Konturování obličeje v malíčku!

| 8.2.2016 | Novinky, Trendy v líčení | 0 komentářů

Jak chceme vypadat? Lehce opáleně! Svěže! Odpočatě! Žádné kruhy pod očima, které prozradí naše nedbalé ponocování! Chceme vypadat zajímavě – zvýraznit to, co nám Bůh nadělil a potlačit to, co má ustoupit do pozadí. Můžeme si tak zvýraznit lícní kosti, opticky zvětšit horní ret, či zúžit široký nos. Úvodem článku je potřeba říct, že na denní bázi většina z nás využije maximálně lehký matný bronzing obličeje, ale když o něco jde, dá se s kontury obličeje kouzlit.

Pro inspiraci není potřeba chodit daleko. Ze všech bulvárních plátků na nás každodenně útočí vykonturované krásky, jejichž vzhled na veřejnosti má s realitou pramálo společného. I tak se od nich ale můžeme lecčemu přiučit.

Sama  mistryně maskování obličeje Kim Kardashian West poslala na Twitter své tajemství krásy No.1 – konturování obličeje. Teď i my obyčejní smrtelníci můžeme kouzlit tak, jako s jejím obličejem každý den zástupy profesionálních vizážistů! Na následující fotografii je krásně vidět, kam nanášet korektor a kam bronzer. Schválně jsem si to zkusila:

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/1382153905 pizap.com14549326690951

Ukázka nanesení produktů a výsledný efekt po rozblendění

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/1519734709 1contouring

A konturování podle Kim. Zdroj: Twitter @KimKardashian

Pravidla konturování

Nerada se řídím v líčení nějakými konvencemi, ale vše má svá pravidla, pokud nechceme vypadat jako náčelník Apačů.

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/954672904 indian

Zdroj: http://bit.ly/1Qhywgf

A čím se při konturování obličeje řídit? Musíme vzít v potaz tvar svého obličeje. Ať už ho máme srdcový, kulatý, čtvercový nebo oválný, tak je třeba nanášet barvičky tak, abychom si obličej ještě více nezůžili, neprotáhli, a podobně. Nápomocen Vám bude následující obrázek zobrazující způsoby konturování jednotlivých tvarů obličeje:

/var/www/selfino.cz/public/wp content/uploads/1876728788 contour face shape

Zdroj: http://bit.ly/1PaXobH

Při konturování obličeje nám jde o to dodat obličeji rozměr, plastičnost, potlačit to, co má zůstat schované a zvýraznit to, co má z obličeje vystupovat. Doporučuji používat matné produkty, vyvarovat se přílišného třpytu a opravdu dbát na jemné přechody. Barvy korektoru a bronzeru pak volit jen o pár odstínů tmavší, než je barva našeho obličeje. Pozor také na příliš oranžové odstíny bronzerů, které mají někteří výrobci kosmetiky tuze rádi.

Pomůcky:

matný bronzer či tmavší korektor nebo make-up

světlý korektor, rozjasňovač

tvářenka

štetce na nanášení produktů

A jaké produkty jsme k líčení použili my?

Make-up Maybelline The Eraser Perfect & Cover Foundation – 048 Sun Beige

Bronzer ve spreji Artdeco

Tvářenka Bourjois Paris 03 – Brun Cuivre

This slideshow requires JavaScript.

Postup:

1) Sjednocení obličeje – BB krém, make-up, korekor pod oči a na nedokonalosti

2) Konturování – tmavším odstínem makeupu, korektoru či bronzeru povedeme konturu pod lícními kostmi, (hezké, když vystupují z tváře), na spáncích čela, temenu hlavy, lze také vykonturovat a zúžit bradu či nos.

3) Prozáření obličeje – světlým korektorem či rozjasňovačem lehce prozáříme střed čela, nosu, brady, nejvyššího místa lícních kostí, místečka pod obočím, či nad horním rtem.

4) Finální dodání barvy – šťávu obličeji dodá tvářenka nanesená na jablička tváří umístěná přímo nad konturu pod lícní kostí.

S naším návodem Vám garantujeme úspěch celé akce!

A jak jste na tom Vy, už jste do kouzla konturování obličeje pronikli, nebo je pro Vás zatím velkou neznámou?

[Celkem: 2    Průměr: 1/5]
Share This