samé jako originální parfémy?

| 2.3.2015 | Novinky, Svět vůní | 4 Komentáře

Testery vůní jsou mnohdy na internetu neprávem zatracovány a osočovány, že se nejedná o originální parfém. Opak je ale pravdou! Testery se běžně používají v parfumériích, aby si zákazníci mohli osobně vyzkoušet, jak daný parfém voní. Došla Vám Vaše oblíbená vůně a chcete ušetřit peníze? Kupte si tester!

Co jsou to testery?

V několika diskuzích jsem se dočetla plno nesmyslů a fám, které kolují po internetu. Žádný učený z nebe nespadl, tak proč se nenechat poučit a být zase o něco chytřejší? Když se řekne „tester“ většině lidí se hned vybaví testery kosmetiky. Běžně se s nimi setkáváme v každé druhé drogérii.

Testery vůní jsou tím naprosto samým, co testery kosmetiky. Slouží k tomu, abychom se na základě zkušenosti s testerem mohli seznámit s danou vůní. Takže pokud zapojíme náš selský rozum, musí nám být hned jasné, že se uvnitř flakónku ukrývá na chlup totožný obsah. Pokud by výrobci testery nějak šidili, kdo by si pak koupil o tolik dražší originál? Nevěděli byste, jak se vůně rozleží na Vaší pokožce a jak se bude měnit v průběhu následujících hodin. Suma sumárum – testery jsou plnohodnotné vůně, mají stejnou výdrž, stejnou koncentraci, obsahují stejné složky.

Vypadají testery jinak než originální parfémy?

Kdysi se možná testery prodávaly v nudných baleních, které ničím nepřipomínaly klasické verze parfémů, ale dnes tomu již tak není. Jejich balení bývá často jednodušší. Testery se dodávají v obyčejné, nebarevné krabičce, na které jsou uvedeny informace o zboží uvnitř. Flakóny testerů jsou ve valné většině případů dodávány bez víček a mohou být méně barevné a dekorované (může na nich chybět mašlička, korálky, gravírování či jiné ozdoby).

tester

Tester vůně Hugo Boss Deep Red (zdroj: bit.ly/1ud3GLF)

Dejte si ruku na srdce, chcete se na vůni pouze dívat jako na svatý obrázek a nebo ji chcete používat? Z tohoto důvodu pro mnohé výrobce nemá smysl investovat do výroby testerů stejný čas i náklady. Díky těmto nepatrným změnám dochází k výrazné změně ceny. Pokud vybíráte vůni pro vlastní potřebu, rozhodně se po finanční stránce vyplatí poohlédnout se nejprve po verzi testeru.

Proč si lidé myslí, že testery nejsou originální parfémy?

Jediným vysvětlením této fámy je, že se testery nedodávají v originálních krabičkách opatřených celofánem. Mohou tedy na první pohled budit nedůvěru. U některých parfémů výrobci občasně nepatrně pozmění koncentraci či složení. Uvedu příklad: verze parfému Christian Dior Addict z roku 2002 se liší od verze z roku 2014, pozor tedy i na koupi testerů. Není nic jednoduššího, než napsat prodejci a dotázat se. My z Elnino.cz Vám vždy rádi ochotně vyjdeme vstříc.

This slideshow requires JavaScript.

Proč mění výrobci složení, když je vůně dokonalá? Důvody mohou být dva – chtějí vytvořit novou reinterpretaci, která může oslovit širší okruh zákazníků. Druhým jsou Evropské směrnice, které pravidelně aktualizují seznamy tzv.: rizikových ingrediencí. Rizikových v tom smyslu, že mohou vyvolat alergii nebo jiný kožní problém. Pokud tedy parfém před deseti lety obsahoval některou z těchto složek, je docela možné, že dnes už nedržíte v rukou totéž, ale lehce pozměněnou verzi.

Proč Elnino.cz prodává testery?

Důvod je jednoduchý. Moc dobře víme, že pořizovací cena některých vůní není zrovna nejmenší. Právě proto parfumérie Elnino.cz zařadila do svého sortimentu testery, které díky své nižší pořizovací ceně přibližují voňavý svět parfémů širší sortě zákazníků. „Hodně muziky za málo peněz“, a to doslova.

Celá nabídka testerů za skvělé ceny!

Pokud potřebujete pro svého blízkého dárek, zřejmě nebude tím nejlepším nápadem kupovat mu právě tester. Ale co takhle menší militráž? V parfumerii Elnino.cz je produkt ve verzi testeru vždy řádně označen. Celý sortiment naleznete v samostatné kategorii. Za názvem produktu je vždy napsáno slovo „tester“. Nikdy tedy nekupujete zajíce v pytli.

Testery jsou originální parfémy, které Vám dávají jedinečnou možnost, jak ušetřit peníze při koupi své oblíbené vůně. Pokud by Vám po dnešku jakákoliv osoba tvrdila opak, odkažte ji na tento článek, nebo ideálně tento článek sdílejte, aby se co nejvíce lidí dozvědělo pravdu.

[Celkem: 18    Průměr: 2.8/5]
Share This