Kosmetika L´Occitane inspirovaná krásou Provence

| 13.5.2015 | H - O, Novinky, Pečujte o sebe, Značky od A-Z | 0 komentářů

Hledáte kvalitní přírodní kosmetiku? Kosmetika L´Occitane působí na trhu již více než 25 let a její výrobky se vyznačují špičkovou kvalitou a použitím výhradně přírodních ingrediencí. Zamilujte se i Vy do krásy přírody z jihu Francie a nechte se hýčkat jen tím nejlepším.

Příroda na prvním místě

Za každým výrobkem kosmetiky L´Occitane, správná výslovnost zní „loxitán“, stojí vlastní pravdivý příběh. Všechny kosmetické produkty čerpají svou sílu z nitra té nejčistší přírody. Z přírody, ze které si bere jen to nezbytně nutné. Již při založení firmy v roce 1976, kdy Olivier Baussan objevil v Provence opuštěnou mýdlárnu, si značka L´Occitane stanovila hlavní myšlenky a zásady, dle kterých tvoří dodnes. Autentičnost (věrohodnost), respekt a smyslnost.

bigstock-Meadow-of-lavender-Nature-com-46093126

Jen příroda dokáže vytvořit takovou krásu.

Nechcete podporovat testování na zvířatech? Chcete chránit přírodu? Pak se bez obav můžete zamilovat do kosmetiky L´Occitane. Aby ještě více omezila svůj negativní vliv na životní prostředí, začala v roce 2009 s ohledem na přírodní prostředí nabízet ekologické náhradní náplně v recyklovatelných obalech. Kosmetika L´Occitane má jasně zelenou!

Málokterá kosmetická značka má tak dobré vztahy a hlavně přehled o svých dodavatelích. Speciální tým komunikuje s předními pěstiteli jednotlivých ingrediencí, díky čemuž udržují neustálý přísun jen těch nejkvalitnějších přírodních surovin. Biopirátství tady tedy rozhodně nehrozí!

Levandule – symbol Provence

Kosmetika L´Occitane vystavěla své jednotlivé řady na základních přírodních surovinách. A když se řekne Francie, většině lidí automaticky vytanou na mysli fialově zbarvená rozlehlá levandulová pole v Provence. Jednou bych tu nádheru i já chtěla spatřit na vlastní oči.

l occitane

Kosmetika L´Occitane

Levandule je voňavá duše celé této oblasti, no a možná i celé Francie. Sklizeň té nejkvalitnější levandule je spojena s tradičním ručním sběrem místních obyvatel. Ti zůstávají během období sklizně v horských polích i několik dní a nocí. Líbilo by se i Vám nechat se unášet mystickou krásou této rostliny a jen tak relaxovat? Takže za rok místo na chmel vyrazím do Francie na levanduli.

Právě na území Provence se pěstuje ta nejkvalitnější levandule, která je zdrojem toho nejjemnějšího esenciálního oleje, známá svou delikátní vůní. Svou vysokou kvalitou se nesrovnatelně odlišuje od levandulových vůní s přídavkem kafru (lavandin).

Afrika – zdroj bambuckého másla

Během svých cest po celém světě Olivier Baussan poznával a hledal nové ingredience a seznamoval se s tradičními postupy ekologického zpracování přírodních zdrojů. Na svých cestách po africkém kontinentě se seznámil se ženami, které v africké Burkina Faso vyrábí bambucké máslo. Jeho objev by se dal srovnat s objevem Ameriky. Bambucké máslo má až neuvěřitelné množství výživných vlastností a v kosmetickém světě bychom jej mohli vyvažovat zlatem. Dodnes je dodáváno pro kosmetiku L´Occitane pouze z Burkina Faso.

Mezi další ingredience, které jsou stěžejní pro tuto kosmetickou značku jsou organická slaměnka, která je silně hojivá a protizánětlivá, pivoňka, třešňový květ, verbena, růže či organická andělika.

Kosmetiku L´Occitane dnes nalezneme po celém světě

Dnešní společnost slyší na kvalitu a ekologii. To vše v sobě snoubí právě přírodní kosmetika L´Occitane. Její věhlas se rychle šířil po celém světě. V roce 1996 otevřela obchody v New Yorku a Hong Kongu, dnes naleznete více jak 2 000 prodejen snad v každém státě světa. Několik obchodů nalezneme i v České republice a nově ji naleznete i v nabídce internetové parfumérie Elnino.cz.

Firma L´Occitane chce v místech, odkud čerpá suroviny, i pomáhat. Stala se partnerem mezinárodní neziskové organizace ORBIS, která celosvětově bojuje proti odstranitelné slepotě.

Veškeré produkty kosmetiky L´Occitane se vyznačují překrásnou, čistou vůní, která Vás nadchne hned s otevřením první tubičky. Jakmile jsem prvně spatřila výrobky této kosmetiky, byla to láska na první pohled. Fandíte přírodě? Vyzkoušejte tuto kosmetiku.

[Celkem: 1    Průměr: 2/5]
Share This