Krémová vůně Datura Noir od Serge Lutens

| 2.9.2015 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 1 komentář

Pokud dáváte přednost krémově sladkým květinovým vůním, mohla by být pro Vás vůně Datura Noir to pravé ořechové. Niche parfémy Vám dodají punc nevšednosti a originality, po které nejedna z nás toužíme. Vraťme se ale zpět k dnešní recenzi, jaká je Datura Noir?

Parfém, který rozhodně není jedovatý

Datura je latinský název durmanu, rostliny, o které i děti vědí, že je jedovatá. Druh Datura Noir vznikl ve fantazii Serge Lutense a na stránkách značky je charakterizovaný jako „ďábelská kouřová stopa, kterou za sebou nechal satan v ráji“.

Serge Lutens Datura Noir

Serge Lutens Datura Noir

Popisek také varuje, že přílišné množství by vás mohlo přizabít. U Serge Lutense je dobré nebrat taková varování na lehkou váhu, některé jeho parfémy jsou opravdu zabijácké, ale o Datuře to zas až tolik neplatí. Pokud ovšem nejste zvyklí jen na velmi lehké vůně.

Bílé květiny na sladkém kokosovém dezertu

Datura Noir je bíle opojná a především hodně sladká. Jde o zvláštní kombinaci bílých květin, v tomto případě tuberózy, a tropicko-gurmánských tónů kokosu, tonkových bobů a mírně hořkých mandlí.

Neznáte tuberózu?
To je ta bílá květina, která patří (alespoň v přírodní verzi) mezi nejvzácnější a také mezi nejsilnější; když se jí do parfému dá velké množství, úplně cítíte medem a šťávou obtěžkané květy, ze kterých bolí hlava.

V mírnějším množství je tuberóza krásně krémová, a právě taková je ve vůni Datura Noir. Krémové tóny nádherně ladí s kokosem i s vůní mandlí, které mají pikantní podtón hořkých slupek.

Serge Lutens Datura Noir

Serge Lutens Datura Noir

Datura Noir nejsou žádné omamné toxické výpary, jak by mohl naznačovat hororově poetický titulek, a není v ní ani nic kouřového. A jestli se chcete přiotrávit bílými květy, pořiďte si od pana Lutense raději À la Nuit, jasmínovou bombu, kterou by se daly testovat detektory nebezpečných plynů. Datura Noir je netradiční, voňavý kokosový krém, na který si rychle zvyknete a budete ho rády nosit.

Láká vás tato květinová niche vůně? Znáte či máte ozkoušenou i jinou vůni od značky Serge Lutens? Podělte se s námi o své zkušenosti.

[Celkem: 1    Průměr: 4/5]
Share This