Květinově-orientální dámská vůně Tom Ford Noir

| 5.1.2016 | Dámské parfémy, Novinky, Parfémy | 2 Komentáře

Tom Ford dokázal za poměrně krátkou dobu působení své značky vytvořit doslova parfémové impérium, které oprávněně ovládá parfumérie po celém světě. Mezi jeho parfémy nalezneme vůně plné neformální elegance i výjimečné orientální kousky. Jaká je jeho nejnovější dámská vůně Tom Ford Noir z roku 2015?

Sebejistá i lehce zranitelná

Všechny milovnice sladkých gurmánských vůní zbystřete! Orientálně laděná dámská vůně Tom Ford Noir Vás velmi mile překvapí svou sladce oříškovou vůní od samého začátku. Vytvořena byla s jediným záměrem – jako dokonalý protějšek všemi opěvované pánské vůně Tom Ford Noir.

Tom Ford Noir Pour Femme

Tom Ford Noir Pour Femme

Dámská verze, za jejímž zrozením stojí parfumérka Sonia Constant, bude ideální volbou pro andělskou krásku s ďáblem v těle, která se touží cítit i po divoké party v 5 hodin ráno výjimečně a zatraceně sexy.

Jaká je dámská vůně Tom Ford Noir?

Lehce extravagantní kompozice se otevírá tóny kůže a kandovaného zázvoru. Bohatá a krémová směs hořké čokolády, kávy a vanilky není ve výsledku tak sladkou, jakou byste očekávali. Hořký aspekt čokolády je poměrně výrazný. Kde se tedy bere ta nevšední sladká vůně? Jen málokdo dokáže rozpoznat netradiční vůni inspirovanou tradičním mraženým indickým desertem Kulfi.

Výrazné tóny hlavy parfému Tom Ford Noir

Výrazné tóny hlavy parfému Tom Ford Noir

Jeho jemná, mléčně krémová vůně uhlazuje jinak velmi výrazný úvod. Celkově na mne úvod vůně Tom Ford Noir působí jako hořko-sladký čokoládový bonbon s lískovým oříškem v jádru a netradiční lehce okořeněnou chutí, která jej posouvá mezi gurmánskou špičku.

Tom Ford Noir

Tom Ford Noir

Složení:
Hlava: zázvor, bergamot, pomeranč, mandarinka
Srdce: jasmín, pomerančové květy, růže, kulfi
Základ: ambra, vanilka, santalové dřevo, mastic

Plné květinové srdce doplňuje ucelenou a dobře promyšlenou kompozici. Hustý dřevitý základ, jemuž vévodí ambra, jantar a santalové dřevo s lehkým kouřovým akordem tabáku a kadidla, tvoří hladký a pevný základ, díky kterému se můžete z dámské vůně Tom Ford Noir těšit po celé dlouhé hodiny.

Dle mého názoru je zde tak trochu navíc pačuli, které se na okamžik přihlásí o slovo. Působí až přehnaně ostře, naštěstí velmi brzy odezní.

Je či není niche? Toť otázka.

Ve skutečnosti je Tom Ford Noir velmi povedeným designérským počinem, který se zcela přesně zaměřuje na konkrétní cíl – cílovou skupinu koncových zákazníků. Mnozí po uvedení této dámské novinky nařkli značku Tom Ford, že sklouzla k mainstreamové tvorbě (aby se zavděčil většímu počtu svých zákazníků, našel nové). Trochu škoda. Tímto svým počinem dle mého názoru zcela zbytečně degradoval tuto vůni z kategorie niche a trochu zklamal své niche příznivce.

Tom Ford Noir

Tom Ford Noir

Nemůžeme mít Tomovi za zlé, že i on jednoduše zatoužil mít ve své sbírce alespoň jednu davově oblíbenou vůni. Rozhodně se mu to podařilo. Vytvořil masově oblíbený hit, který má silný potenciál stát se kultovní vůní této značky.

Tom Ford Noir perfektně vyplňuje mezeru v touze po těžké a sladké květinově laděné vůni. Stává se tak zlatou střední cestou mezi Diorem Addict a Givenchy Organza Indecence. Škoda jen květinového srdce, které nechal až moc rychle splynout s dřevitým základem a tím celkově zkrátil děj této vůně.

Stejně jako nesníme celý čokoládový dort najednou, doporučuji i parfém Tom Ford Noir užívat jen v malých dávkách.

Za mě rozhodně ano.  Tato vůně má čím překvapit a zaslouží si i Vaši pozornost. Co na ni říkáte Vy? Již jste vyzkoušeli? 

[Celkem: 2    Průměr: 4/5]
Share This