L’Artisan Parfumeur

| 16.2.2015 | H - O, Novinky, Značky od A-Z | 0 komentářů

L’Artisan je jedno z nejznámějších jmen mezi milovníky niche vůní, je to totiž také jedno z prvních, které nováček v tomto oboru pozná. Platí to pro Česko, kde jsou parfémy L’Artisan Parfumeur k dostání už několik let (na rozdíl od jiných niche značek, které se objevují teprve v poslední době); ale platí to i celosvětově, protože parfémy jsou poměrně běžně dostupné a jejich cena není tak závratně vysoká jako u jiných luxusních vůní.

L´Artisan Parfumeur

Dostupnost a cena by ovšem nebyly k ničemu, kdyby vůně L’Artisan Parfumeur neoplývaly typickou přitažlivostí, jež stojí za jejich úspěchem. Firma L’Artisan Parfumeur spolupracuje s nejlepšími parfuméry světa (Jean-Claudem Ellenou, Bertrandem Duchafourem, Michelem Almairacem, Karine Vinchonovou a dalšími), kteří pro ni vytvářejí perfektně vyladěné kompozice. Kdo aspoň několik vůní této značky vyzkouší, všimne si jejich zvláštní lehkosti, přirovnatelné k akvarelovým malbám. Jako by parfumér několika tahy štětcem dokonale vystihl myšlenku a už k ní nemusel přidávat další kudrlinky a vysvětlivky.

Niche parfémy i pro necvičené nosy

Díky této lehkosti se mnoho vůní L’Artisan líbí i „necvičeným“ nosům, které nejsou zvyklé na zvláštní niche parfémy. Patří mezi ně například La Chasse aux Papillons, sluncem prozářená směs luxusních bílých květin (tuberózy, pomerančových květů, jasmínu) a medových lipových květů, jako dělaná na jaro. Na léto je zase určená Batucada, směs limet, mořské vůně, tropických květů (tiaré, ylang-ylang) a máty. Velmi oblíbená je Mûre et Musc, která obsahuje přesně to, co název slibuje, tedy ostružiny a pižmo, okořeněné trochou bazalky. Všechny tyto vůně jsou „bezpečné“ i pro zmíněné začátečníky, které určitě neodradí.

Mimochodem, vůně Mûre et Musc vznikla již v roce 1978, dva roky po založení značky, a dodnes patří mezi její bestsellery. Chytrý kontrast veselého lesního ovoce a hřejivého mošusového základu stále funguje.

Ale sortiment L’Artisan nezahrnuje jen líbivé vůně. Již 16 let se prodává Passage d’Enfer, který obsahuje spoustu kadidla, lilie a mýdlové pižmo, a přestože takové složení vypadá děsivě, zástup fanoušků této „mýdlově kostelní“ vůně je dlouhý. Podobným oblíbencem je Dzongkha, ve které je také kadidlo a navrch koření, kosatce, vetiver a kůže. Je to vůně suchá, ostrá a hebká zároveň. Pro muže, kteří chtějí něco netradičního, má L’Artisan Fou d’Absinthe, ostrý mix borového a jedlového jehličí, pelyňku a chladného koření.

Máte vlastní zkušenost s touto značkou? Kterou vůni jste již vyzkoušeli?

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Share This